Kulturní léto v Semilech 2023

28.07.2023 16:38:02 | Autor: kcg. jb, pjs | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Kulturní léto v Semilech 2023

Pozvánka na letní podvečery v Semilech o letošních prázdninách je určena především pro příznivce hudby. Připravena jsou i divadelní představení, a to jak pohádka pro děti, tak i novocirkusové pohybové divadlo pro širokou veřejnost.

Příjemné hudební chvíle s dechovou hudbou Semilská 12, která se rozezní v prostranství před hlavním vchodem do Kulturního centra Golf v pátek 14. července od 17 hod. Místní dechovka vystoupí pod vedením kapelníka Daniela Bismilera. V případě špatného počasí nebo naopak příliš velkého tepla proběhne koncert v KC Golf.

Ve čtvrtek odpoledne 20. července bude program věnován dětem. Na Ostrově bude od 16 hod. pohádka Locika. Vyprávění o zlatovlasé dívce a nebojácném princi. Také o čarodějnici, o královně, o rodičích, kteří léta hledají svoji holčičku. O tom, jak všichni dlouho hledali až našli. Pro děti od 3 let hraje divadlo B.

Nejen dětem v pátek 4. srpna zpříjemní den na Ostrově od 16 hodin pohádkový příběh Husy na tahu. Divadlo pro malé diváky v podání Divadla Marky Míkové a Antonína Novotného pobaví i dospělé. Je totiž improvizací, do které se mohou zapojit i diváci. Při tom se zpívá, tančí a hraje na tahací harmoniku. A to není všechno. Hudba, která věříme roztančí většinu návštěvníků zazní i tentýž večer, kdy vystoupí world music s moravskými kořeny Tomáš Kočko & Orchestr. Dvojnásobní držitelé ceny Anděl rozezní od 19.30 svižnou muziku inspirovanou moravskou lidovou hudbou semilský park Ostrov.

Jedinečný a neopakovatelný novocirkusový program, o jehož průběhu rozhodnou diváci proběhne v pátek 11. srpna od 16 hodin opět v parku Ostrov. Zábavná podívaná s názvem Bratří speciál propojuje pohybové divadlo, rytmus a žonglování je vhodná pro dospělé, mládež a děti od čtyř let. Show Bratrů v tricku vás zahrne laskavým i sebeironickým humorem v kombinaci s bravurně zvládnutým žonglérstvím. Večer bude opět hudební: 11. srpna od 19.30 hod. vystoupí nejprve Honza Křížek s kapelou a představí průřez skrz svoji hudební kariéru. Po něm zazní rockový nářez místních stálic z kapely Suffering Souls. Hrají skladby předních českých i světových kapel.

Poslední letní pozvánka je na hudební Memoriál Tomáše Hyky, který proběhne na Ostrově v neděli 3. září od 14 hodin. Již pošesté hudebně zavzpomínáme na výborného muzikanta a zveme Vás na country odpoledne s kvalitní hudbou, o kterou se postará celt-folk-rocková kapela Isara, věnující se hudbě britských ostrovů. V jejím repertoáru najdete převážně balady a „písně s příběhem". Dalším vystupujícím bude svérázný pěvec a muzikant Martin Žák. Tento věčně neklidný dobrodruh zasvětil značnou část svého dosavadního života hudbě starobylého amerického venkova. Na závěr vystoupí kapela Modrotisk, která má v repertoáru kromě klasických bluegrassových a newgrassových písniček a instrumentálek i gospely a skladby s příchutí swingu a folku.

Na všechny letní akce je vstupné dobrovolné. V případě nepříznivého počasí proběhne program v KC Golf.

KULTURNÍ LÉTO V SEMILECH 2023

Akce pořádané KC Golf:

pátek 14. července

SEMILSKÁ 12
Tradiční letní promenádní koncert místní dechové hudby, která má za sebou již letitou tradici a vystoupí pod vedením kapelníka Daniela Bismilera.
V případě špatného počasí nebo naopak příliš velkého tepla proběhne koncert v KC Golf.
Prostranství před hlavním vchodem do Kulturního centra Golf od 17.00 hod.

čtvrtek 20. července

LOCIKA
Vyprávění o zlatovlasé dívce a nebojácném princi. O čarodějce Cecílii, která to všechno myslela dobře. O rodičích, kteří léta hledají svojí holčičku. O královně Rozálii, která musela svému synu donést svačinu a tato touha ji dovedla až na poušť. O tom, jak všichni dlouho hledali až našli. Salát. Lociku. Salát Lociku. A o pohádkové chuti tohoto salátu. A samozřejmě o lásce. Pro děti od 3 let hraje divadlo B. V případě nepříznivého počasí proběhne pohádka v KC Golf.
Park Ostrov od 16.00 hod.

pátek 4. srpna

HUSY NA TAHU
Aneb co jsme všechno viděli, když jsme k vám letěli. I obrovské věci ztrácí z pimprlové perspektivy na své velikosti a skutečnost vypadá až neskutečně. O tom vědí husy své. Někomu z toho kolikrát naskočí i husí kůže. Divadlo pro malé diváky v podání Divadla Marky Míkové a Antonína Novotného pobaví i dospělé. Je totiž improvizací, do které se mohou zapojit i diváci. Při tom se zpívá, tančí a hraje na tahací harmoniku. V případě nepříznivého počasí proběhne pohádka v KC Golf.
Park Ostrov od 16.00 hod.

pátek 4. srpna

Tomáš KOČKO & ORCHESTR - World Music s moravskými kořeny
Přední představitelé tuzemské world music a dvojnásobní držitelé ceny Anděl rozezní svižnou muziku inspirovanou moravskou lidovou hudbou semilský park Ostrov. Tomáš Kočko & ORCHESTR koncertují v Evropě od Ruska až po Irsko, hrají na festivalech folklórních, folkových, rockových i metalových. Máme se tedy na co těšit! V případě nepříznivého počasí proběhne v KC Golf.
Park Ostrov od 19.30 hod.

pátek 11. srpna

BRATŘÍ SPECIÁL
Jedinečný a neopakovatelný novocirkusový program, o jehož průběhu rozhodnou diváci. Bratři v tricku přivážejí na scénu rekvizity ze všech svých představení, ať to jsou Malíři, Plovárna, Běžkařská odysea nebo Prasečí cirkus. Račte si připomenout či doplnit chybějící zážitky. Pečlivě vybraná čísla nejen z těchto představení vložená do klobouku. Můžete losovat! Zveme vás na neutuchající studnici humoru, laskavého i sebeironického, v kombinaci s bravurně zvládnutým žonglérstvím. Tato zábavná podívaná, které propojuje pohybové divadlo, rytmus a žonglování je vhodná pro dospělé, mládež a děti od čtyř let. V případě nepříznivého počasí proběhne program v KC Golf.
Park Ostrov od 16.00 hod.

pátek 11. srpna

HONZA KŘÍŽEK / SUFFERING SOULS
Honza Křížek se svou kapelou představí průřez skrz svoji hudební kariéru. Zakladatel a bývalý frontman Walk Choc Ice, který později hrál a spolupracoval s Blue Effect, Koller Bandem, Annou K., Meky Žbirkou nebo Ivanem Králem, zpěvák a frontman je šestým rokem na sólové dráze. V rockovém nářezu bude pokračovat místní kapela Suffering Souls se zpěvačkou Nikitou. Zahrají skladby předních českých i světových kapel. V případě špatného počasí se zábava přesune do KC Golf.
Park Ostrov od 19.30 hod.

neděle 3. září

MEMORIÁL TOMÁŠE HYKY
Již pošesté hudebně zavzpomínáme na výborného muzikanta a zveme Vás na jeho počest na country odpoledne s kvalitní hudbou. Zahraje celt-folk-rocková kapela ISARA, věnující se hudbě britských ostrovů - tedy Anglie, Skotska a Irska. V jejím repertoáru najdete převážně balady a „písně s příběhem". Dalším vystupujícím bude svérázný pěvec a muzikant, věčně neklidný dobrodruh, který zasvětil značnou část svého dosavadního života hudbě starobylého amerického venkova MARTIN ŽÁK. Na závěr vystoupí kapela MODROTISK, která má v repertoáru kromě klasických bluegrassových a newgrassových písniček a instrumentálek i gospely, skladby s příchutí swingu a folku. Memoriál je pořádán ve spolupráci Kulturního centra Golf a kapely Sapr, jíž byl Tomáš členem. V případě špatného počasí proběhne akce v KC Golf.
Park Ostrov od 14.00.
Vstupné dobrovolné. Změna programu vyhrazena. V případě nepříznivého počasí proběhne program v KC Golf.

Akce Kulturního centra Golf Semily v květnu a červnu

Jaké bylo Kulturní léto v Semilech 2022?

Další tipy na akce v regionu:

Turnovská kultura v srpnu

Léto 2023 v Železném Brodě

Parní vlak o prázdninách brázdí Český ráj, tentokrát až do Košťálova

Sedmihorské léto startuje. Hudba a divadlo oživí Český ráj celé léto

Čtyři prázdninové víkendy s jízdami Pojizerského Pacifiku

Prázdninové akce na Sychrově

Valdštejn zahájí prázdninovou sezonu ve velkém stylu

Turnovská kultura v červenci

Další kulturní nabídka v rubrice KULTURA

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pramen Boží voda i pramen pod Valdštejnem jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí města Turnov informuje, že pramen pod Valdštejnem i Boží voda jsou pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem i pramene Boží voda ze 12. února 2024 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je pitná.

Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě

Česká pop rocková kapela Vanua2 vystoupí v sobotu 2. března v jabloneckém Klubu Na Rampě. Formace vznikla před šesti lety na základech kapely Blue Effect Radima Hladíka, kde více než deset let společně působili baskytarista Vojtěch Říha (Blue Effect) a bubeník Vašek Zima (Blue Effect, Walk Choc Ice, -123 minut), kteří se po odchodu Radima Hladíka do muzikantského nebe spojili se zpěvákem Yannickem Tevim, pocházejícím z tichomořského souostroví Vanuatu. S kapelou aktuálně působí ještě kytarista Honza Samek. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V posledním domácím utkání Dalmach jen remizoval s Mělníkem B
Vzpomínky pamětníků ze Semilska ožijí díky žákovským reportážím
Projekt Hlava v pohodě se loučí, výstupy zůstávají zdarma k dispozici
Krkonoše nejsou skanzen. Rozvoj ale nesmí ohrozit vzácné horské louky
Hned dva přechody v Semilech budou bezpečnější

Nejčtenější články

28.02.: Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
29.02.: Hned dva přechody v Semilech budou bezpečnější
28.02.: Naučná stezka provede horním tokem Černé Nisy

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT