V Ústí nad Orlicí prohrály Přepeře jenom vlastním gólem

24.09.2020 11:46:10 | Autor: FK Přepeře a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Přepeře

K sobotnímu utkání 5. kola ČFL zajížděly Přepeře na horkou půdu do Ústí nad Orlicí, kde to žádný hostující celek nemá lehké. Nakonec byla výsledkem prohra 1:0 po vlastním gólu zkušeného Nesvadby.

TJ Jiskra Ústí n. O. - FK Přepeře 1:0 (0:0)

Od úvodní hvizdu se hrál rychlý a kvalitní fotbal, ve kterém měly více míč na kopačkách hostující Přepeře. Ve 13. minutě zahrával Bulíř trestný kop, na centr si naskočil Venc, ale branku minul. V 15. minutě domácí podnikli rychlý protiútok, centr Mayera do malého vápna Novotný uklidil na roh. Ve 21. minutě byl na vlastní půlce faulován Novotný, rozhodčí Pilný zapomněl fouknout do píšťalky, a tak domácí Souček šel sám na Truksu. Ten zachoval klid a jeho šanci zlikvidoval. Ve 40. minutě zahrál Venc dlouhý balón na Bulíře, ve vápně domácích vznikl závar, ale brankář Krátký včasným výběhem míč chytil. Ve 42. minutě Martan dlouhým pasem za obranu hledal nabíhajícího Bulíře, který těsně před brankářem špičkou kopačky míč tečoval těsně vedle domácí branky. Ve 44. minutě Ježek vystihl domácí rozehrávku a kdyby ho domácí Chleboun nezastavil za cenu jen žluté karty zápasnickým chvatem, tak šel sám na branku...

V úvodu druhé půlky se hra obou mužstev nezměnila. Bohužel v 56. minutě zahrávali domácí přímý kop z pravé strany vápna. Souček míč nasměroval do malého vápna, kde ho minulo několik hráčů, a ten spadl nešťastnému Nesvadbovi na holeň a odrazil se do branky - 1:0. V 58. minutě se uvolnil na vápně Sedláček, střelu levačkou ztečoval obránce těsně vedle tyčky domácí branky. V dalších minutách Přepeřští zatlačili domácí na jejich polovinu, ale přes zaparkovaný autobus před vápnem se těžko prosazovali. Když se jim to přeci jen povedlo, tak měl pomezní připravený praporek. V 70. minutě po centru Tvarohy se dostával do šance Ježek, domácí Mikor však míč odvrátil na roh. V 74. minutě po už asi šestém nesmyslně odmávaném ofsajdu neudrželi nervy Tvaroha s Volfem a za kritiku byli "odměněni" žlutou kartou. V 75. minutě se na vápně uvolnil Ježek, přistrčil míč proti noze Sedláčkovi, jeho prudkou střelu domácí brankář zlikvidoval. V 82. minutě po hezké kombinaci Tvaroha, Martan, Jarosz se míč dostal ke zcela volnému Zaradnemu, ale ten si místo střely míč zpracovával a byl vytlačen mimo střelecký úhel. V 87. minutě nešikovně fauloval Volf domácího hráče a po druhé žluté šel předčasně pod sprchy. V 90. minutě se po přiťuknutí Pavlaty dostal ke střele z vápna Jarosz, ale minul branku.

„Ve středu pole jsme domácí přehrávali, ale bohužel ve finální fázi jsme byli nedůrazní a jaloví. Když nedáme branku, tak nemůžeme pomýšlet na vítězství. Dnes jsme zbytečně ztratili body. K výkonu rozhodčích se nemá cenu vyjadřovat, věděli jsme, kam jedeme," uvedl k zápasu místopředseda FK Přepeře Miroslav Kvapil.

Branka: 56. vlastní (Nesvadba). Rozhodčí: Pilný - Ježek, Fišer, ŽK: 3:3, ČK: 0:1 (87. Volf). Diváků: 460. Přepeře: Truksa - Novotný, Venc, Nesvadba, Tvaroha - Pavlata, Sedláček (78. Jarosz) - Martan (86. Elbel), Volf, Bulíř (56. Zaradny) - Ježek.

Doplnění 24. 9. 14.00:

Ve 3. kole Mol cupu přijede do Přepeř prvoligová Viktoria Plzeň! Termín zápasu je určen na středu 30. září, ale je možné posunutí na 7. října nebo jiný den.