Bod veze jen Bozkov ze Skalice, Turnov B i Košťálov prohrály

18.08.2014 13:29:20 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Bozkov,Pěnčín u Turnova,Turnov

Nepříliš úspěšně si vedli pojizerští fotbalisté v nedělních zápasech krajského přeboru. Bozkovští jako jediní získali bod po remíze ve Cvikově, zatímco rezerva FKP Turnov i kvůli oslabení prohrála se Železným Brodem a Košťálov neuspěl na trávníku obhájce titulu Višňové.

Už v sobotu se hrálo v krajském přeboru derby Semily - Sedmihorky, podrobnosti a fotogalerii najdete v samostatném článku.

FKP Turnov B - Železný Brod 2:4 (2:1)

Domácí rezerva přišla o body trochu podobným obratem a se stejným konečným výsledkem jako o den dříve áčko v divizním utkání v Jablonečku. V 15. minutě zajistil domácím vedení Kratochvíl pěknou ranou levou nohou. První komplikace přišla pro domácí ve 30. minutě, kdy byl po faulu za druhou žlutou kartu vyloučen obránce Tvrdý. Znaedlouho hosté vyrovnali brankou Havrdy. I poté ale byli domácí lepší a vytvářeli si další šance, jedna branka jim nebyla uznána, přesto jim poločasové vedení udržel druhou brankou Žabokrtský po nahrávce Moravce. Hosté ještě mohli vyrovnat, ale Maryško neproměnil penaltu.

Ve druhém poločase se už hostům vyrovnat podařilo Holečkem. Pak se oslabení domácí hnali do útoku a hosté útočili nebezpečnými brejky. Nejdříve trefil Holeček tyč, ale pak únik Honce proměnil Šimek ve vítězný gól. Poslední gól Holečka na 2:4 padl již v prodloužení a poté neudrželi nervy na uzdě na domácí straně brankář Hyka a útočník Havel a na straně hostů Toman, kteří byli všichni za nesportovní chování vyloučeni.

„K utkání a výkonu rozhodčích se raději nebudu vyjadřovat. Kromě prohry mě samozřejmě nejvíc mrzí, že kvůli červeným kartám nám budou hned tři hráči chybět v dalších zápasech," dodal k zápasu trenér FKP Turnov B Josef Petřík.

Branky: 15. Kratochvíl, 35. Žabokrtský - 33. Havrda, 49. a 90. Holeček, 71. Šimek. Rozhodčí: Blaschke, ŽK: 3:5, ČK: 3:1 (30. Tvrdý, 90. Hyka a Havel - 90. Toman). Diváků: 250. FKP Turnov B: Hyka - Tvrdý, Patka, Šteffan, Veber - Kratochvíl, Korček - Moravec (63. Patřivý), Fingurhut, Havel - Žabokrtský. Železný Brod: Kopal - Šilhán (80. Wanacki), Toman, Berka, Kordík - Maryško - Honc, Havrda, Šťastný, Holeček - Šimek (74. Kotlár).

Višňová - Košťálov 3:1 (2:0)

Do 20. minuty se mužstva trochu oťukávala, ale pak domácí dvakrát udeřili. Nejprve se Soukup ještě zastřeloval, ale ve 25. minutě využil chybu hostů Jakl a ve 30. minutě se Soukup krásně trefil ze 20 metrů na 2:0. Až teprve poté se hosté víc osmělili a Piry prověřil domácího gólmana z dálky a Stehlík mířil pouze do strážce višňovské svatyně.

Na začátku druhé půle ve 47. minutě přišlo přece jen snížení hostů na 2:1 po rohovém kopu Janaty a přesném zakončení Cermana. Poté se brankář Průcha vyznamenal při domácím brejku. Cerman byl v 68. minutě blízko vyrovnání, když trefil hlavou tyč! Definitivně rozhodl o výhře domácích Mrázek, který upravil na konečných 3:1.

„S hrou ve druhé půli jsem hodně spokojený. Vytvářeli jsme si šance a domácí přehrávali, škoda ustrašeného prvního poločasu," řekl k utkání trenér Košťálova Miroslav Pálka.

Branky: 25. Jakl, 30. Soukup, 82. Mrázek - 47. Cerman. Rozhodčí: Bohatý, ŽK: 4:2. Diváků: 150. Košťálov: Průcha - Grafek, Klazar, Huráň, Poledník, Móro - K. Janata, Piry (75. Houžvička), Cerman (85. Otmar), Šíf (60. Landiga) - Stehlík.

Skalice - Bozkov 1:1 (1:0)

Pro zranění chyběl hostům Burnus, Maňák, Mazánek i Aster (oba zraněný kotník). V brance nastoupila nová akvizice Jiří Jíra a v obraně se objevil Miroslav Jeník, který je zároveň asistentem trenéra. Klidný úvod narušila jen Feriho hlavička, kterou domácí Svoboda chytil. Ve 14. minutě se Skalice drala do šance, ale pokus obrana hostů srazila na roh. O pět minut později už měl dobře nabito Krejčík, střela se mu ovšem nepovedla. Rychlou akci Feri-Krejčík nezakončil přesně Coufal ve skluzu. V polovině první půle se zastřeloval exkošťálovský Zboroň, Jíra chytil. Za minutu už udeřilo, Liďák kontroloval míč který šel do autu, byl mírně přistrčen, domácí se zmocnili míče a zpětnou přihrávku uklidil do sítě Třešňák - 1:0.

Ve 37. minutě zahrával roh Makula, Feriho hlavička směřovala do branky, ale domácí obránce stojící u tyče ho do sítě nepustil i za pomoci ruky. Hosté protestovali marně a za tuto „snahu" byl navíc Makula oceněn rovnou červenou kartou!

Do druhé půle vstoupil i v deseti lépe Bozkov, Krejčík prováhal šanci vystřelit a jeho přihrávku napříč malým vápnem nikdo nezasáhl. Vzápětí mohl vyrovnat Feri, jeho hlavičkový pokus letěl těsně nad. Na druhé straně měli hosté štěstí, nejprve letěla střela těsně nad branku a hned poté zasáhl výborný Jíra. Nedáš - dostaneš platilo i v neděli dopoledne, Jeník nádherným pasem našel Plátka, a ten si věděl rady - 1:1.

Za dvě minuty vytěsnil Jíra nebezpečnou střelu na tyč a následná dorážka už pro ofsajd neplatila. Poslední desetiminutovka byla u hostů především o vůli bojovat a bránit s vypětím všech sil. Poslední minuta přinesla obrovskou šanci pro domácí, Jiří Jíra však zachránil Bozkov skvělým reflexivním zákrokem. Míč po dalším centru sice skončil v síti, ale pro faul na brankáře gól neplatil a skóre už se nezměnilo.

„Po úvodním oťukávání jsme dostávali hru pod kontrolu a měli i velkou šanci jít do vedení, bohužel nás přibrzdila vedoucí branka Skalice a hlavně vyloučení Makuly za protesty. Musím však hráče pochválit za nezměrnou bojovnost, ale i předvedenou hru, skoro 60 minut v oslabení stálo deset statečných hodně sil, a protože jsme byli odvážní i dopředu, je bod zasloužený. A celkově remíza odpovídá průběhu zápasu," dodal k utkání trenér Bozkova Milan Mayer.

Branky: 24. Třešňák - 58. Plátek. Rozhodčí: Vrtal - Horák, Blaschke, ŽK: 5:1, ČK: 0:1 (Makula). Diváků: 130. Bozkov: J. Jíra - Liďák, Jeník, M. Jíra, Kobrle -  Krejčík, Prousek, Feri (62. Červený), Makula, Plátek (85. Kubán) - Coufal (75. Havel).