Waldorfská školka získala certifikát v projektu Skutečně zdravá škola

19.10.2018 07:26:39 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Waldorfská školka získala certifikát v projektu Skutečně zdravá škola

Hned tři mateřské školy jsou zapojeny v Turnově do projektu Skutečně zdravá škola. Waldorfská mateřská škola Turnov je druhou, která získala bronzový certifikát ve zdravém stravování.

Waldorfská mateřská škola musela plnit po celý rok daná kritéria ve stravování, aby jí mohl být udělen bronzový certifikát Skutečně zdravá škola. Zapojit se do projektu nebylo složité, v mateřské škole mají totiž kuchařku Lucii Bučkovou, kterou zdravý životní styl baví. Podle jejich slov to bylo v první fázi hlavně o změně dodavatelů. „Začali jsme používat jiné přísady jako jablečný ocet, olivový olej a třeba sůl dávám jen mořskou," popsala.

Jak pokračovala, důraz je ve stravování kladen především na čerstvou zeleninu a ovoce. „Čerstvost je v jídelníčku hodně důležitá. Žádné konzervanty nepoužíváme," dodala. V bio kvalitě pak vaří především luštěniny, rýži a také těstoviny. Pečivo bere školka z turnovské malé pekárny, mléčné výrobky odebírají ze Splzova.

Příprava jídel vyžaduje svůj čas a Lucie Bučková přiznává, že se od páté ráno nezastaví. „Vařím pro děti moc ráda a baví mě to. Ve svém volném čase jezdím ještě na školení," říká s úsměvem. Odměnou ji jsou ve školce spokojené děti, které pak vyžadují podobné stravování i doma od maminek. Školka používá také ekologické přípravky na nádobí, které nezatěžují životní prostředí.

„Projekt nás přivedl k myšlenkám, jak zvýšit kvalitu školního stravování v naší mateřské škole. Otevřel nám cestu k novým dodavatelům, více též spolupracujeme s místními zdroji, zajímáme se o kvalitu a původ potravin a tlačíme na stálé dodavatele. Máme zájem o dodávání místních farmářských výrobků či českých potravin. Jsme rádi za každé nové tipy a zdroje. Kdy jindy si dítě může osvojit návyky zdravého a kulturního stravování, než právě v předškolním věku," uvedla k projektu ředitelka Waldorfské mateřské školy Turnov Hana Lamačová.

Aktuálně program Skutečně zdravá škola plní 339 mateřských, základních a středních škol s 56 281 dětmi, žáky a studenty. Jen 33 mateřských škol dosáhlo na bronzový certifikát.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Příroda a snění v obrazech Vladimíra Balcara na smržovském zámečku

Výstava obrazů Příroda a snění v obrazech Vladimíra Balcara bude k vidění ve výstavní síni Zámečku na Smržovce od 7. do 20. ledna 2019. Výstavu můžete zhlédnout během týdne od 8 hodin, v pondělí a středu do 16 hodin, v úterý a čtvrtek do 15 hodin, v pátek do 11.30. Další informace

Kalamitní opatření v Jablonci je k pondělnímu ránu odvoláno

Vedení města Jablonec nad Nisou odvolalo v pondělí ráno kalamitní opatření 1. stupně. Opět začíná platit plán zimní údržby. Z města bylo do pondělí na deponii za městskou halou odvezeno celkem 8300 tun sněhu. Parkovací automaty ve městě zůstávají až do odvolání vypnuté. Více informací na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turnovští atleti přivezli z přeborů ve vícebojích a chůzi sedm medailí
Nadace ČEZ otevírá nové granty. Loni podpořila přes tisíc projektů
Liberecký kraj podporuje obnovu památek na svém území
Hokejisté Lomnice rozstříleli Varnsdorf celkem 16 góly!
Soutěžte s námi o vstupenky na operu Rusalka

Nejčtenější články

16.01.: U Spálova sjelo auto z prudkého srázu až k řece Kamenici
16.01.: Na jilemnickém náměstí začala vznikat sněhová socha Krakonoše
14.01.: Stromy v kraji dál padají pod váhou sněhu a nově i kvůli větru

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT