Bozkov otočil derby s Brodem a Sedmihorky jasně porazily Lomnici

25.09.2016 18:50:58 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov,Karlovice - Sedmihorky,Železný Brod,Semily,Lomnice nad Popelkou

Dvě derby byla na programu v 6. kole krajského přeboru. Bozkov přivítal blízký Železný Brod a otočil ve výhru nepříznivý poločasový stav, naopak jednoznačný vývoj pro domácí mělo utkání Sedmihorky - Lomnice. Semilští neuspěli ve Frýdlantu, když jednou chybovali a nedokázali dát soupeři gól.

Vloženým kolem pokračuje krajský přebor už ve sváteční středu 28. září, hrají se od 16.30 tato utkání: Bozkov - Skalice, Sedmihorky - Frýdlant, Lomnice - Česká Lípa a Železný Brod - Semily.

Frýdlant - Semily 1:0 (1:0)

Utkání hrané na umělé trávě menší velikosti nemělo v prvním poločase příliš velkou kvalitu a za zmínku stojí pouze dvě veliké hrubky semilské obrany, když druhá skončila domácím gólem. Ve druhém poločase od začátku diktovali tempo semilští hráči, ale bohužel několik vyložených šancí zahodili, a utkání tak skončilo šťastnou výhrou domácích.

„Jsem zklamaný. Toto utkání jsme nezvládli, náš výkon v prvním poločase nebyl dobrý a na to jsme doplatili. Myslím, že jsme tu měli vyhrát, jsou to ztracené body," uvedl trenér Semil David Grebeníček.

Branky: 42. Částek. Rozhodčí: Zlatník - Vokřínek, Řeháček, ŽK: 3:0. Diváků: 100. Semily: Zamastil - Javůrek, Hradecký, Zonyga - Hájek, Grebeníček (73. Motejlek), Liška (62. Otmar), Močkovský, Štyrand, Pácalt (40. Seifert) - Frolík.

Bozkov - Železný Brod 3:2 (1:2)

V pořadí třetí derby se Bozkovským vydařilo, když dokázali otočit nepříznivé skóre ve svůj prospěch v závěru zápasu. Zajímavá byla situace ve 4. minutě, při které hlavičkoval malou domů hráč hostí a brankář měl tak tak co dělat, aby míč neskončil v síti. Poté ovšem Brodští, kteří také potřebují každý bod, otevřeli skóre už v 10. minutě, když Holeček vypálil od hranice velkého vápna, trefil břevno, od kterého se míč odrazil za bezmocného Kanavala. Ve 13. minutě hlavičkoval Mazánek z dobré pozice, ale jeho pokus letěl vysoko nad břevno. Domácí si museli počkat na vyrovnání až do 34. minuty, kdy po krásné kombinaci hlavičkoval Řeháček, ale trefil pouze břevno, od kterého se míč odrazil přímo k Lakatošovi, a ten nemýlil - 1:1. Bozkovští se však neradovali dlouho, už za čtyři minuty navrátil vedení hostům hlavičkující Šefr po přihrávce od Krále.

Začátek druhého poločasu přišlo pro domácí zklamání, podařilo se jim sice vsítit branku, jenomže nebyla pro ofsajd uznána. V 52. minutě kopali domácí rohový kop, ale Kopal bezpečně míč vyrazil. V 57. minutě se ocitl v dobré střelecké pozici Řeháček, avšak podobně jako v předchozích minutách zápasu, promeškal nejlepší dobu ke střele a míč mu soupeř ukopl. A za minutu přišla další zajímavá situace, Prousek nacentroval před bránu, kde byl připravený Řeháček, a ten jeho pokus nasměroval do brány, nicméně Kopal na poslední chvíli vyrazil. V 63. minutě kopali Brodští přímý kop, ale domácí ho odhlavičkovali do bezpečí. V 70. minutě pálil Holeček z velkého vápna, Kanaval musel zasahovat a míč vyrazil vlastním tělem. Za dvě minuty musel zase zachraňovat Hypius, když míč sebral Lakatošovi Šefr a běžel na bránu jeden na jednoho. V 74. minutě hosté kopali dva rohové kopy téměř po sobě, ale bez úspěchu, a tak napětí houstlo. Když už to vypadalo, že skóre se měnit nebude, přišel na řadu rohový kop domácích, ze kterého vyrovnal z vápna nedávno střídaný Vrchovský. Bozkovské to nabudilo a vítězství strhli na svoji stranu již za dvě minuty taktéž z rohového kopu, tentokrát se však prosadil Řeháček. Poté přišel tlak hostů, ale nepříznivé skóre se jim změnit nepovedlo.

„Zatím nám velká derby s nejbližšími sousedy vycházejí dobře, nejprve zasloužená výhra nad Semilami a nyní i nelehké vítězství nad Železným Brodem. První poločas nám nevyšel podle představ, a tak po poločase a po lehké domluvě v kabině, přišel poločas druhý, ve kterém jsme už neinkasovali a i přes vyrovnaný průběh jsme v závěru i za pomocí diváků dokázali hru otočit a protrhnout střeleckou smůlu. Nicméně soupeř velmi zdatný a běhavý, a o to více si vítězství vážíme," uvedl za bozkovský tým Michal Nesvadba.

Branky: 34. Lakatoš, 82. Vrchovský, 84. Řeháček - 10. Holeček, 38. Šefr. Rozhodčí: Kovářová - Horák, Nádeník, ŽK: 0:1. Diváků: 120. Bozkov: Kanaval - Plátek, Hypius, Tuma, Mazánek, Červený, Lakatoš (74. Vrchovský), Prousek (65. Havel), Řeháček (86. Králíček), Bejda, Vanc. Železný Brod: Kopal - Makula, Aubrecht, Picek, Holeček, Maryško, Šefr, Šimek, Kysela (86. Salaba), Kovář, Král.

Sedmihorky - Lomnice 4:0 (3:0)

Hostům chyběli z různých důvodů Drahoňovský, Poledník, Janata, Vávra a Láska, takže byla sestava dost oslabena, naopak domácím se mezi tyče vrátila uzdravená brankářská opora Martin Špína. Domácím ideálně vyšel vstup do utkání a už v 6. minutě vedli 2:0 po brankách Petrláka a Marcela Špíny. Potom domácí polevili a utkání se vyrovnalo a hosté měli i náznaky šancí, Zboroň například trefil po hlavičce boční síť, ale po chybě zvýšil Marcel Špína ve 23. minutě už na 3:0, a utkání tak bylo prakticky rozhodnuto.

Ve druhém poločase se už spíš jen dohrávalo, ale třetí brankou v zápase dovršil svůj hattrick v 54. minutě Marcel Špína. Další šance už poté on sám ani další domácí hráči neproměnili, ale na jasné výhře domácích to nic nezměnilo.

Branky: 4. Petrlák, 6., 23. a 54. Marcel Špína. Rozhodčí: Paulus - Nešněra, Havel, ŽK: 1:2. Diváků: 80. Sedmihorky: Martin Špína - Feurich (65. Čermák), Marek, Dvořák, Holý - Kroupa, Petrlák, Pařízek (61. Rada), Vaníček - Červinka (56. Beneš), Marcel Špína. Lomnice: Cink - Starý, Gaubman, Nechanský, Košťák - Fedorko, Piry, Veber, Drusan - Zboroň (67. Vohnout), Heřmanský (80. Kraus ml.).