Waldorfská školka získala certifikát v projektu Skutečně zdravá škola

19.10.2018 07:26:39 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Waldorfská školka získala certifikát v projektu Skutečně zdravá škola

Hned tři mateřské školy jsou zapojeny v Turnově do projektu Skutečně zdravá škola. Waldorfská mateřská škola Turnov je druhou, která získala bronzový certifikát ve zdravém stravování.

Waldorfská mateřská škola musela plnit po celý rok daná kritéria ve stravování, aby jí mohl být udělen bronzový certifikát Skutečně zdravá škola. Zapojit se do projektu nebylo složité, v mateřské škole mají totiž kuchařku Lucii Bučkovou, kterou zdravý životní styl baví. Podle jejich slov to bylo v první fázi hlavně o změně dodavatelů. „Začali jsme používat jiné přísady jako jablečný ocet, olivový olej a třeba sůl dávám jen mořskou," popsala.

Jak pokračovala, důraz je ve stravování kladen především na čerstvou zeleninu a ovoce. „Čerstvost je v jídelníčku hodně důležitá. Žádné konzervanty nepoužíváme," dodala. V bio kvalitě pak vaří především luštěniny, rýži a také těstoviny. Pečivo bere školka z turnovské malé pekárny, mléčné výrobky odebírají ze Splzova.

Příprava jídel vyžaduje svůj čas a Lucie Bučková přiznává, že se od páté ráno nezastaví. „Vařím pro děti moc ráda a baví mě to. Ve svém volném čase jezdím ještě na školení," říká s úsměvem. Odměnou ji jsou ve školce spokojené děti, které pak vyžadují podobné stravování i doma od maminek. Školka používá také ekologické přípravky na nádobí, které nezatěžují životní prostředí.

„Projekt nás přivedl k myšlenkám, jak zvýšit kvalitu školního stravování v naší mateřské škole. Otevřel nám cestu k novým dodavatelům, více též spolupracujeme s místními zdroji, zajímáme se o kvalitu a původ potravin a tlačíme na stálé dodavatele. Máme zájem o dodávání místních farmářských výrobků či českých potravin. Jsme rádi za každé nové tipy a zdroje. Kdy jindy si dítě může osvojit návyky zdravého a kulturního stravování, než právě v předškolním věku," uvedla k projektu ředitelka Waldorfské mateřské školy Turnov Hana Lamačová.

Aktuálně program Skutečně zdravá škola plní 339 mateřských, základních a středních škol s 56 281 dětmi, žáky a studenty. Jen 33 mateřských škol dosáhlo na bronzový certifikát.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na krajském úřadě proběhne Myslivecká konference

Letošní konferenci pořádá Liberecký kraj ve spolupráci s mysliveckými sdruženími. Proběhne v sobotu 23. března v multimediálním sále budovy Krajského úřadu Libereckého kraje. Tématem přednášek bude odhad a přesné stanovení věku dospělé černé zvěře, osteologická preparace trofejí, chov zajíce či africký mor prasat. „V roce 2017 se jedna z přednášek týkala vzpomínky na profesora Javůrka a jeho působení v našem kraji. Při této příležitosti bylo navrženo založit tradici ocenění osobnosti našeho kraje, která se zasloužila o rozvoj myslivosti, a to na pozadí tak významné osobnosti, jako byl profesor Javůrek. Cílem je také poděkovat takovýmto lidem za jejich práci," uvedl Jiří Löffelmann, člen Rady Libereckého kraje, pověřený řízením rezortu životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova.

Hlasujte o nejoblíbenější knihu Libereckého kraje

Už jen čtrnáct dní můžete dát hlas nejoblíbenější knize v soutěži Kniha roku Libereckého kraje ve speciální Ceně čtenářů. „Knihy bude hodnotit jak odborná porota, tak právě svým hlasováním čtenáři. Volba čtenářů bývá u soutěží často jiná než volba odborné poroty. Jsem ráda, že lidé vzali soutěž za svou, vnímají regionální literaturu a mají své oblíbené místní autory," řekla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje. Bližší informace o jednotlivých knihách


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jarní trh v Libštátě opět nabídne výrobky pro domácnost i pro radost
Turnovské házenkářky doma i přes dobrý výkon podlehly Tachovu
Liberecký kraj hodnotí rok po návštěvě tehdejší vlády Andreje Babiše
Dana Drábová přednášela libereckým studentům
V Jablonečku pořádají Hasičský maškarní karneval

Nejčtenější články

18.03.: V Turnově vypukne Čokoládový Festival 2019
18.03.: Vážná dopravní nehoda uzavřela sjezd z křižovatky Rádelský mlýn
18.03.: Hráči Dalmachu Turnov jsou vítězi futsalové divize A!

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT