Celkem 220 prvňáčků usedlo v Turnově do školních lavic
04.09.2019 15:57:35 | Autor: Klára Preislerová | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov
Do prvních tříd na turnovské základní školy nastoupilo celkem 220 dětí. Na ZŠ Alešova je přivítala místostarostka Petra Houšková. Do ZŠ 28. října zavítal starosta města Tomáš Hocke, který školáčky pozval na návštěvu na radnici.
V ZŠ Žižkova a ZŠ Zborovská prvňáčky přivítala místostarostka Jana Svobodová a v Mašově Eva Kordová. Dětem předali v upomínku od města Turnova krásnou knížku a popřáli úspěšný start ve školních lavicích.
Vyučování bude v prvním pololetí ukončeno ve čtvrtek 30. ledna 2020. Období školního vyučování ve druhém pololetí bude ukončeno v úterý 30. června 2020.
Podzimní prázdniny připadnou na úterý 29. října a středu 30. října 2019.
Vánoční prázdniny budou zahájeny v pondělí 23. prosince 2019 a skončí v pátek 3. ledna 2020. Vyučování začne v pondělí 6. ledna 2020.
Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 31. ledna 2020.
Jarní prázdniny v délce jednoho týdne jsou stanoveny podle sídla školy na 09. 03. - 15. 03. 2020.
Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 9. dubna 2020, pátek 10. dubna 2020 je tzv. ostatním svátkem podle zákona č. 245/2000 Sb.
Hlavní prázdniny budou trvat od středy 1. července 2020 do pondělí 31. srpna 2020.
Související články
FOTO: V Jilemnici nastoupily do první třídy budoucí sestřičky
MŠ a ZŠ Sluníčko v Turnově získává dřevěný fasádní obklad
Turnovská Dívčajda získala krajskou dotaci
Video: Jak probíhají opravy na turnovských školách
Turnovská MŠ 28. října je inspirativní školou
Turnovská ZŠ Žižkova je v obležení stavebních firem
Venkovní hřiště u Obchodní akademie v Turnově dostane nový povrch
Turnovské školy o prázdninách nespí
Vybrané školy v regionu zvýší svoji ochranu
Město Turnov získalo dotaci na modernizaci základních škol
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Adventní koncert nejen pro seniory z Turnova
Odbor sociálních věcí Městského úřadu Turnov srdečně zve seniory a osoby se zdravotním postižením na tradiční adventní koncert pěveckého sboru Musica Fortuna. Začíná v úterý 9. prosince 2025 v 18 hodin v Městském divadle Turnov.
Kácení i sázení lip se chystá v turnovské ulici Žižkova
Kácení a následná výsadba nových stromů, se kterými se počítá v týdnu od 1. prosince 2025, se dotkne ulice Žižkova v úseku od křižovatky se Zborovskou ulicí k ulici Alej legií. Dojde ke kácení osmi kusů lip srdčitých, ve stejném týdnu proběhne dosadba nových stromů. Jedná se o jeden strom u budovy OAHŠ u křižovatky se Zborovskou ulicí, jeden strom u vchodu do obchodu ZŠ Žižkova a šest stromů u bytových domů na konci ulice Žižkova. Kácení je plánováno za provozu se začátkem v pondělí 1. prosince (pokud klimatické podmínky dovolí). Při kácení jednotlivých stromů vždy dojde ke krátkodobé uzavírce komunikace za asistence poučených osob, které přechodně zastaví dopravu. Strom bude rychle odklizen a provoz znovu uvolněn. Kácení bude provedeno vždy v čase, kdy tudy neprojíždí autobus na pravidelné lince.
Nejnovější články
Prosincové akce pod patronací Sportovního centra Semily
Prosincový program v turnovské Náruči
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Hejtman Martin Půta zavítá do Mříčné
Nejčtenější články
03.12.: Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
03.12.: Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Semilech 2025
03.12.: V semilském parku znovu chystají Mikulášský běh
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.