Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 28

Liberecký kraj se stane akcionářem jilemnické a semilské nemocnice

13.09.2021
Liberecký kraj se stane jedním z akcionářů MMN a.s - Nemocnice Jilemnice a Nemocnice Semily. Koupí část akcií od majoritních vlastníků, jimiž jsou města Jilemnice a Semily. Záměr na odkup odsouhlasili členové Rady Libereckého kraje na svém úterním jednání, schválit jej ještě musí zastupitelé. Kraj získá celkem 12 566 akcií, což představuje podíl ve výši 16,75 %. Více podrobností na Našem Pojizeří

 

Nejlepší kronikáři dostanou ocenění za svou práci

13.09.2021
Ocenění Kronikář roku Libereckého kraje budou předána v úterý 14. září v Knihovně Severočeského muzea v Liberci. Ceny za příkladné vedení kronik v letech 2018 a 2019 převezmou kronikáři na slavnostním ceremoniálu ve 13 hodin. Vítěze vybírala odborná porota ze sedmnácti přihlášených měst a obcí. Ocenění budou nejlepší kronikáři v kategorii obcí do 2000 obyvatel a v kategorii obcí nad 2000 obyvatel. Ceny předá úspěšným kronikářům Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana Libereckého kraje pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

 

Hrad Valdštejn zve na zářijovou dětskou pouť

11.09.2021
Po úspěchu jarní dětské pouti pořádá hrad Valdštejn i její zářijovou variantu, která se uskuteční v sobotu 11. září 2021 v rámci oslav Dnů evropského dědictví. V předhradí bude pro návštěvníky připraven malý jarmark s řemeslnými a regionálními výrobky, a pro děti historický kolotoč. V areálu hradu bude k dispozici výtvarná dílna pod záštitou Centra pro rodinu Náruč a dětské divadelní představení O slepičce kropenaté v režii loutkařského souboru Na Židli (od 11:30 a 13:30). V kapli sv. Jana Nepomuckého si lidé budou moci poslechnout koncerty pěveckého komorního sdružení Cantus Jaroměř. Více informací

 

Vyhrazené parkování pro očkovací centrum už neplatí

07.09.2021
Od začátku září je jablonecké očkovací centrum přesunuté do místní nemocnice. Vzhledem k jejím malým parkovacím kapacitám, byla pro klienty očkovacího centra rezervovaná parkovací místa na helipadu v ulici 28. října. „Vyhrazené parkování je zrušené. Zájem o očkování klesá a s tím souvisí i potřeba parkovacích míst pro klienty centra. Parkování na ploše s helipadem v ulici 28. října jsou opět přístupná veřejnosti bez omezení," řekl Vít Němeček, ředitel Nemocnice Jablonec. Podrobný článek o očkovacím centru

 

Město Lučany pořádá výlet do Kuksu

05.09.2021
Kulturní komise města Lučany pořádá výlet hospital Kuks v sobotu 11. září 2021. Odjezd v 7 hodin od budovy Městského úřadu Lučany nad Nisou. Přihlášky podávejte na městském úřadu u paní Petržílkové cena zhruba 300 Kč.

 

Covid odběrové místo se v Turnově stěhuje ze stadionu do KC Střelnice

03.09.2021
Pokud někdo potřeboval v Turnově antigenní nebo PCR test, mohl využít odběrové místo na zimním stadionu. Od 1. září tomu tak nebude. Na testy budou moci Turnovští  docházet do Kulturního centra Střelnice. Provozní doba bude pondělí až čtvrtek, od 11:00 do 15:00. Více informací

 

Blíží se uzávěrka Ceny hejtmana za společenskou odpovědnost

01.09.2021
Na červnovém jednání krajského zastupitelstva vyhlásil hejtman Martin Půta další ročník soutěže Cena hejtmana za společenskou odpovědnost. Přihlášky nyní mohou organizace zasílat do 31. 12. 2021. Cena hejtmana za společenskou odpovědnost je soutěž, jejímž cílem je ocenit organizace v Libereckém kraji, které jsou aktivní při naplňování zásad společenské odpovědnosti a jsou vzorem pro ostatní. Účast v soutěži není zpoplatněna. Za rok 2020 si odnesly hlavní ceny E M B A, spol. s r. o. se sídlem v Pasekách nad Jizerou a Severochema, družstvo pro chemickou výrobu, Liberec.

 

Připomínky ke Strategii sociálního začleňování můžete podat do 10. září

31.08.2021
Liberecký kraj oslovuje občany s nabídkou připomínkovat tzv. Strategii sociálního začleňování Libereckého kraje 2021+. Jejím cílem je co nejefektivněji řešit problematiku sociálního vyloučení. Dokument vypracoval Liberecký kraj ve spolupráci s Agenturou pro sociální začleňování Ministerstva pro místní rozvoj. „Strategie sociálního začleňování ukazuje směr, kterým by se řešení problematiky sociálního vyloučení mělo ubírat. My jsme se rozhodli zapojit do připomínkování i občany, kteří tak mohou vyjádřit svůj názor. Čas mají do 10. září letošního roku," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí.

 

Zastávka Jablonex bude zrušená do 1. září

29.08.2021
Kvůli stavebním pracím na křižovatkách Riegrova x Palackého x U Přehrady bude zastávka jablonecké MHD nazvaná Jablonex pro linku č. 115 (Paseky - Rychnov) - spoj č. 16 s odjezdem ve 14:11 z Jabloneckých Pasek zrušená bez náhrady do 1. září. Nejbližší zastávkou je Horní náměstí (docházková vzdálenost 450 m), případně je možné ze zastávky Jablonex využít linku č. 107 - spoj č. 87 s odjezdem ze zastávky Jablonex ve 14:22 a v zastávce Autobusové nádraží přestoupit na linku č. 115 směr Rychnov.

 

Nový stipendijní řád zůstane bez výrazných změn

28.08.2021
Krajští radní se seznámili s aktualizovaným stipendijním řádem pro žáky středních škol na příští školní rok. Obsah dokumentu se oproti předchozím letům výrazně nezměnil, některé pasáže jsou pouze formulačně zpřesněny. „V rámci stipendijního programu Libereckého kraje podporujeme celkem 27 oborů. Jde zejména o ty, které připravují žáky na profese, o něž není takový zájem, ale jež jsou na trhu práce hojně poptávány," uvedl Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti. Liberecký kraj bude i nadále vyplácet dva typy stipendií: motivační a prospěchové. Motivační stipendium je určeno žákům a žákyním s pravidelnou docházkou do školy. Jeho výše činí 500 korun měsíčně. Prospěchové stipendium je vypláceno jako benefit žákům a žákyním, kteří dosahují výborných studijních výsledků. Výše prospěchových stipendií je odstupňována podle ročníků následovně: 1. ročník 1000 korun, 2. ročník 2000 korun, 3. ročník 3000 korun, 4. ročník 4000 korun měsíčně.

 

Nalezeno článků: 2030, zobrazeno: 271-280

 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Liberecký kraj opět ocení pedagogické pracovníky

Po dvouleté pauze se znovu uskuteční tradiční oceňování pedagogických pracovníků škol a školských zařízení nacházejících se na území Libereckého kraje. Akce se koná u příležitosti připomenutí Dne učitelů. Již 19. ročník této události se začíná ve čtvrtek 30. března 2023 od 16 hodin v prostorách multimediálního sálu Libereckého kraje. „Do 14. ledna 2023 bylo možné nominovat pedagogické pracovníky ze škol a školských zařízení, a to do tří kategorií, kterými jsou Výrazný přínos pro rozvoj školství v Libereckém kraji, Ocenění za dlouhodobou pedagogickou činnost a Zásluhy o rozvoj školství v Libereckém kraji," vysvětlil náměstek hejtmana pro školství, mládež, tělovýchovu, sport a zaměstnanost Jiří Čeřovský.

Kšanda Jaroslava Sypala pobaví diváky ve Velkých Hamrech

V pátek 31. března od 19 hodin bude ve Velkých Hamrech hostovat známý komik Jaroslav Sypal s Agenturou Snů se svojí skvělou komedií Kšanda. Známá jména jako Heidy Janků, Martin Maxa, Milan Pitkin a další jsou zárukou dobré zábavy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nepotřebné věci opět dostaly druhou šanci. Na kraji vytřídili 80 pytlů
Připomeneme si 110. výročí úmrtí Bohumila Hanče a Václava Vrbaty
Hodina Země 2023 bude také v Turnově
Kariéru Otty Bedřicha hraběte Harracha osvětlí Ondřej Capoušek
Harlej dojede do bozkovské sokolovny

Nejčtenější články

24.03.: Připomeneme si 110. výročí úmrtí Bohumila Hanče a Václava Vrbaty
23.03.: Na turnovské Špéře jsou aktivní
22.03.: S rezervou Pardubic vyválčily Přepeře bod za remízu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace