Holky a kluci z vrchlabských škol budou řešit problém odpadů

20.04.2022 14:31:48 | Autor: Jakub Kašpar | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Vrchlabí

Holky a kluci z vrchlabských škol budou řešit problém odpadů

V pátek 22. dubna, tedy na Den Země, se sejdou děvčata a chlapci ze všech vrchlabských základních škol a nižších ročníků gymnázia ve velkém sále zdejšího Kulturního domu Střelnice na žákovské odpadové konferenci. Prezentovat zde budou své projekty, na kterých v týmech pracovali od poloviny března, kdy se na 1300 vrchlabských žáků a studentů zúčastnilo vzdělávacích TýDnů bez odpadu.

Děti na TýDnech bez odpadu navštívily skládku komunálního odpadu, mohly vidět dokumenty s odpadovou tematikou či videoblogy Sester v akci za záchranu života a zahrát si sérii her, které se rovněž tematicky vázaly k problému snižování množství odpadu. Akce inspirovala na tři desítky projektových týmů, které se rozhodly přijít s vlastními nápady, jak s odpady zatočit a produkovat jich co nejméně. Právě projektové týmy se sejdou na Den Země na odpadové konferenci a své projekty odprezentují. Představí je ostatním, ale také porotě, která bude hodnotit inovativnost nápadu, jeho praktickou proveditelnost, ale také kvalitu prezentace.

Hlavním tématem, které měly projekty žákovských týmů řešit, bylo snižování množství odpadů, které za námi zůstává. Své nápady mohly děti zpracovat do prezentace, jejíž formu si mohly zvolit podle svého - od písně či divadla, přes powerpoint až po video. „Těšíme se, co nás v pátek čeká. Jaké nápady žáci a žákyně vymysleli, ale i na to, jakým způsobem je představí," říká koordinátor iniciativy Vrchlabí bez odpadu, předseda Výboru zastupitelstva pro životní prostředí Tomáš Vrbata.

Konference začíná v KD Střelnice v pátek 22. dubna 2022 v 8:00, kdy začne blok prezentací projektových týmů prvního stupně ZŠ. Druhý stupeň naváže po 10:00. Předpokládaný závěr konference je cca ve 14:00.

Konferenci navštíví také významní hosté - radní Královéhradeckého kraje pro životní prostředí a poslanec Parlamentu ČR Pavel Bělobrádek, senátor Parlamentu ČR a starosta města Vrchlabí Jan Sobotka či vedoucí odboru životního prostředí krajského úřadu Královéhradeckého kraje Miloš Čejka.

Článek s fotogalerií po proběhlé akci:

FOTO: Vrchlabští školáci překvapili svou invencí i zkušené odpadáře

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Vrchlabí bez odpadu: Přes 1000 čekají po víkendu TýDny bez odpadů
Vrchlabí bez odpadu: Spouští portál Vrchlabí Nevyhazujto

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Regionální sbírka Pozvedněte slabé v prosinci 2022 opět v Turnově

Ve čtvrtek 8. prosince 2022 budou studenti turnovského gymnázia pomáhat při realizaci další části regionální sbírky Nadace Euronisa Pozvedněte slabé, která podporuje charitativní aktivity v našem městě. Výtěžek půjde jako již tradičně na pomoc turnovskému Fokusu.

Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič

Od brzkých ranních hodin 30. 11. 2022 zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy. Během hašení požáru se na dobrovolného hasiče zřítila stropní konstrukce. Ostatní zasahující hasiči ho ze sutin vyprostili, okamžitě byla zahájena resuscitace, která byla neúspěšná. Ministr vnitra Vít Rakušan vyjádřil lítost nad ztrátou lidského života: „Upřímně mě mrzí, co se při požáru stalo a chtěl bych vyjádřit soustrast rodině a všem pozůstalým."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 2. až 4. prosince
Prosincová nabídka akcí Sportovního centra Semily
Na silnici z Kokonína do Pulečného řidiči jezdí po novém povrchu
Turnovské děti uvidí Natálčino Dobrodružství na ostrově Čičidžuma
Startuje hlasování Tvoříme Turnov 2022

Nejčtenější články

01.12.: Hořel kamion na silnici I/35 ve směru na Turnov
30.11.: Nejlepší knihovny v Okrouhlé, Jílovém u Držkova, Višňové a Studenci
30.11.: Rozsvícení vánočního stromu sledovalo v Turnově plné náměstí

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT