Další krok přiblížil stavbu nové stanice HZS Jilemnice

27.11.2021 18:40:52 | Autor: David Kořínek, HZS LK | Rubrika: KRIMI | Obce: Jilemnice

Další krok přiblížil stavbu nové stanice HZS Jilemnice

V pátek 26. listopadu 2021 podepsal starosta města Jilemnice David Hlaváč a ředitel Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Jan Hadrbolec smlouvu o prodeji pozemku v Jilemnici, místní části Hrabačov. Pozemek je určen pro výstavbu nové stanice Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje v Jilemnici.

Na postupném pořízení pozemku se podílel Liberecký kraj, město Jilemnice a Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. Na výkup pozemku od soukromého vlastníka přispěl Liberecký kraj částkou 2,5 milionu korun a město Jilemnice částkou téměř 600 tisíc korun. V poslední fázi uhradí HZS Libereckého kraje částku téměř 2 miliony korun. Při podpisu smlouvy starosta města Jilemnice David Hlaváč řekl: „S pořízením pozemku to nebylo jednoduché, ale je příjemné se podílet na tomto závěrečném aktu. Doufám, že HZS Libereckého kraje začne s výstavbou nové stanice pro profesionální hasiče co nejdříve."

Ředitel Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje jej doplnil slovy: „Mohu potvrdit, že od první ideje k dnešnímu podpisu uteklo mnoho let. Nakonec se to však podařilo a díky patří i řadě kolegů. Velké poděkování však patří městu Jilemnice a zejména Libereckému kraji, bez nich by se to nepodařilo. Poděkování patří též generálnímu ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky, které poskytlo HZS Libereckého kraje na nákup téměř dva miliony korun."

Vizualizace stanice hasičů v Jilemnici<br />Autor: Archiv HZS Libereckého kraje Starosta města Jilemnice David Hlaváč vyjádřil přání v brzké zahájení výstavby nové stanice pro profesionální hasiče v Jilemnici. Totéž si přeje i plk. Jan Hadrbolec a říká: „Vše je jen otázkou peněz. Přestože je stále třeba hledat možné rezervy a úspory, bez dostatečného profinancování to nejde. Hasičský záchranný sbor České republiky je dlouhodobě podfinancován a vnitřní dluh dnes již dosahuje téměř 20 miliard korun! Hasiči jsou připraveni poskytnout pomoc 24 hodin denně a naše portfolio zásahů se obrovsky mění a rozšiřuje. Hasiče dnes vidíte prakticky kdekoliv - u požárů, dopravních nehod, úniků plynu, řady technických zásahů, ale v poslední době i při testování na covid-19 či při nasazení v nemocnicích. A jestli pro naše lidi můžeme něco udělat, tak je to zabezpečit jim dobré podmínky pro výkon služby."

Plk. Jan Hadrbolec je přesvědčený, že se podaří výstavbu stanice v Jilemnici co nejdříve zrealizovat. „Uděláme pro to maximum, je to jedna z našich priorit pro rok 2022," doal závěrem.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kraj podpoří nákup pozemku pro novou stanici hasičů v Jilemnici
Představili projekt nového integrovaného výjezdového centra v Turnově
Výjezdovou základnu ZZS na libereckém letišti čeká modernizace
V Liberci otevřeli nový heliport pro leteckou záchranku
Výročí 50 let od založení slaví profesionální hasiči ze stanice Semily
Novou výjezdovou základnu záchranné služby otevřeli v Rokytnici
Jilemničtí hasiči převzali nové výjezdové vozidlo

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Cenu Ivana Dejmala převzala bioložka Anežka Bartošová

Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody a Společnost pro krajinu ocenily v letošním roce bioložku a přírodovědkyni Anežku Bartošovou Cenou Ivana Dejmala za mimořádný počin při ochraně přírody související s ochranou lužních lesů, místní krajiny a připravovanou chráněnou krajinnou oblastí Soutok. Zvláštní cena pak byla udělena i Kláře Rothscheinové a Marii Baránková, které přispěly rovněž zásadním dílem k otevřené a férové diskusi o potřebě zvýšené a racionální ochrany místní unikátní přírody a lesů. Více podrobností

Na Smržovce pořádají výstavu Jaroslav Švihla - Pastely

Výstavu obrazů ve výstavní síni Zámečku, nazvanou Jaroslav Švihla - Pastely, zahájila vernisáž v pátek 1. prosince od 16 hodin. Výstavu můžete navštívit až do ledna 2024. Podrobná pozvánka


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V charitativním utkání vyzvou turnovští florbalisté Panthers Liberec
Znovuotevřou orloj Martina Chaloupky v Žibřidicích na Liberecku
Liberecký kraj zná vítěze soutěže Knihovník roku 2023
Charitativní Zumba maraton na Smržovce letos jubilejní a poslední
Jaké budou Vánoční řemeslnické trhy v Turnově 2023?

Nejčtenější články

06.12.: Chlapce po střetu s autobusem v Semilech zachránila hromada sněhu
07.12.: V Krkonoších byl smrtelně postřelen vlk s GPS obojkem
07.12.: Jaké budou Vánoční řemeslnické trhy v Turnově 2023?

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT