Cenná vítězství turnovských volejbalistek nad Juniorem Brno

11.03.2019 13:01:34 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Volejbalistky TJ Turnov zvládly na své palubovce v sobotu 9. března duely s posledním týmem druholigové tabulky - družstvem TJ Junior Brno.

V moravské metropoli Turnovačky v prosincových utkáních svému soupeři podlehly 2:3 a 1:3. Nyní, když se sezóna blíží ke konci, oba týmy věděly, že se jedná pro obě družstva o klíčové souboje v boji o záchranu v druhé volejbalové lize žen. Domácím hráčkám se povedla odveta a nakonec zvítězily 3:1 a 3:2 a připsaly si důležitých 5 bodů do průběžné ligové tabulky.

TJ Zikuda Turnov - TJ Junior Brno 3:1 (-14, 11, 16, 17)

Vstup do úvodního setu ranního utkání se domácím hráčkám vůbec nepovedl. Brněnská kapitánka začala velmi kvalitní podáním a soupeř vedl rychle 5:0. Turnovské volejbalistky byly pod tíhou důležitosti utkání svázány velkou nervozitou a Brno navyšovalo vedení (7:1, 10:2, 14:4, 18:9). Turnovské hráčky se začaly rozehrávat až ke konci setu, ale přesto nedokázaly odvrátit prohru v první sadě a Brno si po vítězství 25:14 zajistilo snadné vedení. V druhém setu se Brnu nepodařilo bodově odskočit a na palubovce byl k vidění vyrovnaný volejbal.

Domácí hráčky začaly být zodpovědnější a i částečně opatrnější na podání a ono se vzápětí ukázalo, že to je ta správná taktika. Soupeř měl problémy na příjmu a jejich útoky narážely na nadprůměrně úspěšné turnovské bloky. Druhý set skončil jednoznačnou výhrou domácích hráček 25:11. S vyhraným setem přišlo i potřebné sebevědomí a domácí hráčky velmi zodpovědným, trpělivým a bojovným výkonem si připsaly vítězství i v následujících dvou setech (25:16 a 25:17) a tím celkově zvítězily 3:1 na sety a získaly důležité 3 body do ligové tabulky.

Sestava TJ Turnov: J. Krupařová, T. Kovářová, M. Plocová, P. Vaníčková, M. Maříková, J. Matějková, M. Hanzlová (libero).

TJ Zikuda Turnov - TJ Junior Brno 3:2 (21, -22, -20, 18, 7)

Druhé utkání začalo po necelé hodině. Domácí hráčky nedokázaly hned od začátku navázat na euforický výkon z ranního zápasu. Výkon byl až příliš „profesorský" a postrádal to správné nasazení a emoce. I díky tomu bylo utkání dlouho vyrovnané a obě družstva se přetahovala o každý bod. Naštěstí domácí hráčky si pohlídaly koncovku a zvítězily v první setu 25:21. V druhém setu po mírném úvodním vedení Brna začal Turnov postupně navyšovat vedení (11:8, 16:10, 17:14, 20:16). Za stavu 22:17 ale přišel už v sezóně několikrát viděný kolaps, kdy najednou odvaha na útoku byla pryč.

Navíc se začaly množit nevynucené chyby z nervozity. Brno po skvělém finiši vyhrálo 25:17 a vyrovnalo utkání na 1:1. Tento moment otřásl sebevědomím domácích a Brno v třetím setu celou dobu udržovalo mírné vedení a vyhrálo set poměrem 25:20. Před čtvrtým dějstvím si domácí hráčky sedly a připomněly si, co na soupeře platilo a jak ráno zvítězily. Turnovačky nechtěly nechat důležité body soupeři a ve čtvrtém setu se od začátku rvaly jako lvice a systematicky navyšovaly průběžné vedení (5:3, 8:5, 12:6, 15:9, 23:12). Přes mírný odpor Brna v koncovce setu domácí hráčky nakonec vyhrály v předposledním setu 25:18. V závěrečném tie-breaku turnovské volejbalistky navázaly na výkon ze čtvrté sady a od začátku kontrolovaly hru. Ukazatel skóre se nakonec zastavil na stavu 15:7 a domácí tým si připsal celkové vítězství 3:2 a další 2 body do ligové tabulky.

Sestava TJ Turnov: J. Matějková, J. Krupařová, T. Kovářová, M. Plocová, P. Vaníčková, M. Maříková, M. Hanzlová (libero), střídaly: Z. Svobodová, E. Zakouřilová, Š. Zakouřilová.

„Jsem moc rád, že jsme oba zápasy zvládly a připsaly si 5 cenných bodů. Prioritou v těchto utkáních byl právě bodový zisk. Velké díky patří všem hráčkám, které zasáhly do hry. Neméně velké díky patří i těm, které se na hřišti tentokrát neobjevily, ale k výsledku přispěly svým fanděním a celkovou podporou... Do konce nám zbývá odehrát ještě 4 utkání. Do úplného závěru ještě jistotu záchrany nemáme, ale máme optimistický výhled. Musíme ještě vydržet makat v tréninku a zabojovat i na palubovce. Příští týden jedeme do Červeného Kostelce, v posledním kole 23. 3. přivítáme doma Liberec. Tímto tedy zveme všechny fanoušky, abyste nás přišli v závěrečných bojích opět skvěle podpořit jako doposavad!," doplnil zápasům trenér Turnova Pavel Starý.