Hokejisté Lomnice vstoupili do sezony vysokou výhrou nad Kobrou

20.09.2016 10:45:25 | Autor: HC Lomnice a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou

Lomničtí hokejisté vstoupili v neděli do sezony utkáním v rámci prvního kola Pražského přeboru s Kobrou Praha. Skóre otevřel již ve čtvrté minutě Junek, čímž roztrhnul pořádný pytel s brankami. Lomničtí jich soupeři nakonec nasázeli dvanáct!

Utkání předcházelo před týdnem přípravné utkání v Nové Pace, když Lomničtí místní tým porazili 9:3. dalším utkáním bude v neděli 25. září utkání v Praze s Bohemians. Letošní Liberecká liga pak začne 2. října utkáním v Liberci se Slavojem.

HC Lomnice n. P. - HC Kobra Praha B 12:4 (1:1, 6:1, 5:2)

Lomnice v utkání dominovala již od samého začátku. Včasné bylo také otevření gólového účtu domácího celku, stalo se tak na začátku 4. minuty, kdy Martinec po střele od modré čáry donutil Lambroua k zákroku, kotouč který vypadl za jeho betony, v dobré pozici dorazil Junek. Ve 14. minutě Kobra vyrovnala. Po chybě na modré útočné čáře vypíchl puk Mužík a podařilo se mu po samostatném nájezdu prostřelit Musílka mezi tělem a rukou.

O druhou branku Lomnice se postaral na začátku druhé třetiny v její druhé minutě Knap, který prováhal přihrávku na volného spoluhráče a v tísni vystřelil puk po zemi na branku, a ten skončil v brance. Kobra odpověděla po třech minutách vyrovnáním skóre na 2:2. Po střele Petrova od modré čáry se odrazil blokovaný puk na úplně volného Svobodu a ten vyrovnával do zcela odkryté Musílkovi branky. To bylo však ze strany Kobry na dlouhou dobu všechno. V 7. minutě druhé třetiny po výborné rozehrávce Junka zavezl kotouč do útočného pásma Martinec a křížnou přihrávkou našel zcela nekrytého Lukáše Syrovátku, ten střelou po zemi s přehledem zakončil do odkryté branky. Tím se otevřel doslova „brankostroj". Do konce druhé třetiny přidali lomničtí ještě čtyři branky a o osudu utkání bylo rozhodnuto.

Ve třetí třetině Lomnice přidala ještě pět branek. Střelecky se nejvíce dařilo L. Syrovátkovi, který vstřelil čtyři branky. Další branky vstřelili Špaček, Rudiš, Kuch, Karásek, Srnský a Maryška. Kobra ve třetí třetině pouze korigovala dvěma góly. Z trestného střílení Svoboda a po chybě domácí obrany Mužík stanovil konečný výsledek 12:4.

„Výsledek je jednoznačný. Hráli jsme celé utkání na čtyři formace. Dodržovali krátká střídání, a od poloviny zápasu měli více sil, z trenérského pohledu úplně spokojený nejsem. Byl to z naší strany bezstarostný hokej. Spokojenost je poloviční. Nelíbilo se mi bránění a naše hra dozadu. Dopředu to bylo dobré, ale dozadu moc ne. Závěr zápasu díky mnoha přerušením a vyloučením ztratil rytmiku a my vypadli z tempa," hodnotil utkání trenér Lomnice Martin Knap.

Branky a nahrávky: 4. Junek (Martinec), 22. Knap, 27. L. Syrovátka (Martinec, Junek), 32. Špaček (Rudiš), 33. L. Syrovátka (Junek, Martinec), 38. Rudiš (Maryška), 40. Kuch (Špaček, Karásek), 41. Kuch (J. a L. Syrovátka), 47. Karásek (Kuch), 53. Srnský, 55. Maryška (Knap), 58. L. Syrovátka (Špaček, Kuch) - 10. Mužik, 25. Petrov (Svoboda), 51. Petrov (TS), 58. Mužík. Rozhodčí: Neťuka - Štrébl, Doležal. Vyloučení: 7:10, navic Rečka 5+OK, Kostka (oba Kobra) 10 min OT. Využití: 3:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 160. Střely na branku: 31:18. Lomnice nad Popelkou: Musílek - Sehnoutek, Martinec, Červený Divila, Kuch, Špaček, Kotula, Srnský - J. Syrovátka, Junek, L. Syrovátka - Knap, Kedršt, Maryška - Lemfeld, Karásek, Rudiš - Ješko, Bláha, Mizera. Kobra B: Lambrou (38. Masat) - Procházka, Rečka, Malovický, Šubrt, Táborský, Kostka, Svoboda, Maciboba, Michalů, Sládek, Král, Dostál, Sysel, Urban, Petrov, Mužik, Hein.