Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 14

Řidiči, dávejte pozor na ledovku!

21.12.2022
Policie upozorňuje řidiče na ledovku, která se i ve středu 21. prosince stále tvoří na různých místech po silnicích v Libereckém kraji. Od půlnoci do osmi hodin na lince 158 přijali 14 oznámení o dopravních nehodách, které se staly napříč celým krajem. Naštěstí se při nich nikdo vážně nezranil. Současně připomínají policisté chodcům, že stejná ledovka jako na silnicích se samozřejmě tvoří i na chodnících. Je tedy nutné, aby i oni dbali zvýšené opatrnosti.

 

Společné Vánoce v Jablonci pro všechny na Štědrý den

18.12.2022
Deset tisíc korun daruje statutární město Jablonec nad Nisou ze svého rozpočtu Petru Štěpánkovi. Tímto způsobem město přispěje na pořádání akce Společné Vánoce v Jablonci v roce 2022. „Společné Vánoce v Jablonci proběhnou na Štědrý den v době od 7.30 do 9 hodin a spočívají v pomoci lidem bez domova a lidem sociálně slabým tím, že dostanou teplé jídlo," upřesnil jablonecký primátor Miloš Vele. Společné Vánoce v Jablonci proběhnou poprvé u restaurace Radnice na Mírovém náměstí, organizátoři by poté rádi navázali i dalšími ročníky. Kromě města a zmíněné restaurace se bude na charitativní akci podílet také Nemocnice Jablonec, Pekárna Lučany a firma Marko.

 

Kvůli opravě uzavřou 18. prosince liberecký tunel

15.12.2022
Ředitelství silnic a dálnic ČR upozorňuje na úplné uzavření pravého tubusu libereckého tunelu na silnici I/35 ve směru na Prahu, ke kterému dojde v neděli 18. prosince zhruba od 00:00 do 4:00. V tomto čase zde bude probíhat oprava veřejného osvětlení a pro řidiče zde bude dopravně značená objízdná trasa.

 

Turnov je po podzimu v divizi osmý, přípravu zahájí v polovině ledna

15.12.2022
Fotbalisté nováčka divize C z Turnova skončili v podzimní části sezony na 8. místě. V prvních zápasech si zvykali na vyšší soutěž, některým hráčům chyběla zkušenost z těžších zápasů, postupně se ale chytli a dokázali vyhrávat i na hřištích soupeřů. Podrobný článek na Našem Pojizeří

 

O historii betlémů bude v Jilemnici povídat Bohunka Krámská

12.12.2022
Krkonošské muzeum v Jilemnici zve na přednášku etnografky Bohunky Krámské O historii betlémů v severovýchodních Čechách. Po přednášce následuje ukázka pohyblivých betlémů přímo v expozici. Akce se uskuteční ve středu 14. prosince od 17 hodin v Erbovním sále muzea.

 

Schválili stotisícový příspěvek pro rodinu zemřelého dobrovolného hasiče

06.12.2022
Obec Skalice u České Lípy společně s místní jednotkou sboru dobrovolných hasičů uspořádala veřejnou sbírku pro rodinu dobrovolného hasiče Jana Dvořáka. Ten zahynul při zásahu u požáru roubeného domu v Novém Boru-Arnultovicích ve středu 30. listopadu. Krajští radní schválili na svém jednání poskytnutí příspěvku do sbírky ve výši sto tisíc korun. „Ztráta života je vždy smutná a bolestivá událost. Upřímnou soustrast rodině, blízkým a všem přátelům. Čest jeho památce a poděkování všem hasičům, kteří při snaze pomoci svým bližním a ochránit jejich majetek při každém výjezdu riskují své životy," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Sbírka nese název Vždycky s námi, Inžo a číslo transparentního účtu u České spořitelny je 638 636 0339/0800.

 

Z Výpřeže do Světlé pod Ještědem jezdí řidiči od 5. prosince bez omezení

05.12.2022
Rekonstrukce silnice III/2784 Světlá pod Ještědem - Výpřež pokračuje. Přes zimní období bude možné se sníženou rychlostí úsekem projíždět. Až do jara příštího roku také platí, že komunikací řidiči projedou, aniž by je zdržovali semafory. Opatření platí od pondělí 5. prosince 2022. „Doposud platilo, že firma stavěla tak, aby provoz nebyl během rekonstrukce omezen zcela, ale byl v určitém režimu umožněn. Jsem rád, že vše jde podle plánu. Na zimní období bude úsek zprůjezdněn bez semaforů, pouze s označením projíždíte stavbou a s nutností snížit rychlost na 30 kilometrů za hodinu," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek pro resort dopravy.

 

Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič

30.11.2022
Od brzkých ranních hodin 30. 11. 2022 zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy. Během hašení požáru se na dobrovolného hasiče zřítila stropní konstrukce. Ostatní zasahující hasiči ho ze sutin vyprostili, okamžitě byla zahájena resuscitace, která byla neúspěšná. Ministr vnitra Vít Rakušan vyjádřil lítost nad ztrátou lidského života: „Upřímně mě mrzí, co se při požáru stalo a chtěl bych vyjádřit soustrast rodině a všem pozůstalým."

 

Na Záborčí v Malé Skále vzpomínali na rodáka armádního generála Aloise Lišku

29.11.2022
V neděli 20. listopadu 2022 uplynulo 127 let od narození armádního generála Aloise Lišky. „Každý kámen, každý strom na Záborčí bych políbil, kdybych se tam mohl vrátit." Tuto tesklivou větu napsal armádní generál Alois Liška v dopise tři roky před svou smrtí svému příteli Ing. Vlčkovi. Dvakrát opustil svoji zemi, aby pomohl bojovat za vlast, za svobodu a za demokracii. Potřetí musel emigrovat, aby zachránil svůj život. Vzpomínky na rodáka Z Malé Skály - Záborčí armádního generála Aloise Lišku se zúčastnil hejtman Libereckého kraje pan Martin Půta. Poděkování patří i členům Roty Nazdar za přípravu i čestnou stráž u obelisku, příbuzným pana generála za občerstvení a každoroční možnost uskutečnění vzpomínkové akce. A samozřejmě všem, kteří přišli vzdát hold významnému rodákovi.

 

Více než dva miliony rozdělí kraj mezi sociální organizace

27.11.2022
Celkem 2 152 604 korun rozdělí Liberecký kraj mezi organizace působící v sociální oblasti. Peníze jim pomohou překlenout složitý začátek nového roku, než obdrží dotaci od Ministerstva práce a sociálních věcí. Tyto organizace však nepodali přihlášku v řádném termínu. Přesto jim kraj vyhoví, aby byla dále zajištěná práce terénních pracovníků a ti se dál mohli věnovat svému poslání. Mezi podpořené organizace patří například ADVAITA, Most k naději či Maják a další charitní organizace.

 

Nalezeno článků: 2120, zobrazeno: 131-140

 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Liberecký kraj opět podpoří mateřská centra. Připravil pro ně dva miliony

Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 15. do 30. ledna příštího roku. „Díky tomuto programu opět podpoříme základní činnost mateřských center, a to především komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a pořádání mezigeneračních programů či poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám. Jejich práce si já osobně velice vážím," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na konci listopadu končí v Turnově dvě sběrná místa
Rada mladších ukázala v Liberci názory studentů i otevřený přístup
Deváťáci semilské ZŠ F. L. Riegra si připomněli 17. listopad
Kraj navýší spolufinancování projektu rekonstrukce Lidových sadů
Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic

Nejčtenější články

28.11.: Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
27.11.: Žoky se štěpkou hořely v průmyslovém objektu ve Zlaté Olešnici
27.11.: Podzim v Krkonoších láká na Zapadlé vlastence i Pojizerský Pacifik

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace