FOTO: Na Žalý vystoupal podruhé v řadě nejrychleji Ondřej Fejfar

22.09.2014 19:35:45 | Autor: Petr Ježek a Jiří Novák | Rubrika: SPORT | Obce: Benecko,Jilemnice

FOTO: Na Žalý vystoupal podruhé v řadě nejrychleji Ondřej Fejfar

Již 47. ročník běhu do vrchu z Jilemnice na Žalý se konal v sobotu 20. září. Hlavní závod mužů na 10 kilometrů s převýšením 565 metrů vyhrál podruhé v řadě Ondřej Fejfar z AK Kroměříž časem 40:39,2. Nejrychlejší ženou byla Táňa Metelková z TJ Sokol Hradec Králové, která trať pokořila časem 47:46,2. Za ideálního běžeckého počasí se závodu účastnilo 233 běžců.

Junioři a dorostenci měli cíl na Křížovkách a nejrychlejší z nich byl Tomáš Dufek z Jablonce před jilemnickým Eduardem Vyšanským, výborné páté místo obsadila v absolutním pořadí jilemnická Kateřina Janatová.

Závod byl součástí Maratonstav Českého poháru v běhu do vrchu 2014 kategorie Super. Pro žactvo byl připraven běh zámeckým parkem a pro ty nejmenší lízátkový běh na náměstí. V mládežnických kategoriích se tradičně dařilo závodníkům z pořádajícího oddílu ČKS SKI Jilemnice, všechny své soupeře porazili a z vítězství se radovali Martin Svoboda, Lucie Horáčková, Matyáš Votoček, Marie Rysulová, Adéla Johanová, Kateřina Janatová a Karel Machač. 

Běh do vrchu Jilemnice - Žalý 2014<br />Autor: Jiří NovákZ dalších závodníků z regionu byl v hlavním závodě na Žalý na pěkném čtvrtém místě kozákovský Radim Berka, desátý doběhl jilemnický trenér Václav Haman. Mezi ženami doběhla druhá lomnická Zuzana Staňková, která tak vylepšila loňský bronz, šestá byla nestárnoucí Blanka Paulů.

Běh Jilemnice - Žalý (10 km):

Absolutní pořadí mužů a juniorů: 1. Ondřej Fejfar (AK Kroměříž) 40:39,2, 2. Petr Pechek  -1:13,8, 3. Milan Janata (oba TJ Maratonstav Úpice) -1:21,8, 4. Radim Berka (Kozákov) -2:37,6, 5. Ladislav Kučera (Iscarex SKI klub Česká Třebová) -3:23,2, 6. Vlastimil Flegl (Vrchlabí) -3:45,7, 7. Pavel Dvořák (Biatlon Prostějov) -4:35,1, 8. Jan Hruška (Olfin Car- Vella Trutnov) -5:52,2, 9. Lukáš Krupka (TJ Sokol Jičín) -8:22,4, 10. Václav Haman (ČKS SKI Jilemnice) -8:27,1.

Ženy: 1. Táňa Metelková (TJ Sokol Hradec Králové) 47:46,2, 2. Zuzana Staňková (LSK Lomnice n. P.) -2:59,1, 3. Tereza Kowasová -3:20,1, 4. Dagmar Kynčlová -4:39,7, 5. Dagmar Rychnovská (obě SK Nové Město nad Metují) -5:35,9, 6. Blanka Paulů (TJ Maratonstav Úpice) -5:57,6.

Běh na Křížovky (7,7 km):

Absolutní pořadí: 1. Tomáš Dufek (SKI Jablonec n. N.) 33:45,0, 2. Eduard Vyšanský (ČKS SKI Jilemnice) -1:51,9, 3. Vadim Rishko (Sokol Skuhrov) -2:46,0, 4. Adam Prášek -2:57,0, 5. Kateřina Janatová (oba ČKS SKI Jilemnice) -3:05,1, 6. Jan Dubský (Sokol Skuhrov) -3:55,1.

Kompletní výsledky podle kategorií, včetně Lízátkového běhu a Běhu zámeckým parkem, najdete ke stažení pod článkem.

Předchozí ročníky běhu:

2013: FOTO: Letošními vítězi běhu na Žalý Fejfar a Vrabcová-Nývltová

2012: FOTO: Martin Berka stanovil nový rekord Běhu na Žalý

2011: FOTO: Běhu na Žalý se účastnilo rekordních 564 běžců

Související články z přespolních běhů:

Posvícenský koláč ve Studenci přilákal na start celkem 643 běžců

FOTO: Seriál přespolních běhů začal závody ve Vysokém a v Harrachově

Více zpráv z běhů a atletiky najdete v rubrice SPORT - Atletika 

Sdílet s přáteli na facebooku

Ke stažení

Kompletní výsledky podle kategorií | Absolutní pořadí ženy | Absolutní pořadí muži | Pořadí běhu na Křížovky

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 97 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Schválili stotisícový příspěvek pro rodinu zemřelého dobrovolného hasiče

Obec Skalice u České Lípy společně s místní jednotkou sboru dobrovolných hasičů uspořádala veřejnou sbírku pro rodinu dobrovolného hasiče Jana Dvořáka. Ten zahynul při zásahu u požáru roubeného domu v Novém Boru-Arnultovicích ve středu 30. listopadu. Krajští radní schválili na svém jednání poskytnutí příspěvku do sbírky ve výši sto tisíc korun. „Ztráta života je vždy smutná a bolestivá událost. Upřímnou soustrast rodině, blízkým a všem přátelům. Čest jeho památce a poděkování všem hasičům, kteří při snaze pomoci svým bližním a ochránit jejich majetek při každém výjezdu riskují své životy," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Sbírka nese název Vždycky s námi, Inžo a číslo transparentního účtu u České spořitelny je 638 636 0339/0800.

Z Výpřeže do Světlé pod Ještědem jezdí řidiči od 5. prosince bez omezení

Rekonstrukce silnice III/2784 Světlá pod Ještědem - Výpřež pokračuje. Přes zimní období bude možné se sníženou rychlostí úsekem projíždět. Až do jara příštího roku také platí, že komunikací řidiči projedou, aniž by je zdržovali semafory. Opatření platí od pondělí 5. prosince 2022. „Doposud platilo, že firma stavěla tak, aby provoz nebyl během rekonstrukce omezen zcela, ale byl v určitém režimu umožněn. Jsem rád, že vše jde podle plánu. Na zimní období bude úsek zprůjezdněn bez semaforů, pouze s označením projíždíte stavbou a s nutností snížit rychlost na 30 kilometrů za hodinu," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek pro resort dopravy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Adventní postavy ze Žižkovky opět pomohly rozsvítit vánoční strom
Policisté se opět zaměřili na bary a diskotéky v kraji
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 9. až 11. prosince
Jak funguje odchytové zařízení v Turnově?
Děti z dětského domova navštívily semilské policisty

Nejčtenější články

09.12.: Adventní postavy ze Žižkovky opět pomohly rozsvítit vánoční strom
07.12.: Pachatele zadrželi na místě činu, třikrát se vloupal do chaty v Želechách
09.12.: Děti z dětského domova navštívily semilské policisty

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT