Divizní derby s Turnovem otočil Jabloneček kanonádou za 12 minut

17.08.2014 16:29:53 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou

Utkání s neuvěřitelným obratem viděli diváci na stadionu v jabloneckých Pilišťatech. Domácí prohrávali v derby s Turnovem o gól v poločase a hosté dokonce vedli ještě v 76. minutě 0:2, domácí se ale pak nečekaně rozstříleli a otočili utkání čtyřmi góly ve svůj prospěch!

Hráči Jablonce nad Jizerou se dokonce po druhé výhře ve dvou úvodních kolech vyšplhali do čela tabulky divize C!

Sokol Jablonec n. J. - FK Pěnčín-Turnov 4:2 (0:1)

Vstup do divizního zápasu měli určitě lepší hosté a už v 1. minutě se zastřeloval Bouška. V 16. minutě pálil z úhlu D. Hurt a dvě minuty poté Bárta ve skluzu mířil vedle po centru Beníška. V 19. minutě měli první výraznou šanci domácí, ale brankář Bojčuk střelu Krejčíka z úhlu bezpečně kryl. Ve 37. minutě znovu Krejčík rozvlnil pouze boční síť turnovské branky. Ve 40. minutě při krásném fotbalovém momentu zkusil D. Hurt z poloviny hřiště přehodit domácího gólmana Sehnala, ale ten míč konečky prstů stačil vytáhnout. Poté se neujaly šance turnovského Finklára ani domácího Krystana.

V 54. minutě vyhrál Papoušek hlavičkový souboj, Beníšek našel Bernáta, a ten svou slabší pravou nohou zvýšil na 0:2. Za dvě minuty mohli domácí snížit, Kmoníček už překonal i turnovského brankáře Bojčuka, ale z brankové čáry vykopl míč D. Hurt. V 58. minutě Bernát centroval, Bárta dobře střílel, ale Sehnal míč vykopl nohou. V 64. domácí gólman vyrazil šanci Bernáta i Bárty. Dobrou šanci měl vzápětí i domácí Soběslav, ale hlavou mířil vedle, na druhé straně střídající Havel pálil jen do gólmana Sehnala.

Pak se stalo nečekané. Domácí po několika střídáních, jako polití živou vodou, ještě stačili zápas otočit ve svůj prospěch. V 76. minutě načal Kuhn snížením hlavou na 1:2, za dvě minuty ještě mohl uklidnit hosty Bernát, ale mířil vedle. V 79. minutě našel Dorničák kapitána Krejčíka, který po skrumáži před brankou vyrovnal na 2:2. V 83. Kuhn našel přihrávkou Štemberka, jenž otočil na 3:2 pro domácí a Jiroušek v 87. ještě upravil na konečných 4:2!

„Hodinu byl soupeř lepší, ale nedokázal ze svých šancí vstřelit třetí gól, a to nakonec rozhodlo. My jsme měli drtivý závěr a určitě jsme lépe vystřídali než soupeř. Zatímco naši hráči z lavičky mužstvo oživili, hostující trenér pod vlivem vedení mužstvo oslabil," uvedl vedoucí mužstva Jablonce nad Jizerou David Holman.

„Lacino jsme přišli o tři body, třičtvrtiny zápasu jsme měli pod kontrolou a mohli vést 4:0 nebo 5:0 a pak přišlo tohle. Nevím co na to říct, takový zkrat jsem snad ještě nezažil," komentoval trochu šílený zápas vedoucí mužstva FKP Turnov Petr Horáček.

Branky: 76. Kuhn, 79. Krejčík, 83. Štemberk, 87. Jiroušek - 7. a 54. Bernát. Rozhodčí: Šop - Kazda, Novotný, ŽK: 1:1. Diváků: 250. Jablonec n. J.: Sehnal - Štemberk, Soběslav, Karásek, Šilhán - Krejčík, Krystan (89. Rozkovec), Linka, Povr (50. Dorničák) - Hlubuček (54. Jiroušek), Kmoníček (74. Kuhn). FKP Turnov: Bojčuk - D. Hurt, Petřík, Karišik, Beníšek - Finklár (63. Moravec), Kunst, Bouška, Bernát - Papoušek, Bárta (70. Havel).