14.09.2022 21:36:10 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bělá,Libštát,Košťálov,Semily

Dosavadní lídr I.A třídy Košťálov/ Libštát v šestém kole poprvé prohrál ve Vesci v poměru 3:1 a na první místo před něj jde o bod Chrastava. Do Semil přijela Bělá, za kterou hraje několik bývalých semilských hráčů. Derby tentokrát přesvědčivě lépe zvládli domácí, kteří nastříleli i díky posile - Stanislavu Bejdovi, celkem pět gólů.

Vesec - Košťálov/ Libštát 3:1 (1:1)

Hned v 1. minutě po rychlé kombinaci Houžvička zajistil Košťálovu vedení. Pak ale domácí získali střed hřiště a v 15. minutě vyrovnali, jejich tlak pokračoval a domácí se soustředili pouze na brejky. Ve 30. minutě Cerman hlavičkoval do tyče, takže poločas skončil nerozhodně.

Druhý poločas pokračoval se stejném rytmu a domácím se podařilo v 60 minutě jít do vedení druhou brankou Váchy. Od 70. minuty se hosté nadechli k náporu a místo vyrovnání, po chybě v rozehrávce inkasovali potřetí, což rozhodlo. V závěru ještě Tulach hlavičkoval do břevna, ale to bylo vše.

„Vynucené změny v sestavě byly na našem výkonu znát. Úvod se nám vydařil, ale domácí vyhráli zaslouženě, celkově nám utkání tentokrát nevyšlo," hodnotil utkání trenér Košťálova Ivo Jiříček.

Branky: 14. a 61. Vácha, 80. Soukup - 1. Houžvička. Rozhodčí: Klement - Smoleňák, Plátková, ŽK: 3:1. Diváků: 150. Košťálov/ Libštát: Píro - Grafek (88. Šalda), Kosina, Klazar, Sádek - Janata, Šafář, Cerman, Zajíc (79. Maňhal) - Holovič, Houžvička (69. Tulach).

Utkání I.A třídy SK Semily - SK Jívan Bělá<br />Autor: Zdeněk Matura Semily - Bělá 5:2 (2:1)

K sobotnímu zápasu nastoupili hráči Semil proti nedaleké Bělé a hrálo se takzvaně o 6 bodů. Utkání začali lépe hosté, kteří měli do 15. minuty dvě tutovky na vstřelení branky. Neproměnili však ani jednu a ve 23. minutě šli díky Zelenkovi do vedení domácí. To byla pro hosty trochu sprcha a chvíli jim trvalo, než se s tím srovnali. Ve 42. minutě Militký utekl po křídle, vystřelil na bližší tyč a nedal domácímu gólmanovi sebemenší šanci, takže bylo srovnáno na 1:1. Domácí sice před koncem poločasu zahodili penaltu, ale v poslední minutě proměnil zkušený Bejda, který Semily posílil před utkáním, trestný kop ve vedoucí branku a poločas skončil 2:1.

Na začátku druhé půle nedal tutovku bělský Motejlek, zanedlouho zvýšili domácí na 3:1, měli mnohem lepší pohyb na hřišti a s hosty to vypadalo zle. Hotovo bylo o pět minut později, když domácí zvýšili na 4:1. Jiskřičku naděje hosté vykřesali v 82. minutě, když Beran snížil na 4:2. Ten samý hráč mohl ještě v 88. minutě snížit na rozdíl jedné branky, ale svoji hlavičku poslal do náruče domácího gólmana Zamastila. Z protiútoku zvýšil domácí Lukáš Zelenka na 5:2, stanovil tím konečný výsledek zápasu a navíc dokončil svůj hattrick!

„Hráli jsme od začátku koncentrovaně, dobře na balonu. Pomohly nám i nové posily - Tokár, Kohout, Standa Bejda, který to okořenil rovnou dvěma góly. Podali jsme dobrý výkon, snad kromě posledních 15 minut, i s příslibem do budoucna, když další posilou je Bačvič, jenž hrál už minule a tentokrát nemohl. Šli jsme si za vítězstvím, které je určitě zasloužené," řekl za Semily záložník Tomáš Mazánek.

„Do Semil jsme jeli s cílem udělat nějaký ten bod. Bohužel to zase nevyšlo. Kádr nebyl opět kompletní a dokud kompletní nebude, budou se body dělat těžce. Další věc je proměňování šancí. Je trestuhodné, co dokážeme nedat," uvedl k zápasu za Bělou Milan Poličanský.

Branky: 23. Zelenka, 45. a 51. Bejda, 56. a 88. Zelenka - 42. Militký, 82. Beran. Rozhodčí: Blaschke - Jirák, Vacek, ŽK: 2:6. Diváků: 250. Semily: Zamastil - Chlupáč, Hájek, M. Hradecký, Zelenka, Mazánek, Káňa (60. Lukeš), Podzimek, Tokár, Bejda (87. Vrchovský), Kohout (87. Brett). Bělá: M. Hanč - Buček, Strmiska, Grebeníček, Šmíd, Janů, Beran (72. Grebeníček st.), Militký, Motejlek, Otmar (75. D. Hanč), Vrba (46. Rypl). Fotogalerie z utkání