Valdštejn láká na hudbu a netopýry v rámci Dnů evropského dědictví

07.09.2018 17:12:58 | Autor: Radim Štícha, Turnovské památky a cestovní ruch | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Český ráj,Turnov

Valdštejn láká na hudbu a netopýry v rámci Dnů evropského dědictví

Hrad Valdštejn se nejen letos může pochlubit tím, že se aktivně zapojuje do nejrůznějších celostátních akcí. Vedle květnové Noci kostelů či srpnové Hradozámecké noci, je to nyní účast v rámci Dnů evropského dědictví, které začínají již 8. září a mají jednotné téma společné dědictví, společné hodnoty.

Dny evropského dědictví nejsou jen celostátní, nýbrž celoevropskou kulturně poznávací, společenskou a výchovnou akcí. Umožňují návštěvníkům nahlédnout do mnoha zajímavých a výjimečných míst, z nichž některá nejsou běžně veřejnosti přístupná. V České republice se pravidelně konají již od roku 1991 vždy v první polovině září a jejich garantem je Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska.

Hrad Valdštejn si k příležitosti této významné celostátní akce připravil na sobotu 8. září opravdu zajímavý program, který je rozdělen na dvě samostatné části. Tou první je tradiční varhanní koncert hudebního skladatele a organologa Radka Rejška, který je na Valdštejně častým hostem. Jeho koncert začíná v 17 hodin a těšit se můžete na ukázku tvorby předních světových hudebních skladatelů. Vstupné na koncert je jednotné 90 Kč.

Druhá část programu začne od 20 hodin a nese název Noc netopýrů. Není tajemstvím, že hrad Valdštejn je významným letním sídlem a hnízdištěm těchto zajímavých nočních tvorů, zejména vrápence malého. Návštěvníci tak mají jedinečnou možnost poznat tato zvířata zblízka prostřednictvím odborníků, kteří se jimi dlouhodobě zabývají. Nebude chybět ani projekce o životě netopýra a navíc se lidé budou moci přímo účastnit i jejich odchytávání a následného kroužkování. Vstupné na Noc netopýrů je rovněž jednotné, a to 60 Kč. Jelikož se jedná o noční akci, doporučujeme vzít s sebou baterky na cestu.

Kompletní přehled sportovních a zábavných akcí o aktuálním víkendu

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Září je na hradech a zámcích ve znamení Dnů evropského dědictví
Hradozámeckou nocí vyvrcholila prázdninová sezona na Valdštejně
Divadelní představení na Valdštejně mají kouzelnou atmosféru
Valdštejnské noční prohlídky mají velký úspěch
Slacklineři ukázali své dovednosti na Valdštejně
Hrad Valdštejn získává nový kabát

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Maturanti semilského gymnázia zvou na svůj ples

Maturanti, třídní učitelé, ředitelství školy a SRPG Vás zvou na 64. maturitní ples Gymnázia Ivana Olbrachta. V sále hraje skupina Futrál a ve vinárně je připravena diskotéka. Zažijete také nástup maturantů, šerpování, tradiční soutěž o ceny a můžete se také těšit na bohaté občerstvení. Koná se ve všech prostorách KC Golf Semily v sobotu 25. ledna od 20 hodin. Přehled lednových plesů a bálů

Grafická výzva pro nadějné grafiky

O letních prázdninách se v Městské galerii Vlastimila Rady Železný Brod uskuteční výstava s názvem Skleněný poklad. Výstava představí sortiment sklářských firem ze Železnobrodska. Prostory galerie se tedy zaplní nepřeberným množstvím šperků, figurek a dalších skleněných artefaktů. Jelikož půjde o neobyčejnou výstavu s tajemným názvem, rozhodli jsme se touto cestou vyzvat všechny grafiky, aby zapojili svoji fantazii a pro potřeby výstavy vytvořili plakát. Ten použijeme pro propagaci výstavy. Autor nejenže získá finanční odměnu, ale i možnost prezentovat svoji grafickou nápaditost. Plakát v grafických křivkách a tiskových datech nejlépe ve velikosti A2 můžete posílat na e-mail: kultura@zelbrod.cz nejpozději do 30. 4. 2020.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 24. až 26. ledna
Na boj s drogovou závislostí dá letos kraj přes čtyři miliony korun
Pralyžaři podesáté míří na zásadské závody postaru
K vyhlášení sportovců okresu Semily letos dojde v Jilemnici
13. ročník Jilemnické 50 se pojede na Horních Mísečkách

Nejčtenější články

21.01.: Hasiči zasahovali u požáru přístřešku na dřevo v Jenišovicích
21.01.: Zlodějka kradla peněženky pacientkám v nemocničních pokojích
21.01.: Do Krkonoš se sjeli kynologové z celé republiky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT