FOTO: V druhém díle si jezdci užívali bahno na kozákovské sjezdovce

13.05.2015 09:26:46 | Autor: Motorsport Chuchelna a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Chuchelna

FOTO: V druhém díle si jezdci užívali bahno na kozákovské sjezdovce

O víkendu 9. a 10. května proběhl v areálu lyžařského vleku na Kozákově druhý závod sedmého ročníku KTM Enduro cross country. V sobotu zde startovalo celkem 153 a v neděli 71 jezdců.

Sobotní závod odstartovala kategorie dětí. Do deštivého závodu nastoupilo celkem 16 dětí. V kubatuře do 50 ccm vládl Jiří Halama z týmu Enduroklub Semily, silnějším 65 ccm Martin Balatka z Enduro Martinice.

Po dětském závodě déšť opadl, a tak se závodníci prali pouze s mokrým a kluzkým povrchem. Do hlavního sobotního závodu se přihlásilo celkem 153 jezdců. Dopoledne startovaly kategorie Hobby. V kategorii E3 zvítězil Jiří Kužel. První místo v kategorii E2 si vyjel Aleš Kučera a v kategorii E1 zvítězil Luboš Ducháček. 

KTM enduro cross country, závod na Kozákově za pořadatelství Motorsport Chuchelna<br />Autor: David Bouchal Odpolední závody patřily licenčním jezdcům, kategorii veteráni a nejslabší kubatuře do 85 ccm. Zdolání závodní trati trvalo nejrychlejšímu jezdci (kategorie Licence A) sobotního dne Janu Balašovi z týmu AK Krakonoš Jilemnice 125 minut o celkovém počtu 13 kol. Kategorii Licence B vyhrál Ondřej Havrda z týmu Enduroklub Semily. Na prvním místě kategorie Veteráni byl odmávnut šachovnicovým praporem Jan Unger z týmu Hejhula Team.

V neděli byla trať náročnější

Nedělní ráno přivítalo závodníky sluníčkem. Po nočním zalévacím dešti se našlo 71 odvážlivců, kteří se v deset hodin postavili na start společného závodu. Start proti rozmáčené sjezdovce, ze kterého měli všichni největší strach, nakonec zvládli všichni.

Závod v mokrém a především bahnitém terénu byl náročnější než v sobotu, pořadatelé moudře zvolili zkrácení trati o nejobtížnější úsek, kde se v sobotu jezdci potýkali s přejezdem kamenité bažiny. I tak si závodníci za 12O minut závodu sáhli až na dno svých sil. Mnoho zkušených a vynikajících jezdců čekalo na odmávnutí konce už dlouho před uplynutím vymezeného času v cílovém prostoru. Závod nedokončili jen tři závodníci, ostatní tím, že neopustili prostor trati, získali cenné body do průběžného hodnocení seriálu KTM ECC.

Nejdramatičtější byl závod v kategorii licence A, kde se bojovalo o místa na stupních vítězů až do posledních metrů. Nakonec byl nejlepší Stanislav Čtvrtka z RD Racingu. V licencích B přesvědčivě zvítězil se čtyřminutovým náskokem Ondřej Havrda z Enduroklubu Semily. Ve veteránech se o první tři místa podělili jezdci RD Racingu. V hobby kategoriích zářili především závodníci z Motoklubu Vysoké nad Jizerou.

KTM enduro cross country, závod na Kozákově za pořadatelství Motorsport Chuchelna<br />Autor: David Bouchal

Vyhodnocena je už po čtyřech závodech seriálu i soutěž týmů, vedení si udržel AK Krakonoš Jilemnice, na druhém místě jej ale s obrovským bodovým ziskem z Chuchelny atakuje Motosport Lhotka.

Seriál KTM ECC nyní čeká dlouhá letní přestávka. Třetím dílem seriálu bude pokračovat jednodenním závodem až 19. září ve Vysokém nad Jizerou. Následovat budou dva říjnové dvoudenní podniky v Bozkově a Benešově u Semil.

Kompletní výsledky najdete pod článkem ke stažení.

Pozvánka na závod v Chuchelně

Související články:

FOTO: Sedmý ročník KTM ECC zahájil vydařený závod v Kunčicích

Druhá fotogalerie ze závodu: Kunčice objektivem Jiřího Nováka

Pořadatelé seriálu KTM ECC přichystali pro jezdce dvě nové lokality

Obrazem: Jak probíhalo vyhlášení KTM ECC 2014 s odkazy na celý loňský seriál

Více motoristického sportu najdete v rubrice SPORT - Motosport

Sdílet s přáteli na facebooku

Ke stažení

Výsledky sobota | Výsledky neděle | Průběžné celkové pořadí

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 36 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pramen Boží voda i pramen pod Valdštejnem jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí města Turnov informuje, že pramen pod Valdštejnem i Boží voda jsou pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem i pramene Boží voda ze 12. února 2024 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je pitná.

Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě

Česká pop rocková kapela Vanua2 vystoupí v sobotu 2. března v jabloneckém Klubu Na Rampě. Formace vznikla před šesti lety na základech kapely Blue Effect Radima Hladíka, kde více než deset let společně působili baskytarista Vojtěch Říha (Blue Effect) a bubeník Vašek Zima (Blue Effect, Walk Choc Ice, -123 minut), kteří se po odchodu Radima Hladíka do muzikantského nebe spojili se zpěvákem Yannickem Tevim, pocházejícím z tichomořského souostroví Vanuatu. S kapelou aktuálně působí ještě kytarista Honza Samek. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V posledním domácím utkání Dalmach jen remizoval s Mělníkem B
Vzpomínky pamětníků ze Semilska ožijí díky žákovským reportážím
Projekt Hlava v pohodě se loučí, výstupy zůstávají zdarma k dispozici
Krkonoše nejsou skanzen. Rozvoj ale nesmí ohrozit vzácné horské louky
Hned dva přechody v Semilech budou bezpečnější

Nejčtenější články

28.02.: Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
29.02.: Hned dva přechody v Semilech budou bezpečnější
28.02.: Naučná stezka provede horním tokem Černé Nisy

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT