22.09.2014 19:35:45 | Autor: Petr Ježek a Jiří Novák | Rubrika: SPORT | Obce: Benecko,Jilemnice

Již 47. ročník běhu do vrchu z Jilemnice na Žalý se konal v sobotu 20. září. Hlavní závod mužů na 10 kilometrů s převýšením 565 metrů vyhrál podruhé v řadě Ondřej Fejfar z AK Kroměříž časem 40:39,2. Nejrychlejší ženou byla Táňa Metelková z TJ Sokol Hradec Králové, která trať pokořila časem 47:46,2. Za ideálního běžeckého počasí se závodu účastnilo 233 běžců.

Junioři a dorostenci měli cíl na Křížovkách a nejrychlejší z nich byl Tomáš Dufek z Jablonce před jilemnickým Eduardem Vyšanským, výborné páté místo obsadila v absolutním pořadí jilemnická Kateřina Janatová.

Závod byl součástí Maratonstav Českého poháru v běhu do vrchu 2014 kategorie Super. Pro žactvo byl připraven běh zámeckým parkem a pro ty nejmenší lízátkový běh na náměstí. V mládežnických kategoriích se tradičně dařilo závodníkům z pořádajícího oddílu ČKS SKI Jilemnice, všechny své soupeře porazili a z vítězství se radovali Martin Svoboda, Lucie Horáčková, Matyáš Votoček, Marie Rysulová, Adéla Johanová, Kateřina Janatová a Karel Machač.

Běh do vrchu Jilemnice - Žalý 2014<br />Autor: Jiří NovákZ dalších závodníků z regionu byl v hlavním závodě na Žalý na pěkném čtvrtém místě kozákovský Radim Berka, desátý doběhl jilemnický trenér Václav Haman. Mezi ženami doběhla druhá lomnická Zuzana Staňková, která tak vylepšila loňský bronz, šestá byla nestárnoucí Blanka Paulů.

Běh Jilemnice - Žalý (10 km):

Absolutní pořadí mužů a juniorů: 1. Ondřej Fejfar (AK Kroměříž) 40:39,2, 2. Petr Pechek  -1:13,8, 3. Milan Janata (oba TJ Maratonstav Úpice) -1:21,8, 4. Radim Berka (Kozákov) -2:37,6, 5. Ladislav Kučera (Iscarex SKI klub Česká Třebová) -3:23,2, 6. Vlastimil Flegl (Vrchlabí) -3:45,7, 7. Pavel Dvořák (Biatlon Prostějov) -4:35,1, 8. Jan Hruška (Olfin Car- Vella Trutnov) -5:52,2, 9. Lukáš Krupka (TJ Sokol Jičín) -8:22,4, 10. Václav Haman (ČKS SKI Jilemnice) -8:27,1.

Ženy: 1. Táňa Metelková (TJ Sokol Hradec Králové) 47:46,2, 2. Zuzana Staňková (LSK Lomnice n. P.) -2:59,1, 3. Tereza Kowasová -3:20,1, 4. Dagmar Kynčlová -4:39,7, 5. Dagmar Rychnovská (obě SK Nové Město nad Metují) -5:35,9, 6. Blanka Paulů (TJ Maratonstav Úpice) -5:57,6.

Běh na Křížovky (7,7 km):

Absolutní pořadí: 1. Tomáš Dufek (SKI Jablonec n. N.) 33:45,0, 2. Eduard Vyšanský (ČKS SKI Jilemnice) -1:51,9, 3. Vadim Rishko (Sokol Skuhrov) -2:46,0, 4. Adam Prášek -2:57,0, 5. Kateřina Janatová (oba ČKS SKI Jilemnice) -3:05,1, 6. Jan Dubský (Sokol Skuhrov) -3:55,1.

Kompletní výsledky podle kategorií, včetně Lízátkového běhu a Běhu zámeckým parkem, najdete ke stažení pod článkem.