Akce na hradech a zámcích pokračují naplno i v srpnu

08.08.2021 11:43:03 | Autor: Lucie Bidlasová, pjs | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Sychrov,Český ráj,Liberecký kraj,Pojizeří

Akce na hradech a zámcích pokračují naplno i v srpnu

O prázdninách hrady a zámky navštěvuje pravidelně nejvíce návštěvníků, podívejte se na přehled akcí v srpnu na objektech v Libereckém, Královéhradeckém i Pardubickém kraji. 

Liberecký kraj

• 3. 8.: státní zámek Sychrov - Koncert Arakain a Lucie Bílá. (www.zamek-sychrov.cz; www.facebook.com/szsychrov; www.instagram.com/sychrov_zamek)

• 6. - 8. 8.: státní hrad Bezděz - Mečem proti kalichu aneb slasti a strasti purkrabího Jana a jeho posádky. Účinkuje SHŠ Tartus, kovářská dílna na nádvoří. (www.hrad-bezdez.cz; www.facebook.com/HradBezdez; www.instagram.com/hradbezdez)

• 7. 8.: státní hrad Trosky - Západ slunce s ochutnávkou vín: španělská vína. Dnešním tématem budou vína ze Španělska. Vychutnejte si sklenku nebo lahev vína na hradním nádvoří či ve věži při západu slunce. V nabídce budou 3 bílá, 1 červené a 1 šumivé víno. Od 18 do 22 hodin. Vstupné jednotné: 100 Kč. (www.hrad-trosky.cz; www.facebook.com/SHTrosky; www.instagram.com/hrad_trosky)

• 7. 8.: státní zámek Zákupy - Noční prohlídky. Noční prohlídky interiérů II. trasy "Zámek za císaře Františka Josefa I.". Zámeckými komnatami Vás provedou a pobaví Vás Jejich Veličenstva císař František Josef I. a císařovna Sisi (dozvíte se sladké tajemství, proč je na všech obrazech tak štíhlá), arcivévodkyně Marie Tereza (nevlastní matka Františka Ferdinanda d´Este) a zámecký kaplan, znechucený skutečností, že bude muset oddat morganatický sňatek následníka trůnu s hraběnkou Žofií Chotkovou. Začátky prohlídek v 19:00, 19:30, 20:00, 20:30, 21:00 a 21:30 hodin. Délka prohlídky 50 minut. Jednotné vstupné: 250,- Kč/osoba. Prodej vstupenek na noční prohlídky je realizován prostřednictvím on-line předprodeje. Kupte si včas svou vstupenku v našem on-line předprodeji. (www.zamek-zakupy.cz; www.facebook.com/statnizamekzakupy; www.instagram.com/zamek_zakupy)

• 7. - 8. 8.: státní hrad a zámek Frýdlant - Zpřístupnění speciální prohlídkové trasy Věž. (www.zamek-frydlant.cz; www.facebook.com/hrad.zamek.Frydlant; www.instagram.com/hrad_zamek_frydlant)

• 7. - 8. 8.: státní hrad Grabštejn - Řemeslný jarmark. Ukázky známých i zapomenutých řemesel. (www.hrad-grabstejn.cz; www.facebook.com/shgrabstejn; www.instagram.com/hradgrabstejn/)

• 10. - 15. 8.: státní zámek Lemberk - Prázdniny na věži - Zpřístupnění středověké věže. Zpřístupnění středověké věže s vyhlídkou po okolí zámku. Věž bude otevřena po celý den od 9 do 16:30 hodin. (www.zamek-lemberk.cz; www.facebook.com/ZamekLemberk; www.instagram.com/zamek_lemberk)

• 13. 8.: státní zámek Lemberk - Open Air na zámku Lemberk - divadelní představení Semafor. Revuální kabaret plný slavných písní Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra v podání Divadla F. X. Šaldy Liberec. (www.zamek-lemberk.cz; www.facebook.com/ZamekLemberk; www.instagram.com/zamek_lemberk)

• 14. 8.: státní hrad Trosky - Západ slunce s ochutnávkou vín: vína z nového světa. Vychutnejte si sklenku nebo lahev vína na hradním nádvoří či ve věži při západu slunce. V nabídce budou 3 bílá, 1 červené a 1 šumivé víno. Od 18 do 22 hodin. Vstupné jednotné: 100 Kč. (www.hrad-trosky.cz; www.facebook.com/SHTrosky; www.instagram.com/hrad_trosky)

• 14. - 15. 8.: státní hrad Bezděz - Šermířské rozvernosti - Valdštejnova smrt. Účinkuje skupina Bibus Spiritus. (www.hrad-bezdez.cz; www.facebook.com/HradBezdez; www.instagram.com/hradbezdez)

• 15. 8.: státní zámek Lemberk - Open Air na zámku Lemberk - divadelní představení Škola žen. Klasická komedie v nastudování Divadla F. X. Šaldy Liberec o tom, že...s ženou se oženit je hrozný risk! (www.zamek-lemberk.cz; www.facebook.com/ZamekLemberk; www.instagram.com/zamek_lemberk)

• 20. - 21. 8.: státní zámek Sychrov - Skotské hry. Již po jedenadvacáté ovládnou Skoti státní zámek Sychrov, kde se budou po celý den konat tradiční skotské hry, které, stejně jako např. tartan, kilt, skotské dudy a whisky, patří ke kulturnímu dědictví Skotska a které patří mezi jedny z největších skotských her v Evropě - Skotské hry Sychrov. (www.skotskehry.cz)

• 21. 8.: státní hrad Trosky - Metalová benefice VII. Sedmý ročník benefičního koncertu pro dobrou věc, vystoupí 4 kapely velmi tvrdého ražení. Od 19 do 23 hodin. Vstupné jednotné: 150 Kč. (www.hrad-trosky.cz; www.facebook.com/SHTrosky; www.instagram.com/hrad_trosky)

• 21. 8.: státní zámek Zákupy - Noční prohlídky. Noční prohlídky interiérů II. trasy "Zámek za císaře Františka Josefa I.". Zámeckými komnatami Vás provedou a pobaví Vás Jejich Veličenstva císař František Josef I. a císařovna Sisi (dozvíte se sladké tajemství, proč je na všech obrazech tak štíhlá), arcivévodkyně Marie Tereza (nevlastní matka Františka Ferdinanda d´Este) a zámecký kaplan, znechucený skutečností, že bude muset oddat morganatický sňatek následníka trůnu s hraběnkou Žofií Chotkovou. Začátky prohlídek v 19:00, 19:30, 20:00, 20:30, 21:00 a 21:30 hodin. Délka prohlídky 50 minut. Jednotné vstupné: 250,- Kč/osoba. Prodej vstupenek na noční prohlídky je realizován prostřednictvím on-line předprodeje. Kupte si včas svou vstupenku v našem on-line předprodeji. (www.zamek-zakupy.cz; www.facebook.com/statnizamekzakupy; www.instagram.com/zamek_zakupy)

• 21. - 22. 8.: státní hrad Bezděz - Historická střelnice na Bezdězu. Účinkuje skupina Úpičtí střelci, kovářská dílna na nádvoří. (www.hrad-bezdez.cz; www.facebook.com/HradBezdez; www.instagram.com/hradbezdez)

• 21. - 22. 8.: státní hrad Grabštejn - Prohlídky veterinárního muzea. Prohlídky vycházejí vždy v 11 a ve 14 hodin. (www.hrad-grabstejn.cz; www.facebook.com/shgrabstejn; www.instagram.com/hradgrabstejn/)

• 21. - 22. 8.: státní zámek Lemberk - Zpřístupnění Bredovského letohrádku se zahradou. Zpřístupnění panelové výstavy „Lemberk v proměnách času". Výstava i zahrada bude otevřena po celý den od 10.00 do 16.00 hodin. (www.zamek-lemberk.cz; www.facebook.com/ZamekLemberk; www.instagram.com/zamek_lemberk)

• 28. 8.: státní hrad Grabštejn - Noční prohlídky. Tentokrát na motivy místních pověstí. (www.hrad-grabstejn.cz; www.facebook.com/shgrabstejn; www.instagram.com/hradgrabstejn/)

• 28. 8.: státní zámek Lemberk - Koncert Meky Žbirka. Začátek koncertu ve 20 hodin. (www.zamek-lemberk.cz; www.facebook.com/ZamekLemberk; www.instagram.com/zamek_lemberk)

• do 31. 10.: státní zámek Lemberk - Výstava - Zdislava jako historická osobnost. Panelová výstava věnovaná životu a skutkům Zdislavy z Lemberka. (www.zamek-lemberk.cz; www.facebook.com/ZamekLemberk; www.instagram.com/zamek_lemberk)

Královéhradecký kraj

• 1. 7. - 31. 8.: hospitál Kuks - SoliDeo v kostele Nejsvětější Trojice. Duo hudebníků souboru SoliDeo bude v průběhu letních prázdnin zpříjemňovat prohlídky základního okruhu svým vystoupením v kostele Nejsvětější Trojice. Ve svém představení seznámí návštěvníky s vybranými historickými hudebními nástroji, na které zahrají hudbu dob dávno minulých.(www.hospital-kuks.cz; www.facebook.com/hospitalkuks; www.instagram.com/hospitalkuks)

• 1. 7. - 31. 8.: státní zámek Opočno - Výstava Erbovní bestie. Unikátní výstava nadpřirozených bytostí z erbů evropské šlechty v životní velikosti. Víte, jak vypadá třeba takový kentaur, pegas, bazilišek či mořská panna? Pokud máte pochybnosti, navštivte hladomornu zámku v Opočně. Edukativní výstava pro dětského i dospělého návštěvníka. Jednotná cena: 50 Kč. Děti do 3 let zdarma. (www.zamek-opocno.cz; www.facebook.com/zamekopocno; www.instagram.com/zamekopocno)

• 7. 8.: státní zámek Hrádek u Nechanic - Medové slavnosti. Seznámení s včelími produkty a jejich využitím s doprovodným programem v nádvoří. www.medoveslavnosti.cz (www.zamek-hradekunechanic.cz; www.facebook.com/hradekunechanic; www.instagram.com/zamek_hradek)

• 7. 8: hospitál Kuks - Hudební léto Kuks. 12. ročník mezinárodního festivalu klasické hudby, který tradičně proběhne v kostele Nejsvětější Trojice v Kuksu. Festival pořádá Královédvorský chrámový sbor z. s. spolu se správou hospitálu Kuks. Rezervace vstupenek je možná prostřednictvím e-mailu: rezervace@hudebniletokuks.cz. Více informací najdete na www.hudebniletokuks.cz.

• 7. 8.: státní zámek Opočno - Mimořádné prohlídky opočenského zámeckého depozitáře zbraní. Za nezpřístupněnými exponáty jedné z nejvýznamnějších sbírek v ČR se správcem depozitáře. Koná se pouze v předem vyhlášených termínech (info o dalších termínech zde). Pouze na rezervaci! (tel.: 494 668 216, opocno@npu.cz) Pozn.: Rezervované vstupenky je třeba si vyzvednout nejpozději 15 minut před začátkem prohlídky. Pokud tak z jakéhokoliv důvodu neučiníte, vaše rezervace zaniká a vstupenka bude prodána dalšímu zájemci! Počet návštěvníků ve skupině: maximálně 8. Časy zahájení prohlídek v: 10:00 a 15:00. Délka prohlídky: cca 45 min. (www.zamek-opocno.cz; www.facebook.com/zamekopocno; www.instagram.com/zamekopocno)

• 7. 8.: státní zámek Ratibořice - Automobiloví veteráni & Dechová harmonie Náchod. Jubilejní dvacáté setkání majitelů historických motorových vozidel, doprovázené vystoupením orchestru Dechová harmonie z Náchoda. (www.zamek-ratiborice.cz; www.facebook.com/ratiborice.zamek; www.instagram.com/ratiborice.zamek)

• 8. 8.: státní zámek Hrádek u Nechanic - Mozart/Vaňhal/Dvořák. Cembalový koncert ve Zlatém sálu. www.dvorakuvfestival.cz (www.zamek-hradekunechanic.cz; www.facebook.com/hradekunechanic; www.instagram.com/zamek_hradek)

• 8. 8.: státní zámek Opočno - Prohlídka opočenských zbrojnic s rozšířeným výkladem. Mimořádná prohlídka orientální zbrojnice, loveckého a rytířského sálu s prodlouženou dobou trvání (cca 50 min.) a rozšířeným výkladem správce depozitáře. Koná se pouze v předem vyhlášených termínech (info o dalších termínech zde). Kapacita skupiny max. 10 osob. Rezervace doporučena! Pozn.: Rezervované vstupenky je třeba si vyzvednout nejpozději 15 min. před začátkem prohlídky. Pokud tak z jakéhokoliv důvodu neučiníte, vaše rezervace zaniká a vstupenka bude prodána dalšímu zájemci! Rezervace na tel.: 494 668 216, opocno@npu.cz (www.zamek-opocno.cz; www.facebook.com/zamekopocno; www.instagram.com/zamekopocno)

• 13. 8.: státní zámek Opočno - Rusalka. V nádherném prostředí zámku Opočno můžete zažít krásný, romantický večer s jednou z nejslavnějších a nejoblíbenějších oper v exkluzivním provedení předních českých pěvců, pojatou jako komorní drama lásky a zrady na pozadí dvou světů - přírody a světa lidí. Více informací na www.kulturapodhvezdami.cz (www.zamek-opocno.cz; www.facebook.com/zamekopocno; www.instagram.com/zamekopocno)

• 13. - 14. 8.: státní zámek Hrádek u Nechanic - Indigo Company. Představení pražské divadelní společnosti. Na programu budou hry Cyranu z Bergeracu a Jak je důležité býti (s) Filipem. (www.zamek-hradekunechanic.cz; www.facebook.com/hradekunechanic; www.instagram.com/zamek_hradek)

• 14. 8.: státní zámek Opočno - Procházka slavnými muzikály. V nádherném prostředí zámku Opočno můžete zažít krásný, romantický podvečer s největšími muzikálovými hity v podání manželů Králových. Vydejte se s námi na společnou procházku rozmanitým světem muzikálu od Broadwaye přes Londýn až k nám do Opočna. Více informací na www.kulturapodhvezdami.cz (www.zamek-opocno.cz; www.facebook.com/zamekopocno; www.instagram.com/zamekopocno)

• 14. 8.: státní zámek Opočno - Robinson Crusoe. V nádherném prostředí zámku Opočno můžete zažít krásný, romantický podvečer s muzikálem Robinson Crusoe. Vydejte se s námi na osamělý ostrov uprostřed oceánu. Více informací na www.kulturapodhvezdami.cz  (www.zamek-opocno.cz; www.facebook.com/zamekopocno; www.instagram.com/zamekopocno)

• 15. 8.: státní zámek Opočno - Prohlídka zámeckých obrazáren s rozšířeným výkladem. Mimořádná prohlídka velké a malé obrazárny zámku s rozšířeným výkladem a prodlouženou dobou trvání (cca 50 min.). Koná se pouze v předem vyhlášených termínech (info o dalších termínech zde). Kapacita skupiny max. 12 osob. Rezervace doporučena! Pozn.: Rezervované vstupenky je třeba si vyzvednout nejpozději 15 minut před začátkem prohlídky. Pokud tak z jakéhokoliv důvodu neučiníte, vaše rezervace zaniká a vstupenka bude prodána dalšímu zájemci. Rezervace na tel.: 494 668 216, opocno@npu.cz (www.zamek-opocno.cz; www.facebook.com/zamekopocno; www.instagram.com/zamekopocno)

• 15. 8.: státní zámek Opočno - Slza - akustický koncert. V nádherném prostředí zámku Opočno můžete zažít krásný, romantický podvečer s největšími hity skupiny Slza, která zahraje svůj akustický koncert. Nenechte si tuto příležitost ujít. Akce pod širým nebem se koná za každého počasí a začátek má v 17:30, délka je 75 minut. Areál bude otevřen od 16:30. Více informací a vstupenky zde. (www.zamek-opocno.cz; www.facebook.com/zamekopocno; www.instagram.com/zamekopocno

• 15. 8.: státní zámek Opočno - Muž se železnou maskou. Výpravná koncertní verze úspěšného muzikálu divadla Brodway. Více informací na www.kulturapodhvezdami.cz  (www.zamek-opocno.cz; www.facebook.com/zamekopocno; www.instagram.com/zamekopocno)

• 16. 8.: státní zámek Opočno - Talkshow 7 pádů Honzy Dědka. Oblíbený pořad 7 pádů Honzy Dědka čeká sice o prázdninách natáčecí pauza, ale populární moderátor rozhodně nelení a se svou show vyráží za diváky napříč republikou. Navštíví i zámek Opočno. Vstupenky již v prodeji zde. (www.zamek-opocno.cz; www.facebook.com/zamekopocno; www.instagram.com/zamekopocno)

• 17. 8.: státní zámek Opočno - Edith Piaf - Dnes nechci spát sama. Divadlo Kampa přiveze v srpnu na jeviště českých a moravských zámků představení, které se divákům vryje pod kůži. Inscenace Edith Piaf: Dnes nechci spát sama mapuje životní příběh světově proslulé zpěvačky a je protkaná jejími nesmrtelnými písněmi. Na své pražské domovské scéně je od prvního uvedení v roce 2018 představení pravidelně beznadějně vyprodané a úspěch sklízí i na zájezdech po celé republice. Vstupenky zde. (www.zamek-opocno.cz; www.facebook.com/zamekopocno; www.instagram.com/zamekopocno)

• 20. 8.: hospitál Kuks - Strašidlo cantervillské. Divadelní představení Strašidlo cantervillské míří na Kuks. Režisér Městského Hálkova divadla v Nymburce, Jaroslav Kříž, si vzal za své oživit veselý a do jisté míry i napínavý příběh Oscara Wilda. Více informací a prodej vstupenek. (www.hospital-kuks.cz; www.facebook.com/hospitalkuks; www.instagram.com/hospitalkuks)

• 20. 8.: státní zámek Opočno - Koncert Čechomor Kooperativa Tour 33 radostí života. Čechomor vyráží na turné s novou deskou Radosti života a zároveň oslaví 33 let skupiny na hudební scéně. Koncert je k stání. Areál se otevírá zpravidla 1 h před začátkem koncertu. Vstupenky zde. (www.zamek-opocno.cz; www.facebook.com/zamekopocno; www.instagram.com/zamekopocno)

• 21. 8: hospitál Kuks - Hudební léto Kuks. 12. ročník mezinárodního festivalu klasické hudby, který tradičně proběhne v kostele Nejsvětější Trojice v Kuksu. Festival pořádá Královédvorský chrámový sbor z. s. spolu se správou hospitálu Kuks. Rezervace vstupenek je možná prostřednictvím e-mailu: rezervace@hudebniletokuks.cz. Více informací najdete na www.hudebniletokuks.cz.

• 21. - 22. 8.: státní zámek Hrádek u Nechanic - Zámecké slavnosti. Dobový jarmark a občerstvení na nádvoří. V sobotu s doprovodným programem. (www.zamek-hradekunechanic.cz; www.facebook.com/hradekunechanic; www.instagram.com/zamek_hradek)

• 21. 8.: státní zámek Opočno - Noční prohlídky. Ze zámku přes oratoř kostela do hrobky Trčků s doprovodným programem - renesanční hudba a tance. (www.zamek-opocno.cz; www.facebook.com/zamekopocno; www.instagram.com/zamekopocno)

• 23. - 29. 8.: hospitál Kuks - Theatrum Kuks. Festival Theatrum Kuks nabízí barokní a barokem inspirované umění v kulisách kukského areálu a okolí. Navazuje na tradici Kuksu jako hudebního, divadelního a uměleckého centra evropského významu. Hlavním krédem festivalu je víra v to, že baroko má mnoho společného s dneškem a i po 300 letech dokáže zaujmout, překvapit či pobavit. Protože baroko není jízda na mrtvém koni! Program a více informací. (www.hospital-kuks.cz; www.facebook.com/hospitalkuks; www.instagram.com/hospitalkuks)

• 28. 8.: státní zámek Náchod - Noční prohlídky. Podrobnostui budou doplněny. (www.zamek-nachod.cz; www.facebook.com/zamek.nachod; www.instagram.com/zamek.nachod)

• 29. 8.: státní zámek Hrádek u Nechanic - Nejslavnější české muzikály. Slavné muzikálové melodie M. Davida a K. Svobody. Vstupenky na www.ticketportal.cz (www.zamek-hradekunechanic.cz; www.facebook.com/hradekunechanic; www.instagram.com/zamek_hradek)

• do 31. 8.: státní zámek Náchod - Výstava fotografií - Broumovská skupina kostelů. Po celé letní prázdniny můžete na Státním zámku v Náchodě zhlédnout výstavu spolku Omnium. Každý den kromě pondělí díky ní můžete obdivovat krásy souboru kostelů z Broumovska, porozumět vzniku těchto architektonických skvostů i poodhalit tajemství jejich pohnutých osudů. (www.zamek-nachod.cz; www.facebook.com/zamek.nachod; www.instagram.com/zamek.nachod)

• do 31. 10.: státní zámek Opočno - Výstava Dvorské kordy z opočenských depozitářů. Krátkodobá výstava běžně nezpřístupněných sbírkových předmětů zámecké sbírky. Výstava na dvou desítkách exponátů stručně ilustruje přerod šlechtické soubojové zbraně - rapíru v přepychový doplněk oděvu - dvorský kord. Exponáty bude možné zhlédnout v provozní době zámku pouze v rámci prohlídek zbrojnic (případně prohlídek zbrojnic s rozšířeným výkladem nebo speciální prohlídky "Dopoledne v opočenské zbrojnici"). (www.zamek-opocno.cz; www.facebook.com/zamekopocno; www.instagram.com/zamekopocno)

• do 31. 10.: státní zámek Ratibořice - Jelgava a Rundále, místa dětství Kateřiny Zaháňské. Výstava fotografií ve Vstupní hale zámku, přibližující místa, ve kterých strávila svá dětská a dívčí léta Kateřina Vilemína princezna Kuronská a pozdější vévodkyně Zaháňská. (www.zamek-ratiborice.cz;www.facebook.com/ratiborice.zamek; www.instagram.com/ratiborice.zamek)

Pardubický kraj

• 1. 8.: státní zámek Litomyšl - Zpřístupnění nové prohlídkové trasy Zámek za Thurn-Taxisů. Podrobnosti budou doplněny. (www.zamek-litomysl.cz; www.facebook.com/szlitomysl; www.instagram.com/zamek.litomysl)

• 14. - 15. 8.: státní zámek Litomyšl - Výstava květin. Výstava květin v interiérech nové prohlídkové trasy nazvané "Zámek za Thurn-Taxisů", která bude otevřena teprve ve středu 11. 8. 2021 před výstavou. Máte jedinečnou příležitost zažít atmosféru květinových dekorací v historických interiérech zámku, které si budete moci prohlédnout bez výkladu průvodce sami vlastním tempem. Vstupenky zakoupíte v pokladně zámku v přízemí arkádového nádvoří. (www.zamek-litomysl.cz; www.facebook.com/szlitomysl; www.instagram.com/zamek.litomysl)

• 15. 8.: státní zámek Slatiňany - Pokrok nezastavíš! Speciální prohlídky běžně nepřístupných částí zámku. (www.zamek-slatinany.cz; www.facebook.com/zamek.slatinany; www.instagram.com/zamekslatinany)

• 20. 8.: státní zámek Litomyšl - Festival United. Podrobnosti budou doplněny. (www.zamek-litomysl.cz; www.facebook.com/szlitomysl; www.instagram.com/zamek.litomysl)

• 20. - 22. 8.: státní hrad Kunětická hora - Tři veteráni - divadlo na Kunětické hoře. Divadelní představení pod širým nebem na rondelu pod věží. Představení pořádá a prodej vstupenek zajišťuje Východočeské divadlo Pardubice.  (www.hrad-kunetickahora.cz; www.facebook.com/kunetickahora; www.instagram.com/kunetickahora)

• 21. 8.: státní zámek Litomyšl - Barokní opera v zámeckém divadle. Podrobnosti budou doplněny. (www.zamek-litomysl.cz; www.facebook.com/szlitomysl; www.instagram.com/zamek.litomysl)

• 27. - 29. 8.: státní hrad Kunětická hora - Noc na Karlštejně - divadlo na Kunětické hoře. Letošní novinka na Kunětické hoře jistě potěší všechny milovníky českých muzikálů, na hrad se po dvaceti letech navrátí divadelní evergreen podle stejnojmenného filmu Zdeňka Podskalského Noc na Karlštejně. Hlavní role nesmrtelného příběhu o tom, že láska je silnější než příkaz krále, tentokrát nastudují hostující Petr Štěpánek a Martina Sikorová. Představení pořádá a prodej vstupenek zajišťuje Východočeské divadlo Pardubice. (www.hrad-kunetickahora.cz; www.facebook.com/kunetickahora; www.instagram.com/kunetickahora)

• 28. 8.: státní zámek Litomyšl - Vdavky továrníkovic dcerky. Hrané prohlídky zámku s tanci na téma prvorepublikových filmů se šťastným příběhem v podání tanečního souboru Villanella. (www.zamek-litomysl.cz; www.facebook.com/szlitomysl; www.instagram.com/zamek.litomysl)

• do 5. 9.: státní zámek Litomyšl - Pačinkův Aplaus. Výstava sklářských děl renomovaného skláře z Českolipska Jiřího Pačinka ve francouzské zahradě zámku Litomyšl a v exteriéru hotelu Aplaus.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Milovníci tajemna si o letošní Hradozámecké noci přijdou na své
Kunětická hora má první publikaci, Hrádek u Nechanic listy pro školáky
Hrad Valdštejn zve na nové pojetí Středověkého víkendu
Novinka sezony na Valdštejně je tajemný kryptex
Prázdninové akce na Sychrově
O prázdninách na hradech a zámcích rozšířili nabídku prohlídek i akcí
Sdružení Český ráj představuje Albrechta z Valdštejna
Překvapení pod papírem. Návštěvu Českého ráje kazí výkaly po lesích
Projekt Objevuj památky má program Třetí za polovic, sedmá zdarma
Hrad Valdštejn přivítal první kulturní akce letošní sezony
Čtrnáct přístupných jeskyní otevře pro veřejnost od úterý 1. června
Červnové akce na hradech a zámcích
Návštěvníci se na hradech a zámcích mohou těšit na řadu novinek
Liberecký kraj nabízí v létě mnoho důvodů pro návštěvu
Hrad Valdštejn se otevírá návštěvníkům!
Turisty bude lákat motivační hra Po stopách Albrechta z Valdštejna
Hrad Valdštejn je perla Českého ráje
Turnovské památky a cestovní ruch se ohlížejí za sezonou 2020
Hrad Rotštejn pamatuje i Přemyslovce, jeho zřícenina vybízí k návštěvě
Letošní sezona na hradech a zámcích začala později a skončila dříve
Jaká byla turistická sezona v Českém ráji v roce nečekaných zvratů?

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj hledá poskytovatele telekomunikačních služeb

Celkem 232 organizací z regionu pověřilo Liberecký kraj, aby zadal veřejnou zakázku na nákup telekomunikačních služeb na příští roky. Předpokládaná hodnota zakázky včetně opce činí 84 300 568 korun bez DPH. „Předmětem veřejné zakázky je poskytování telekomunikačních služeb. Poptáváme celkem devět tarifů, které nabízejí různé možnosti využití dat, volání a psaní SMS. Smlouva o poskytování služeb pak bude podepsána námi, jakožto centrálním zadavatelem, a vítězem zakázky. Jednotlivé dílčí smlouvy mezi pověřujícími organizacemi pak budou obsahovat specifikaci konkrétních služeb. Organizace si tak budou moci vybrat tarify, které jim budou nejlépe vyhovovat," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Omezení provozu hradu Valdštejn v úterý 9. srpna

Z důvodu plánované odstávky elektřiny bude hrad Valdštejn v úterý 9. srpna 2022 fungovat v omezeném režimu. „Upozorňujeme návštěvníky hradu Valdštejn, že po dobu odstávky 9. srpna 2022 nebudou v areálu hradu fungovat toalety a platba na pokladně bude možná pouze v hotovosti. V omezeném režimu bude fungovat i občerstvení u hradu, kde rovněž nebudou fungovat toalety a k dispozici bude pouze venkovní stánek s grilem. Děkujeme za pochopení," uvedl za Turnovské památky a cestovní ruch Radim Štícha.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 12. až 14. srpna
Co se hraje o víkendu za fotbaly?
Prostory v pasáži u turnovské radnice už čekají na nájemce
Vzpomínky a příběhy opanovaly Den otevřených dveří v Hornychově vile
V archeologické sbírce Severočeského muzea jsou i pravěká chrastítka

Nejčtenější články

10.08.: K tragické havárii motocyklisty došlo u Železného Brodu
09.08.: Obrazem: Na rockovém mejdanu v Libštátě zahrály tři kapely
09.08.: I.A třída: Výhru si v úvodním kole připsal jen Košťálov/ Libštát

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT