Florbal TJ Turnov: O víkendu bylo v akci hned osm týmů

02.11.2021 16:22:49 | Autor: TJ Turnov, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Florbal TJ Turnov: O víkendu bylo v akci hned osm týmů

Muži TJ Turnov poněkud zbytečně prohráli na domácí palubovce s Čelákovicemi. Junioři mají první dvě výhry v sezoně. Starší žáci jednoznačně ovládli 4. koš a postupují výše. Elévové absolvovali v okleštěné sestavě turnaj v Liberci. Obě přípravky se představily na domácím turnaji. Ženy prohrály dva zápasy s pražskými týmy. Juniorky si na domácím turnaji připsaly první výhru v sezoně.

Národní liga mužů

TJ Turnov - ASK Orka Čelákovice 5:9 (2:1, 1:4, 2:4)

V první třetině Turnováci sice inkasovali jako první, ale celkově byli více na balonku a měli i více šancí. To se podepsalo i na skóre, které dokázali otočit díky Janouškovi a Matěchovi na svoji stranu. Po první třetině měli tedy utkání ve svých rukách a vedli 2:1.

Ve druhé třetině ovšem vyrobili několik fatálních chyb a výkon šel celkově výrazně dolu. Orka vletěla do utkání a dokázala hned během prvních tří minut druhé části otočit skóre ve svůj prospěch. Na to ještě dokázali turnovští florbalisté reagovat, když vzápětí vyrovnal Hlavnička. Dokladem herní nekvality a laxnosti, kterou předváděli domácí ve druhé části, jsou dvě branky, obdržené díky tomu, že soupeř při zahrávání standardní situace prostřelil zeď. Zároveň měli několik gólových šancí a dobrých pokusů, které trestuhodně neproměnili a výsledkem bylo to, žepřed poslední částí ztráceli dva góly, za stavu 3:5.

Ve třetí třetině se utkání díky napadání hodně otevřelo a těžila z toho Orka, která přidala další dvě branky. Matěcha sice ještě dokázal snížit, ale závěrečná power-play, při které domácí dostali další dva góly, už byla pouze labutí písní. Těsně před koncem se ještě prosadil Maršík, jednalo se ale už pouze o kosmetickou úpravu skóre.

Branky a asistence: 14. Janoušek J. (Dědek), 15. Matěcha (Janoušek), 23. Hlavnička, 51. Matěcha (Janoušek), 60. Maršík. Sestava Turnova: Král (Jirman) - Havlín, Dědek, Matěcha, Janoušek J., Hlavnička - Ptáčník, Jiránek, Hejduk E., Švitorka, Maršík - Šmída J., Mellan, Janoušek Š., Bursa, Pohl.

K dalšímu důležitému zápasu, proti soupeři, kterého potřebuje Turnov "nechat pod sebou" cestují hráči v sobotu do Prahy, kde nastoupí proti místním Wizards.

2. liga juniorů

TJ Turnov - FBC Panthers Liberec 12:10
SCC Semily - TJ Turnov 3:4

Svůj druhý turnaj absolvovali turnovští junioři v Českém Dubu. Tam nejprve nastoupili v trochu bláznivém utkání proti libereckým Panthers. Kluci celou dobu vedli, ale soupeř neustále dotahoval a skóre se zastavilo až na bizarním čísle 12:10. Jednalo se o klasický zápas, kdy Turnováci hráli drtivou většinu času s balónkem a soupeř dal góla prakticky ze všeho, často díky školáckým chybám. Gólově se hodně utrhl Janoušek, který se trefil hned šestkrát.

Ve druhém zápase proti Semilům Turnovští zlepšili obranu a i s balonkem jsme dokázali hrát poměrně kvalitně a vytvářet si šance, proměňovat je se nám ale moc nedařilo a tak jsme nakonec byli rádi za hubenou výhru o gól. Výborný výkon podal brankář Starý a jednoznačně nejlepším hráčem na hřišti byl Maršík, který zápas zcela opanoval a potvrdil to hattrickem.

Liga starších žáků

TJ Turnov - Florbal Jirkov 9:0
FD Teplice-Krupka - TJ Turnov 2:5
TJ Turnov - FbC Jazzmani Žatec 7:3

Starší žáci v sobotu navázali na slibný začátek sezóny druhým turnajem, tentokrát v Jirkově. Sehráli tři velmi kvalitní zápasy, kdy především v tom posledním s Žatcem prokázali dostatek bojovnosti, nasazení i nabytých florbalových dovedností. Celkově tedy tři výhry, postupně 9:0, 5:2 a 7:3.

Liberecká liga elévů

FBC Panthers Liberec BLACK - TJ Turnov 22:2
TJ Turnov - FBC Česká Lípa white 7:6
TJ Turnov - Crazíci FBC Liberec black 5:9

K druhému ligovému turnaji cestovali turnovští elévové do České Lípy a znovu ve velmi okleštěné sestavě. Na pouhé čtyři hráče čekalo měření sil s libereckými Panthers, domácí Českou Lípou a s týmem FBC Liberec. Především díky ochotě a pomoci domácích, kteří našemu týmu postupně půjčili několik svých hráčů, jsme mohli důstojně odehrát všechna utkání a v jednom z nich i zvítězit. Na turnovských hráčích byl i přes únavu znat další herní posun a získané zkušenosti určitě zúročí v dalších zápasech.

Liberecká liga přípravek

TJ Turnov green - TJ Turnov black 8:0
TJ Turnov black - FBC Panthers Liberec orange 7:9
Florbal Jablonec - TJ Turnov black 5:7
Florbal Jablonec - TJ Turnov green 2:6
TJ Turnov green - FBC Panthers Liberec orange 3:4

Kluci a holky dneska odehráli další zápasy, kde potkali Florbal Jablonec a Panthers Liberec. Proti oběma týmům hráli velmi dobře a nemáme si na co stěžovat. Turnovský kluci a holky dneska porovnali síly i proti sobě, kde ukázali, co umí. Ještě to stejně nebylo nejlepší, takže do dalších zápasů máme na čem pracovat.

1. liga žen

Prague Tigers Nehvizdy - TJ Turnov 8:2 (2:1, 2:0, 4:1)

V sobotu se ženský tým vydal do Nehvizd. Zde se utkal s týmem pražských Tigers. Už od začátku bylo jasné, že zápas nebude jednoduchý, přesto byl náš tým velmi aktivní a téměř dvě třetiny se hrálo v těsném rozdílu.

Chyby přicházely v útoku, kde měl ženský tým problém se zakončením, obrana většinu zápasu fungovala dobře. Ke konci zápasu ale Tigers vytvořily dost velký tlak, proti kterému naše obrana už nebyla schopna vydržet a který tento zapas definitivně rozhodl.

I přes to, že výsledek hovoří jasně v prospěch domácích, zapas měl dobrou atmosféru a tým byl s výkonem spokojený.

Branky a asistence: 9. Hančová (Brabcová), 42. Kyselová (Koubková). Sestava Turnova: Brabcová K. - Koubková, Fišerová, Vacíková, Veselá Š., Bittnerová, Hančová, Brabcová L., Vlková, Kyselová, Hassová.

TJ Turnov - Black Angels 3:8 (1:4, 2:2, 0:2)

Slušný výkon ze sobotního odpoledne jsme se snažili přenést i do nedělního domácího utkání, proti druhým Black Angels, které se bohužel opět nevyvedlo.

První třetina začala ve velmi rychlém tempu a prvních pár minut se nám dařilo ho udržet. Od 3. minuty se hra ještě více zrychlila po prvním gólu Black Angels. Následně čekalo těžké oslabení, které se dařilo ubránit, bohužel chvíli před koncem trestu, jsme inkasovali gól. V polovině první třetiny se díky svým kličkám prosadila Adéla Kyselová a tudíž první třetina skončila 4:1 pro Black Angels.

Do druhé třetiny se vstoupilo s velmi rychlým tempem a hra se přelévala ze strany na stranu. Black Angels se stihli prosadit pouze jednou, než nastalo jejich oslabení. Chyba v útoku poté vyústila v jejich prospěch. Ve 34. minutě se povedlo Lucii Brabcové využít stejnou přesilovku a pár minut na to navázala svým prvním gólem i Tereza Koubková. Stav po druhé třetině byl 3:6.

Ve třetí třetině jsme přidali ještě více do tempa a hnali jsme se za vyrovnáním, avšak nedařilo se nám procedit míček do branky a pomalu již docházely síly. Hostím se podařilo do konce utkání ještě dvakrát skórovat a utkání tedy skončilo vítězně pro Black Angels, poměrem 8:3.

Branky a asistence: 10. Kyselová (Koubková), 33. Brabcová (Hančová), 40. Koubková (Kyselová). Sestava Turnova: Hassová (Brabcová K.) - Koubková, Fišerová, Bajerová, Vacíková, Veselá Š., Bittnerová, Hančová, Brabcová L., Vlková, Kyselová, Veselá L.

2. liga juniorek

TJ Turnov - FBK Wings Most - neodehráno
FBC DDM Kati Kadaň - TJ Turnov 0:2

V neděli čekal tým juniorek první domácí turnaj. Hned na úvod měly holky změřit síly s Mostem a poté s Kadaní. Zápas proti Mostu se bohužel neuskutečnil, o to víc jsme se těšili na zápas s Kadaní.

Minulý turnaj se nám vůbec nepovedl, s Kadaní jsme prohráli 2:0. V tomto zápase jsme ale nastoupili v kompletní sestavě a s úplně jiným elánem. Dařilo se nám dobře rozehrávat a dostávat se do šancí. Trápil nás důraz v zakončení, spousta střel skončila v bloku nebo mimo branku. Těsně před koncem první třetiny prostřelila golmanku hostí Antonie Šujanová. Ve druhé třetině se skóre nezměnilo, i přes pěkné šance, které jsme si vytvářeli. Většinu času se nám dařilo držet balón a hrát systém, který trénujeme.

Do třetí třetiny jsme vstoupili s jasným cílem - přidat, udržet si vedení a navýšit skóre. Holkám se podařily všechny tři věci, opět jsme hráli hodně na míčku, snažili se být v soubojích první a střílet z každé pozice. Skóre navýšila Daniela Jandáčová, bohužel na ni už nikdo další nenavázal. Naše golmanka Natálie Hassová také přispěla svým dílem, když podržela svůj tým a vychytala nulu. Zápas skončil poměrem 2:0 a my máme první cenné body do tabulky. Velké díky patří opět holkám z České Lípy, které doplnily náš tým a pomohly nám k výhře. Pochvala patří také Karolíně Brabencové, která odehrála svůj premiérový zápas za tým juniorek.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Florbal TJ Turnov: Muži porazili Kobylisy, v akci množství dalších týmů
Florbal TJ Turnov: Starší žáci ovládli domácí turnaj, muži prohráli
Florbal TJ Turnov: Muži prohráli v prodloužení, start sezony žákyň
Florbal TJ Turnov: Muži padli v Náchodě, do sezony vstoupili junioři
Florbal TJ Turnov: Muži doma porazili Mukařov, ženy dvakrát prohrály
Florbalisté Turnova ztratili nadějně rozehraný zápas v Litvínově
Mladší žákyně TJ Turnov bronzové na NisaOpen 2021
Florbal TJ Turnov: Ženy výborný vstup do sezony, muži schytali debakl
Sezona 2021/2022 startuje i pro florbalový oddíl TJ Turnov
Florbalisté TJ Turnov pořádají nábor
Florbal se vrací!

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Architekt představí chystanou podobu parku u Severočeského muzea

Obnovou by měl v budoucnu projít park, který obklopuje Severočeské muzeum v Liberci. Bližší informace o této chystané akci se mohou zájemci dozvědět ve čtvrtek 19. května od 17 hodin. V tento den a čas se v muzeu uskuteční představení plánovaného projektu obnovy muzejního parku. „Severočeské muzeum prošlo v minulých letech z velké části náročnou rekonstrukcí. K nádherné budově patří také památkově chráněný park, který si zaslouží tomu odpovídající péči. Z toho důvodu jsme s obnovou oslovili jeden z nejlepších ateliérů nejen v České republice, ale i z hlediska evropského, a sice Ateliér Krejčiříkovi. Mají za sebou takové práce, jakými jsou revitalizace Lednicko-valtického areálu nebo park na Kuksu," řekla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Uzavření registru a evidence obyvatel v Turnově ve středu 18. května

Odbor správní informuje občany Turnova, že ve středu 18. května 2022 bude po celý den uzavřen registr a evidence obyvatel z důvodu povinného školení v souvislosti s volbami 2022.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

O titul Vesnice roku 2022 se letos v kraji utká dvanáct obcí
Sekera v turnovském muzeu vypráví příběh starý sedm tisíc let
Přepeře jasnou výhrou potvrdily roli favorita na hřišti posledního Ústí
Rakouská knihovna v Liberci slaví třicítku přednáškou i výstavou
Kynologové Horské služby jsou plně připraveni na letní sezonu

Nejčtenější články

15.05.: FOTO: Od dubna probíhá rekonstrukce části Pojizerky
15.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého jarního kola
14.05.: Další turnovský Kulatý stůl měl ožehavé téma drogy na školách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT