FOTO: V druhém díle si jezdci užívali bahno na kozákovské sjezdovce

13.05.2015 09:26:46 | Autor: Motorsport Chuchelna a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Chuchelna

FOTO: V druhém díle si jezdci užívali bahno na kozákovské sjezdovce

O víkendu 9. a 10. května proběhl v areálu lyžařského vleku na Kozákově druhý závod sedmého ročníku KTM Enduro cross country. V sobotu zde startovalo celkem 153 a v neděli 71 jezdců.

Sobotní závod odstartovala kategorie dětí. Do deštivého závodu nastoupilo celkem 16 dětí. V kubatuře do 50 ccm vládl Jiří Halama z týmu Enduroklub Semily, silnějším 65 ccm Martin Balatka z Enduro Martinice.

Po dětském závodě déšť opadl, a tak se závodníci prali pouze s mokrým a kluzkým povrchem. Do hlavního sobotního závodu se přihlásilo celkem 153 jezdců. Dopoledne startovaly kategorie Hobby. V kategorii E3 zvítězil Jiří Kužel. První místo v kategorii E2 si vyjel Aleš Kučera a v kategorii E1 zvítězil Luboš Ducháček. 

KTM enduro cross country, závod na Kozákově za pořadatelství Motorsport Chuchelna<br />Autor: David Bouchal Odpolední závody patřily licenčním jezdcům, kategorii veteráni a nejslabší kubatuře do 85 ccm. Zdolání závodní trati trvalo nejrychlejšímu jezdci (kategorie Licence A) sobotního dne Janu Balašovi z týmu AK Krakonoš Jilemnice 125 minut o celkovém počtu 13 kol. Kategorii Licence B vyhrál Ondřej Havrda z týmu Enduroklub Semily. Na prvním místě kategorie Veteráni byl odmávnut šachovnicovým praporem Jan Unger z týmu Hejhula Team.

V neděli byla trať náročnější

Nedělní ráno přivítalo závodníky sluníčkem. Po nočním zalévacím dešti se našlo 71 odvážlivců, kteří se v deset hodin postavili na start společného závodu. Start proti rozmáčené sjezdovce, ze kterého měli všichni největší strach, nakonec zvládli všichni.

Závod v mokrém a především bahnitém terénu byl náročnější než v sobotu, pořadatelé moudře zvolili zkrácení trati o nejobtížnější úsek, kde se v sobotu jezdci potýkali s přejezdem kamenité bažiny. I tak si závodníci za 12O minut závodu sáhli až na dno svých sil. Mnoho zkušených a vynikajících jezdců čekalo na odmávnutí konce už dlouho před uplynutím vymezeného času v cílovém prostoru. Závod nedokončili jen tři závodníci, ostatní tím, že neopustili prostor trati, získali cenné body do průběžného hodnocení seriálu KTM ECC.

Nejdramatičtější byl závod v kategorii licence A, kde se bojovalo o místa na stupních vítězů až do posledních metrů. Nakonec byl nejlepší Stanislav Čtvrtka z RD Racingu. V licencích B přesvědčivě zvítězil se čtyřminutovým náskokem Ondřej Havrda z Enduroklubu Semily. Ve veteránech se o první tři místa podělili jezdci RD Racingu. V hobby kategoriích zářili především závodníci z Motoklubu Vysoké nad Jizerou.

KTM enduro cross country, závod na Kozákově za pořadatelství Motorsport Chuchelna<br />Autor: David Bouchal

Vyhodnocena je už po čtyřech závodech seriálu i soutěž týmů, vedení si udržel AK Krakonoš Jilemnice, na druhém místě jej ale s obrovským bodovým ziskem z Chuchelny atakuje Motosport Lhotka.

Seriál KTM ECC nyní čeká dlouhá letní přestávka. Třetím dílem seriálu bude pokračovat jednodenním závodem až 19. září ve Vysokém nad Jizerou. Následovat budou dva říjnové dvoudenní podniky v Bozkově a Benešově u Semil.

Kompletní výsledky najdete pod článkem ke stažení.

Pozvánka na závod v Chuchelně

Související články:

FOTO: Sedmý ročník KTM ECC zahájil vydařený závod v Kunčicích

Druhá fotogalerie ze závodu: Kunčice objektivem Jiřího Nováka

Pořadatelé seriálu KTM ECC přichystali pro jezdce dvě nové lokality

Obrazem: Jak probíhalo vyhlášení KTM ECC 2014 s odkazy na celý loňský seriál

Více motoristického sportu najdete v rubrice SPORT - Motosport

Sdílet s přáteli na facebooku

Ke stažení

Výsledky sobota | Výsledky neděle | Průběžné celkové pořadí

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 36 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Multiinstrumentalisté Radim Zenkl a Ondra Kozák vystoupí v Jablonci

Duo vynikajících hudebníků Radim Zenkl & Ondra Kozák s autorským repertoárem, doplněným o bluegrassové, jazzové, swingové, keltské, lidové a „world music" tradicionály v osobitých aranžích, se představí v jabloneckých Tyršových sadech v neděli 21. července od 15 hodin v rámci festivalu Jablonecké tóny 2024. Pozvánka s rozhovorem

Výstava ve Smržovce představí vzpomínky pamětníků 20. století

Ve čtvrtek 25. července 2024 zakotví výstava Příběhy severních Čech - Zlomové okamžiky 20. století ve Smržovce na Lidickém náměstí a setrvá zde až do 15. srpna 2024. Tato exteriérová expozice regionální pobočky Paměti národa Severní Čechy přináší vzpomínky pamětnic a pamětníků na události 20. století, které pobočka dokumentuje v Libereckém a Ústeckém kraji pro sbírku Paměť národa. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sedmihorské léto 2024 pokračuje koncerty i divadelními představeními
Vznikla nová geologická expozice Geoparku Český ráj
Krajský workshop upozornil ukrajinskou mládež na nebezpečí drog
Průběh letní dětské rekreace v Libereckém kraji k polovině července
Oblastní galerie Liberec se loučí s litevskou výstavou

Nejčtenější články

17.07.: Dětské centrum Stonožka vyroste v Turnově na sídlišti u nádraží
16.07.: Nové městské byty v turnovské ulici Skálova budou brzy k pronájmu
16.07.: Jubilejní desátý Pelechovský pohár kořistí pořadatelů z Proseče

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT