I.A třída: Derby v Jilemnici ovládla Lomnice

20.04.2014 19:45:59 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Horní Branná,Jilemnice,Lomnice nad Popelkou,Harrachov

Lomničtí fotbalisté po excelentní přípravě na jaře také nepředvádějí pohledný fotbal, ale derby v I.A třídě s dlouholetým soupeřem Jilemnicí zvládli a odsoudili ji tak možná k sestupu. V dalších utkáních Košťálov až díky skvělému závěru porazil Frýdlant a utkání dalších okresních rivalů - Harrachova s Horní Brannou skončilo remízou.

Jilemnice - Lomnice 0:3 (0:1)

Po menších šancích otevřel skóre zápasu ve 30. minutě Drahoňovský, který se trefil zblízka po individuální akci J. Ďoubalíka. Poté měli další šance Lomničtí Vohnout, Vavrinec, a T. Ďoubalík, který hlavičkoval vedle branky. Ve druhém poločase byla převaha hostů snad ještě výraznější. V 50. minutě Ďoubalík našel Podstavka, který centrem naservíroval míč Heřmanskému - 0:2. O deset minut později unikl Vavrinec a jeho centr si do vlastní sítě srazil domácí obránce Mečíř - 0:3.

„Fotbalu bylo pomálu a soupeři darujeme tři branky. Při první brance necháme v klidu odcentrovat hráče do vápna, kde je na malém vápně neobsazený hráč, který si balon v klidu zpracuje a prostřeluje bezmocného Černého, druhá branka byla školácká chyba brankaře a třetí si pošle parádní patičkou do vlastní sítě Mečíř. Je to už taková křeč. Nejsme si schopni pořádně přihrát, záloha nehraje a útok neexistuje," rozebral zápas trenér Jilemnice Michael Hradecký.

Fotbal I.A třída, utkání SK Jilemnice - FC Lomnice nad Popelkou „Nechtěli jsme zápas podcenit a naše bojovnost byla dobrá, domácí jsou už zřejmě smíření se sestupem," řekl trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Lomnické hráče čeká ještě ve středu 23. dubna od 17 hodin na lomnickém stadionu pohárové utkání proti FKP Turnov B.

Branky: 30. Drahoňovský, 50. Heřmanský, 60. vlastní Mečíř. Rozhodčí: Vydra, ŽK: 2:2. Diváků: 80. Jilemnice: Černý - Mečíř, Šnorbert, Hadač, Paulů (82. Šťastný) - Hendrych, Jež, Kubina, Staněk (68. Bergemann) - Figura, Tonar (46. Horáček). Lomnice: Jurčo - T. Ďoubalík, Kraus, Drábek, Košťák - Fišar (70. V. Čapek), J. Ďoubalík, Vohnout, Podstavek - Vavrinec, Drahoňovský (46. Heřmanský). Fotogalerie z utkání

Košťálov - Frýdlant 3:1 (0:0)

Ve 20. minutě se hosté mohli dostat do vedení, kdy chyboval Cerman v rozehrávce a ke střele z úhlu se dostal Lode, ale Průcha jeho pokus zneškodnil. Ve 30. minutě se Cerman z hranice pokutového území odhodlal ke střele, která jen těsně mířila mimo branku, takže první poločas skončil bez gólů.

V 60. minutě přišel rychlý brejk hostů, na jehož konci se dostal k zakončení Šena, ale opět Průcha Košťálov zachránil. V 70. minutě se domácí ujali vedení, kdy Otmar se ve vápně dostal k odraženému míči a uklidil ho do sítě. V 81. rohový kop sice Cerman odvrátil, ovšem pouze k Jelínkovi, a ten svou pěknou střelou vyrovnal na 1:1. Když už to vypadalo, že utkání spěje ke konci, tak si poslední slovo vzali domácí, kteří hned dvakrát udeřili v 90. minutě. Nejdříve Piry vsítil rozdílovou branku střelou k tyči a následně z další akce dal definitivu výsledku na 3:1 zkušený K. Janata.

„Divákům se dnešní utkání muselo líbit, když jsme rozhodli až takto v závěru zápasu. Nyní už se ale musíme soustředit na další zápas, kdy nás čeká derby v Lomnici," dodal k utkání vedoucí mužstva Košťálova Michal Baudyš.

Branky: 70. Otmar, 90. Piry, 90. K. Janata - 81. Jelínek. Rozhodčí: Nešněra, ŽK: 3:3. Diváků: 100. Košťálov: Průcha - Grafek (39. Sádek), Huráň, Klazar, I. Móro - Stránský, Cerman, Piry, Zboroň (70. Smolík), Stránský - Otmar.

Harrachov - Horní Branná 1:1 (0:0)

Utkání se hrálo s nábojem derby, ale na terénu, který je podle názoru hostů pro A třídu nedůstojný. Umělá tráva v Harrachově totiž připomíná plácek na malou kopanou a když se k tomu přidá nakopávaná hra domácích, tak to vypadá, že místo fotbal se díváte na nějaký nový druh míčové hry hlavičkované spojené s nohejbalem.

Fotbal se hrál prakticky bez středních záložníků, takže divák hezké akce opravdu neviděl. V prvním poločase si oba mančafty vytvořily několik brankových příležitostí, ale gól nepadl. V druhém se po hrubé chybě a důrazu domácí trefili, ale fotbal se hraje až do konce, a tak v 90. minutě Pešina zařídil pro hosty důležitý bod.

Branka Horní Branná: 90. Pešina. Rozhodčí: Bahník - Horáček, Brož, ŽK: 0:0. Horní Branná: Hofman - Šimůnek, Fiedler, Jindřišek, Pešina - Kocourek (65. Svoboda), Jón (75. Landiga), Zuzánek, Illner - Mečíř, Šimek.