Valdštejn láká na hudbu a netopýry v rámci Dnů evropského dědictví

07.09.2018 17:12:58 | Autor: Radim Štícha, Turnovské památky a cestovní ruch | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Český ráj,Turnov

Valdštejn láká na hudbu a netopýry v rámci Dnů evropského dědictví

Hrad Valdštejn se nejen letos může pochlubit tím, že se aktivně zapojuje do nejrůznějších celostátních akcí. Vedle květnové Noci kostelů či srpnové Hradozámecké noci, je to nyní účast v rámci Dnů evropského dědictví, které začínají již 8. září a mají jednotné téma společné dědictví, společné hodnoty.

Dny evropského dědictví nejsou jen celostátní, nýbrž celoevropskou kulturně poznávací, společenskou a výchovnou akcí. Umožňují návštěvníkům nahlédnout do mnoha zajímavých a výjimečných míst, z nichž některá nejsou běžně veřejnosti přístupná. V České republice se pravidelně konají již od roku 1991 vždy v první polovině září a jejich garantem je Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska.

Hrad Valdštejn si k příležitosti této významné celostátní akce připravil na sobotu 8. září opravdu zajímavý program, který je rozdělen na dvě samostatné části. Tou první je tradiční varhanní koncert hudebního skladatele a organologa Radka Rejška, který je na Valdštejně častým hostem. Jeho koncert začíná v 17 hodin a těšit se můžete na ukázku tvorby předních světových hudebních skladatelů. Vstupné na koncert je jednotné 90 Kč.

Druhá část programu začne od 20 hodin a nese název Noc netopýrů. Není tajemstvím, že hrad Valdštejn je významným letním sídlem a hnízdištěm těchto zajímavých nočních tvorů, zejména vrápence malého. Návštěvníci tak mají jedinečnou možnost poznat tato zvířata zblízka prostřednictvím odborníků, kteří se jimi dlouhodobě zabývají. Nebude chybět ani projekce o životě netopýra a navíc se lidé budou moci přímo účastnit i jejich odchytávání a následného kroužkování. Vstupné na Noc netopýrů je rovněž jednotné, a to 60 Kč. Jelikož se jedná o noční akci, doporučujeme vzít s sebou baterky na cestu.

Kompletní přehled sportovních a zábavných akcí o aktuálním víkendu

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Září je na hradech a zámcích ve znamení Dnů evropského dědictví
Hradozámeckou nocí vyvrcholila prázdninová sezona na Valdštejně
Divadelní představení na Valdštejně mají kouzelnou atmosféru
Valdštejnské noční prohlídky mají velký úspěch
Slacklineři ukázali své dovednosti na Valdštejně
Hrad Valdštejn získává nový kabát

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zákaz návštěv platí v nemocnicích v Liberci, Turnově i Frýdlantě

S ohledem na aktuální vývoj onemocnění Covid19 vyhlašuje KNL, a.s. s platností od soboty 19. 9. 2020 zákaz návštěv ve všech svých nemocnicích v Liberci, Turnově a Frýdlantě. „I nadále je povolena přítomnost otce u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací je oprávněn rozhodnout primář oddělení," potvrdil tiskový mluvčí KNL Václav Řičář.

Po stopách tajného projektu Zittwerke

V sobotu 19. září ve 14.00 startuje akce nazvaná Po stopách tajného projektu Zittwerke. S historikem Tomášem Chvátalem se zájemci vydají vlastními auty po objektech souvisejících s projektem Zittwerke. Podíváme se do méně známých míst spojených s válečnou výrobou v Semilech i do interiéru továrny v Řekách. Sraz je před budovou muzea. K dispozici je několik volných míst v autech, která si můžete rezervovat na historik@muzeumsemily.cz nebo na telefonním čísle 775 859 001. Na uvedené kontakty se můžete obrátit i v případě dotazů týkajících se této akce. Vstupné je dobrovolné. Přehled akcí semilského muzea v září


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nádražní ulice v Turnově dostala v okolí viaduktu finální koberec
Kdo nepláče není Čech aneb One man show Lukáše Pavláska
Slovem i hudbou oslavili na Valdštejně Dny evropského dědictví
Čtvrťáci z turnovských škol putovali po památkách
Mistr tesař ctí ducha historie i při stavbě nových domů

Nejčtenější články

19.09.: Na neukázněné řidiče u Turnova znovu dohlížel policejní autobus
19.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého podzimního kola
17.09.: FOTO: 53. Posvícenský koláč ve Studenci absolvovalo 389 závodníků

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT