Waldorfská školka získala certifikát v projektu Skutečně zdravá škola

19.10.2018 07:26:39 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Waldorfská školka získala certifikát v projektu Skutečně zdravá škola

Hned tři mateřské školy jsou zapojeny v Turnově do projektu Skutečně zdravá škola. Waldorfská mateřská škola Turnov je druhou, která získala bronzový certifikát ve zdravém stravování.

Waldorfská mateřská škola musela plnit po celý rok daná kritéria ve stravování, aby jí mohl být udělen bronzový certifikát Skutečně zdravá škola. Zapojit se do projektu nebylo složité, v mateřské škole mají totiž kuchařku Lucii Bučkovou, kterou zdravý životní styl baví. Podle jejich slov to bylo v první fázi hlavně o změně dodavatelů. „Začali jsme používat jiné přísady jako jablečný ocet, olivový olej a třeba sůl dávám jen mořskou," popsala.

Jak pokračovala, důraz je ve stravování kladen především na čerstvou zeleninu a ovoce. „Čerstvost je v jídelníčku hodně důležitá. Žádné konzervanty nepoužíváme," dodala. V bio kvalitě pak vaří především luštěniny, rýži a také těstoviny. Pečivo bere školka z turnovské malé pekárny, mléčné výrobky odebírají ze Splzova.

Příprava jídel vyžaduje svůj čas a Lucie Bučková přiznává, že se od páté ráno nezastaví. „Vařím pro děti moc ráda a baví mě to. Ve svém volném čase jezdím ještě na školení," říká s úsměvem. Odměnou ji jsou ve školce spokojené děti, které pak vyžadují podobné stravování i doma od maminek. Školka používá také ekologické přípravky na nádobí, které nezatěžují životní prostředí.

„Projekt nás přivedl k myšlenkám, jak zvýšit kvalitu školního stravování v naší mateřské škole. Otevřel nám cestu k novým dodavatelům, více též spolupracujeme s místními zdroji, zajímáme se o kvalitu a původ potravin a tlačíme na stálé dodavatele. Máme zájem o dodávání místních farmářských výrobků či českých potravin. Jsme rádi za každé nové tipy a zdroje. Kdy jindy si dítě může osvojit návyky zdravého a kulturního stravování, než právě v předškolním věku," uvedla k projektu ředitelka Waldorfské mateřské školy Turnov Hana Lamačová.

Aktuálně program Skutečně zdravá škola plní 339 mateřských, základních a středních škol s 56 281 dětmi, žáky a studenty. Jen 33 mateřských škol dosáhlo na bronzový certifikát.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Horská služba opět proškolila strážce KRNAP

Strážci Krkonošského národního parku jsou v terénu každý den a mohou být prvními, kteří se dostanou ke zraněnému nebo lékařskou pomoc vyžadujícímu turistovi. Proto Správa KRNAP již poněkolikáté požádala kolegy z Horské služby Krkonoše o školení první pomoci. Takové školení proběhlo v minulých dnech na Vosecké boudě. „Během dvoudenního školení se čeští i polští strážci zaměřili na základní první pomoc," řekl vedoucí Terénní služby Správy KRNAP Jiří Marek. „Nacvičili jsme postupy při úrazu v horách, udržení základních životních funkcí, zastavení masivního krvácení, resuscitaci, postupy při alergických reakcích, diagnostiku hypoglykemie, ale také na správnou komunikaci s Horskou službou a záchranáři obecně," doplnil.

Na sociální služby má Liberecký kraj stále málo peněz

Téměř jednu miliardu korun požaduje Liberecký kraj pro příští rok na zajištění sociálních služeb v regionu. Požadavek je o 40 % vyšší než loni. Vychází však ze skutečných nákladů vynaložených na sociální služby v roce 2018 a z požadavků poskytovatelů sociálních služeb na rok 2019. Kraji letos chybí v této oblasti zhruba 55 milionů korun a již od začátku roku žádá stát o dorovnání. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krajský přebor: Sedmihorky na závěr nadstavby vyhrály v Bílém Kostele
Muzeum Českého ráje v září otevře novou horolezeckou expozici
Cyklojízda stezkou Járy Cimrmana 2019 objektivem Zdeňka Horáka
Volejbalistky Česka vyhrály nad Švédskem a postupují
Přednáška Petra Vodičky nejen o modelaření zakončí lomnickou výstavu

Nejčtenější články

16.06.: Přehled fotbalových výsledků 14. jarního kola
15.06.: Přepeře vydřenou výhrou ve Slatiňanech získaly v divizi druhé místo
16.06.: SDH Semily I mají další zápis v knize rekordů

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT