Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 14

Do ulic Jablonce se vydají Peeři

17.06.2023
Jablonec nad Nisou podpořil prostřednictvím individuální dotace Peer program. Jde o projekt pro neorganizované děti a mládež v jabloneckých ulicích, jehož nositelem je Diakonie ČCE - středisko Jablonec nad Nisou. Město na něj poskytne z rozpočtu necelých 380 tisíc korun.  Dotace je určená na pilotní projekt dvou terénních Peer pracovníků na půl úvazku, kteří budou pracovat v podvečerních hodinách na veřejných prostranstvích města. „Cílem je navázat kontakt s neorganizovanými skupinami dětí a mládeže, kteří tráví většinu volného času na ulici, vyvolávají konflikty, mají problémy se zákonem nebo narušují veřejný pořádek. Úkolem Peer pracovníků v terénu bude zjišťovat, proč se tak chovají, navrhovat i organizovat jiné možnosti, jak volný čas trávit," řekla Jana Hamplová, jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní. Projekt vyšel z jednání komise prevence kriminality a Diakonie ČCE - středisko Jablonec nad Nisou na něm bude spolupracovat s městskou policií. Měl by být jednou z možností, jak řešit současný stav chování dětí a mladistvých ve městě.

 

Kotlíkové dotace se vracejí, na žadatele čeká přes šedesát milionů

14.06.2023
Úspěšný projekt přichází s dalším, již pátým pokračováním. Vyhlášení programu Kotlíkové dotace v Libereckém kraji V odsouhlasili krajští radní. Celkem je v něm k dispozici téměř 61 milionů korun. Záměr ještě musí schválit zastupitelstvo. Projekt je stoprocentně financován z Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Finanční prostředky projektu jsou v předpokládané výši 65.533.999,99 korun. Z toho 60.961.860,46 korun bude vyhrazeno na výměnu otopných zařízení a 4.572.139,53 korun na výdaje spojené s administrací a propagací projektu. Vyhlášení výzvy je v plánu 28. června, žádosti se budou přijímat od 4. září letošního do 31. srpna příštího roku. Zájemci mohou vyplnit přihlášku na adrese: https://dotace.kraj-lbc.cz/kotlikove-dotace.

 

Kraj nabízí možnosti předběžné tržní konzultace, tentokrát v oblasti kultury

12.06.2023
Příspěvkové organizace Libereckého kraje, včetně kulturních, začínají při výběru dodavatele využívat možnosti předběžné tržní konzultace. Jejím cílem je seznámit potenciální dodavatele se záměrem projektu a současně získat informace potřebné pro objektivní nastavení podmínek veřejné zakázky. Jednou z organizací, která využije tržní konzultace, je Severočeské muzeum v Liberci. To má zájem uskutečnit projekt Topografie teroru na Liberecku. Pokusí se vytvořit nové regionálně vlastivědné expozice se zaměřením na 2. světovou válku. První kolo konzultace bude otevřeno širšímu okruhu účastníků. Zapojit se může každý přihlášený dodavatel či odborník. Zadavatel na první kolo konzultace naváže kolem druhým, kterého se zúčastní pouze účastníci, jejichž připomínky v rámci první konzultace bude zadavatel považovat za nejvíce přínosné a konstruktivní. Datem konání prezentace v rámci prvního kola konzultace je 19. červen 2023 v 10:00.

 

Krkonoše jsou opět čistější

10.06.2023
Na tři stovky pracovníků Správy KRNAP a dobrovolníků závěrem minulého týdne vyrazily na turistické cesty vedoucí Krkonošemi s cílem vysbírat pohozené odpadky. Výsledkem jsou téměř 3 tuny odpadu, který skončí na skládce. Více podrobností

 

Sdílená kola v Turnově prozatím nebudou

04.06.2023
Město Turnov zvažovalo zavedení sdílených kol na základě dotační výzvy Libereckého kraje, anketa měla ověřit také názor veřejnosti. Rada města nakonec od možného zřízení tzv. bikesharingu prozatím upustila. Více podrobností

 

Krajští zastupitelé odsouhlasili sloučení liberecké textilní a strojní průmyslovky

01.06.2023
Rozšíření přístupu k všeobecnému vzdělávání a zlepšení kvality výuky za využití nových technologií. Takové jsou cíle a zároveň výhody chystaných organizačních úprav ve struktuře středních škol zřizovaných Libereckým krajem. Sloučení Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické a Vyšší odborné školy se Střední průmyslovou školou textilní dnes schválili krajští zastupitelé. Hlasovalo celkem 36 zastupitelů. Pro jich bylo 28, proti 7 a jeden zastupitel se hlasování zdržel. Změna vstoupí v platnost od 1. července tohoto roku. Podle nového schématu se bude vyučovat od školního roku 2024/2025. Název školy bude znít Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Liberec, příspěvková organizace. Ředitelem zůstane Jaroslav Semerád. „Díky sdílení materiálního a technického vybavení se zlepší podmínky pro vzdělávaní studentů," řekl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, sportu a zaměstnanosti.

 

Historie versus moderna: o památku roku lze hlasovat na Facebooku

31.05.2023
Další ročník soutěže Památka roku vyhlašuje Liberecký kraj. Toto prestižní ocenění uděluje již od roku 2016 vlastníkům kulturních památek, kteří je obnovili v co nejvíce původní podobě. O vítězi rozhoduje šestičlenná odborná komise. Letos navíc může hlasovat pro památku kdokoliv. Stačí si rozkliknout fotky na https://www.facebook.com/regionliberec/ a dát symbol like konkrétní památce. Ta, která jich obdrží nejvíc, vyhrává. Tři vylosovaní hlasující pak obdrží ceny. Hlasování trvá do 4. června; cena veřejnosti bude vítězné obnově kulturní památky předána společně při slavnostním ceremoniálu v září. Předchozí článek o soutěži Památka roku

 

Liberecký kraj má připomínky k návrhu konsolidačního balíčku

29.05.2023
Krajští radní na mimořádném jednání schválili čtyři zásadní připomínky k navrhované novele zákona o rozpočtovém určení některých daní. Nesouhlasí například s jeho snížením nebo navrhují podíl kraje na spotřební dani z minerálních olejů. „Chápu, že vláda s návrhem na úspory veřejných financí přijít musela. Stejně jako v každé domácnosti, pro kraj nebo obec platí, že nemohou dlouhodobě utrácet víc, než jaké jsou jejich příjmy. Stejně by se dlouhodobě měl chovat i stát ve vztahu ke svým výdajům. Z každodenní zkušenosti vedení krajských financí však navrhujeme některé změny provést jinak. Jde nám zejména o to, aby byl řešen systém financování krajů. Podíly příjmů jednotlivých regionů dávno neodpovídají dnešní realitě," uvedl hejtman Martin Půta.

 

Studenecké míle 2023 vyrazí i na Špindlerovu boudu

27.05.2023
Veteránské akce lahodí oku nejednoho fanouška historií vonící techniky našich dědečků a babiček. Už 16. ročník Studeneckých mílí se vydá v sobotu 27. května ze Studence na Špindlerovu boudu. Více podrobností

 

Kraj vytvořil mapu k Africkému moru prasat

25.05.2023
Kvůli rozšíření Afrického moru prasat do dalších lokalit vytvořil Liberecký kraj na svém geoportálu mapu, do které zakreslil jednotlivá pásma vyhlášená Krajskou veterinární správou pro Liberecký kraj. Mapu naleznou zájemci na odkaze: https://ng-geoportal.kraj-lbc.cz/mapy/amp/. Na mapě si mohou zobrazit například hranice honiteb. Je užitečná nejen pro myslivce, ale i pro zemědělsky hospodařící subjekty, případně i veřejnost, která se může pohybovat v pásmu infekce jen po vyznačených cestách.

 

Nalezeno článků: 2196, zobrazeno: 131-140

 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Uzavírka na I/35 omezí provoz na Kyselovsku

Ve dnech 19. a 20. června 2024 bude v Turnově, Kyselovsku probíhat oprava silnice číslo I/35 v úseku kolem křižovatky se silnicí číslo III/27927 směr Pelešany. Tato křižovatka bude ve středu 19. června 2024 neprůjezdná od zhruba 7:30 hodin do asi 15:30 hodin. Ve čtvrtek 20. června 2024 od zhruba 7:30 hodin do asi 22:30 hodin. Dojde k frézování a pokládce nového povrchu, doprava v místě bude řízena semafory.

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Z kavalíra se vyklubal zloděj, který okradl 90letou seniorku
Soutěž Sdílej s námi Liberecký kraj vrcholí putovní výstavou
Konference na kraji se zabývala domácím násilím
Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. června

Nejčtenější články

22.06.: Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
21.06.: Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách
22.06.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. června

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace