Ve dvoukole Turnov schytal porážku i vysokou výhru

22.11.2018 14:14:59 | Autor: HC Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovští hokejisté nejprve v pátečním zápase v Liberci podlehli 8:3 domácímu Slavoji, ale v neděli proti Varnsdorfu od začátku diktovali tempo hry a zaslouženě 7:0 zvítězili. Po dvanácti kolech patří Turnovu se 14 body v Liberecké lize pátá příčka.

V dalším kole jedou turnovští hokejisté v sobotu 24. listopadu do Frýdlantu.

HC Slavoj Liberec - HC Turnov 1931 8:3 (3:1, 2:1, 3:1)

Turnov opět nestačil na liberecký Slavoj. V okleštěné sestavě nedokázal ve Svijanské areně čelit v pohodě hrajícímu celku domácích, který vedl už po první třetině 3:1 a v dalším průběhu svůj náskok zvyšoval.

Branky: 12. Bálik (Herda), 15. Duda, 18. Tomíček V. (Burkoň), 21. Bálik (Burkoň), 29. Burkoň (Herda), 41. Herda (Burkoň, Tomíček V.), 48. Šnajdr (Kotyza, Šorejs), 52. Tomíček V. (Herda, Burkoň) - 16. Jágr (Šimůnek Jiří), 31. Zákoutský Jiří (Kysilka M.), 60. Vondráček (Hloušek). Rozhodčí: Kaňkovský - Štrébl, Doležal. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:1, v oslabení 0:0. Zásahy brankářů: 35:22 (8:6, 15:8, 12:8). Diváků: 67. Slavoj: Tomíček J. - Pešek, Duda, Vorel, Beránek, Bálik, Šnajdr, Šorejs, Šesták, Burkoň, Herda, Tomíček V., Šebesta, Kotyza, Bitman, Peřina. Turnov: Jiránek - Kysilka M., Zákoutský Jiří, Šimůnek Jakub, Zákoutský Jan - Hloušek, Jágr, Vondráček - Hanuš, Duda, Hujer - Zákoutský P., Dvořák, Šimůnek Jiří.

HC Turnov 1931 - HC TS Varnsdorf 7:0 (2:0, 3:0, 2:0)

Turnovští na svého bývalého brankáře Březnu vyzráli až po deseti minutách hry, kdy se trefil Jágr, jemuž asistoval Maděra. V pro hosty nešťastné 13. minutě se individuálně prosadil svou rychlostí a technikou Miškovský a dal výsledku úvodní třetiny konečnou podobu.

Ovšem to turnovský rychlík ani zdaleka neřekl své poslední slovo, neboť na začátku druhé třetiny se v oslabení nádherně vymotal z obklíčení varnsdorfských obránců, kterým ujel, a s přehledem sólisty zavěsil na 3:0. Hodně zajímavá byla 27. minuta, v níž se nejdříve ve vřavě před Březnou nejlépe zorientoval všudybyl Maděra a zvýšil náskok domácích. Nalomeného Březnu pak z klece vyhnal v téže minutě Hujer, který byl na konci akce, jdoucí po ose Duda - Hanuš.

Třetí třetina pak už byla jen o souboji Turnov versus mladý náhradní gólman Sláma. Ten se rozchytal k vynikajícímu výkonu, stejně jako jeho bezchybný protějšek Fikrt, jenž ustál veškeré nebezpečné okamžiky s nulou. Ve 45. minutě si své sólo zopakoval Miškovský, ale Sláma se za svůj zákrok rozhodně stydět nemusel. Pak jej při hře čtyři na čtyři sice překonal tečí těla Hanuš, ale rozhodčí branku neuznali pro hru rukou. Přes veškerou snahu a kliku, těžkooděnec Sláma přece jenom padl. V 55. minutě totiž Duda přistrčil puk Hlouškovi, a zkušený hráč neměl problém jej poslat přesně do horního růžku nad jeho levým ramenem. Sympatický náhradník pak kapituloval ještě jednou, když Jágr vybídl novou turnovskou akvizici k nájezdu mezi kruhy, odkud Bělohorský nad lapačkou varnsdorfského brankáře uzavřel na konečných 7:0.

Branky: 10. Jágr (Maděra), 13. Miškovský, 23. Miškovský, 27. Maděra (Jágr), 27. Hujer (Hanuš, Duda), 55. Hloušek (Duda), 57. Bělohorský (Jágr). Rozhodčí: Hrubý - L. Podrazil, R. Podrazil. Vyloučení: 7:2, navíc Laakso (Varnsdorf) 10 minut. Využití: 0:0, v oslabení 1:0. Zásahy brankářů: 18:38 (7:11, 9:6, 2:21). Diváků: 185. Turnov: Fikrt - Zákoutský P., Zákoutský Jiří, Šuráň, Zákoutský Jan, Šimůnek Jakub - Hloušek, Miškovský, Vondráček - Maděra, Jágr, Bělohorský - Hanuš, Duda, Hujer. Varnsdorf: Března (27. Sláma) - Saska, Damašek, Bali Šoltés, Laakso, Veselý, Nedomlel, Fojt, Matějka, Černý, Fichtner, Pořádek, Prokop, Damnitz, Kvaček.

Další utkání 11. a 12. kola: Česká Lípa - Lomnice 5:4 (podrobnosti zde), Varnsdorf - Jičín 2:7, Lomnice - Liberec 5:6 PP (podrobnosti zde), Jičín - Frýdlant 10:1.