I.A třída: Derby Lomnice – Semily skončilo remízou 2:2

31.05.2019 22:11:17 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Libštát,Košťálov,Horní Branná,Semily,Lomnice nad Popelkou

Nepříliš bodově úspěšní byly fotbalové tým z Pojizeří. Ve 27. kole derby Lomnice - Semily skončilo 2:2, ale Košťálov/ Libštát ani Horní Branná nebodovaly. V předchozím 26. kole brali tři body Košťálovští za výhru v Semilech a Horní Branná bodovala remízou s Jenišovicemi.

Lomnice n. P. - Semily 2:2 (1:1)

Domácí nejsou v rozpoložení jako v předchozí části sezony, a tak chtěli jakkoliv bodovat. První šanci zápasu měl už v 1. minutě Morávek hlavou, ale nedal. V 6. minutě mířil Drusanův přímý kop nad branku. V 9. minutě zahrozili hosté trestným kopem Peškara, ale brankář Jezdinský byl na místě. V 11. minutě poté mířil někdo ze semilských hráčů do tyče. Ve 20. minutě našel J. Veg Drahoňovského, a ten proměnil samostatný nájezd - 1:0. V 33. minutě Veg našel Morávka, ale semilský brankář Zamastil šanci zneškodnil. Ve 34. minutě ještě Peškar mířil při trestném kopu nad bránu, ale ve 43. angličanem o tyčku vyrovnal!

V 51. minutě využil domácí šanci hlavou reprezentant v severské kombinaci Portyk - 2:1. Několik šancí pak domácí nedali, zatímco Káňa v 68. minutě využil chybu v lomnické obraně a vyrovnal na konečných 2:2.

„Remíza je asi zasloužená, Další šance byly na obou stranách. Příští kolo v Krásné Studánce hrajeme už v pátek kvůli tradičnímu turnaji přípravek v Lomnici," dodal po zápase trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 21. Drahoňovský, 51. Portyk - 43. Peškar, 68. Káňa. Rozhodčí: Blaschke - Horáček, Šůma, ŽK: 2:2. Diváků: 85. Lomnice: Jezdinský - Janata, Drusan, Bryscejn, Dlouhý (46. Gaubman) - Portyk, Topič, J. Veg, T. Veg - Drahoňovský, Morávek (63. Starý). Semily: Zamastil - Sůva (77. Brett), Chlupáč, Zelenka (88. Hruška), M. Hradecký, Peškar, Káňa, Lukeš, Podzimek, Vrchovský, Klíma (59. Vávra).

Košťálov/ Libštát - Krásná Studánka 1:3 (0:1)

Hosté vyhráli první poločas díky gólu Jirouska. Druhou část začali také lépe a na 0:2 zvýšil Novák. Pak sice snížil domácí Cerman, ale výhru hostů pojistil třetí brankou sedm minut před koncem Kseňák.

Branky: 55. Cerman - 36. Jirousek, 48. Novák, 83. Kseňák. Rozhodčí: Švajdler - Šubrt, Zboroň, ŽK: 1:2. Diváků: 128. Košťálov/ Libštát: Průcha - R. Baudyš (46. Patka), Klazar, Vancl, Grosu (67. M. Janata), Grafek, Fejgar, Cerman, Koldovský, Sádek, K. Janata.

Hejnice - Horní Branná 3:0 (1:0)

Domácí celek byl lepší, fotbalovější, ale hlavně o výsledku rozhodlo proměňování šancí, což je u Horní Branné problém prakticky celé jarní části soutěže.

Branky: 16. Koťátko, 59. Neumann, 85. Matěcha. Rozhodčí: Martínek - Chládek, Blaschke, ŽK: 1:2. Diváků: 33. Horní Branná: Hofman - Šimůnek, Dav. Paulů, Jirousek, Fiedler - Strmeň, Sládek, Vašek, Jón - Kobrle, J. Paulů (60. Hrdina).

Předchozí kolo:

Krajská I.A třída, utkání Semily - Košťálov/ Libštát<br />Autor: Petr Ježek Semily - Košťálov/ Libštát 0:2 (0:1)

V derby hráli domácí před pěknou návštěvou zpočátku dobře a měli čtyři šance (Lukeš dvě, včetně břevna, Hruška a Sůva), ale pak převzali iniciativu hosté. Na konci první půle poslal do Košťálov do vedení Sádek. Snaha o vyrovnání Semil byla poté marná a výhru hostů pojistil druhým gólem v 66. minutě Holovič.

„Hráli jsme jen prvních dvacet minut, nevím, co se pak stalo," řekl po zápase trenér Semily Jan Brett.

„Rozhodly naše větší herní zkušenosti a proměňování šancí. Semilské družstvo má ale slibnou budoucnost," doplnil za Košťálov předseda Leoš Moravec.

Branky: 42. Sádek, 66. Holovič. Rozhodčí: Smoleňák - Pavlů, Ježek, ŽK: 2:2. Diváků: 150. Semily: Zamastil - Sůva (83. O. Hradecký), Chlupáč, Zelenka, M. Hradecký, Peškar (65. Vrchovský), D. Hruška (74. Brett), Káňa, M. Lukeš, Podzimek (65. Vávra), Klíma. Košťálov/ Libštát: Průcha - R. Baudyš (79. Mečíř), Vancl, Grosu, Grafek, Holovič (75. K. Hruška), Cerman, Koldovský, Sádek (86. J. Lukeš), K. Janata. Fotogalerie z utkání

Horní Branná - Jenišovice 1:1 (0:1)

Utkání bylo pro domácí hodně důležité v boji o záchranu. Začalo v podání obou mužstev bojovně a zápas skutečně měl šťávu. Oba celky si vypracovaly i  vyložené šance, ale bez úspěchu. Až v 39. minutě domácí gólman v nouzi vykopával míč a od soupeřova útočníka Poláčka se míč dokutálel do sítě. Ve druhé půli domácí dřeli a v 76. minutě konečně Jonem vyrovnali. Poté si obě mužstva  vypracovala další čisté gólové šance, ale výkon obou gólmanů byl  v tomto utkání  velkou ozdobou. Plichta je po shrnutí 90 minut spravedlivá.

Branky: 76. Jón - 39. Poláček. Rozhodčí: Vachek -Plíva, Šůma, ŽK: 1:3, ČK: 0:1 (80. D. Hurt). Diváků: 90. Horní Branná: Vrána - Šimůnek, David Paulů (69. Kobrle), Pešina, Jindřišek (55. Kocourek), Fiedler - Strmeň, Sládek, Vašek, Jón - Dušan Paulů. Jenišovice: Cejnar - Bubák, Marek, Holeček (34. Hradecký), Fedorko, Kalousek, Žák, Resl, D. Hurt, Vavřich, Poláček.

Mšeno B - Lomnice n. P. 8:2 (3:2)

První poločas odehráli hosté slušně a mohli stále myslet na remízu, ale ve druhém poločase je domácí zcela rozstříleli, na čemž se podíleli šesti brankami fotbalisté se zkušenostmi z mnohem vyšších soutěží Jiří Štajner, Kamil Krejčík a Lukáš Brož.

Branky: 8. Štěpánek, 10. Hartman, 30. Štajner, 60. a 88. Krejčík, 65., 67. a 85. Brož - 43. Drusan, 17. Knížek. Rozhodčí: Bahník - Zboroň, Ďörď, ŽK: 3:1. Diváků: 82. Lomnice: Jezdinský - Drusan, Janata, T. Veg, Starý, Morávek (46. Maňhal), Topič, J. Veg, Portyk, Bryscejn, Knížek.