Hokejisté HC Lomnice zahájili krajskou ligu v novém roce výhrou

16.01.2012 21:25:05 | Autor: HC Lomnice | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou

Lomničtí hokejisté zvládli v neděli po vánoční přestávce ošidný duel na půdě loňského mistra PSK Liberec, který letos prožívá krizi a je v tabulce krajské ligy poslední. Utkání rozhodla především první třetina, kdy hosté získali tříbrankové vedení.

Lomničtí jsou nečekaně na prvním místě tabulky před VTJ Liberec, kterému bylo dodatečně odebráno 10 bodů za neoprávněný start hráče. Hokejisté Lomnice v příštím utkání hrají v neděli 22. ledna na domácím stadionu od 16.45 proti čtvrtému mužstvu HC Frýdlant.

PSK Liberec - HC Lomnice 4:7 (1:4, 1:1, 2:2)

Lomnice vstoupila do utkání výborně a hned ve 3. minutě po 4 sekundách využila přesilovou hru, když se od modré trefil Jakub Sehnoutek - 1:0. Domácí odpověděli nejnebezpečnějším hráčem Maděrou, který v 8. minutě využil zaváhání Svobody u mantinelu a protáhl se před Tříšku - 1:1. Lemfeld ale v 9. minutě vybojoval premiérovou branku za muže v letošní sezóně pro juniora Daniela Drahoňovského - 2:1. Radek Lemfeld byl u zrodu i dalších dvou úspěchů Lomnice, když v 11. a ve 20. minutě připravil závary před brankou Záruby, ze kterých dvakrát těžil sváteční střelec Milan Majdič.

Do druhé třetiny vstoupila Lomnice ukolébaná tříbrankovým náskokem. Domácí prapor pozvedl ve 35. minutě opět Maděra, který důrazně dorazil puk do odkryté branky po přečíslení tři na dva. Úspěšné akci domácích přitom bezprostředně předcházela tyčka nastřelené Lemfeldem. Odpověď Lomnice však trvala pouhých 59 sekund a spoluhráče uklidnil Václav Svoboda od modré čáry - 5:2.

Do třetí části chtěla Lomnice zvýšit pohyb a utkání dotáhnout do vítězného konce. Již ve 43. minutě využil Kotas zaváhání domácího Záruby, kterému propadla střela od modré pod příložníkem - 6:2. V 50. minutě zúročil Darek Rudiš souhru s dvojicí nedějných juniorů Syrovátky a Drahoňovského a zvýšil na 7:2. Domácí dokázali ještě v čase 56:41 snížit střelcem hattricku Maděrou na 7:4 a za dalších 13 sekund Šebestou až na 7:4, ale další zdramatizování již Lomnice nedovolila.

Branky a nahrávky: 8. Maděra, 35. Maděra (Kotrč, Ubry), 57. Maděra, 57. Šebesta J. (Mizerík) - 3. Sehnoutek (Syrovátka L.), 9. Drahonovský (Lemfeld), 11. Majdič (Lemfeld, Vašek), 20. Majdič (Lemfeld), 36. Svoboda (Bláha), 43.Kotas, 50. Rudiš (Drahonovský) . Rozhodčí: Kajínek - Daněk, Hanzlík. Vyloučení: 7:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 38. PSK Liberec: Záruba - Číž, Vozka, Mizerík, Maděra, Baran, Kapoun, Beníšek, Vorel, Kotrč, Ubry, Šebesta K., Šebesta H., Čený, Zákoutský, Šrejma. HC Lomnice nad Popelkou: Tříška - Sehnoutek, Bartoš, Kotas, Karásek, Svoboda, Vágenknecht - Vašek, Lemfeld, Majdič - Syrovátka J., Bláha, Matěja - Syrovátka L., Drahoňovský, Rudiš

Další utkání: HC Frýdlant - HC VTJ Liberec 6:7 pp.

Krajská liga:

1.  HC Lomnice n. P.                 11    6    0    3    2     66:47        21
2.  HC VTJ Ještěd Liberec         11    6    4    0    1     85:54        16
3.  HC Bohemians Praha            10    5    0    0    5     54:66        15
4.  HC Frýdlant                         10    4    0    1    5     45:59        13
5.  PSK Liberec                         10    1    0    0    9     43:67          3