I.A třída: Košťálov remizoval s lídrem a drží šanci na druhé místo

05.06.2011 20:46:36 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Bozkov,Jilemnice,Lomnice nad Popelkou

Zajímavé zápasy se hrály v dalším kole I.A třídy. Oslabený Košťálov dokázal v Doksech s lídrem tabulky remizovat, a to domácím stačilo k zajištění titulu. Jilemnice zaslouženě porazila Jablonné, Bozkov vyhrál ve Stráži a Lomnice podlehla Vratislavicím.

Košťálov si stále udržel teoretickou šanci na druhé místo, protože ztrácí na druhé Velké Hamry tři body.

Doksy - Košťálov 2:2 (1:1)

Hned v 1. minutě míč putoval od Zboroně na Stehlíka, a ten střílel ze za vápna, ale střelu k tyči dokázal domácí brankář vyrazit na roh. Ve 22. minutě Stránský krásnou přihrávkou mezi obránce našel nabíhajícího Stehlíka, který poslal hosty do vedení. Ve 37. minutě byl brankář Průcha pozorný při nebezpečné střele domácího hráče a pokus zlikvidoval. Ve 41. minutě zahrávali domácí trestný kop, který Průcha dokázal výborným zákrokem vyrazit, ale k odraženému míči se dostal kapitán Cenger a vyrovnal na 1:1.

V 58. minutě mířil trestný kop Lukáše Stránského na zadní tyč, kde byl volný Cerman, a ten hlavou překonal domácího brankáře - 1:2.  V 78. minutě domácí vyrovnali na 2:2, Horák dostal přihrávku mezi obránce a šel sám na brankáře Průchu, kterému nedal šanci. V závěrečných minutách měli domácí drtivý tlak. Obrovskou šanci, když se jejich hráč ocitl sám před brankou, brankář Průcha dokázal šanci zlikvidovat. V 89. minutě následoval velký závar v pokutovém území Košťálova až musel jeden z hráčů vykopávat balon z brankové čáry.

Po konečném hvizdu mohly vypuknout oslavy domácích fotbalistů, kteří potvrdili svůj postup do krajského přeboru.

„Bod z dnešního utkání pro nás má cenu zlata. Dnes nám chybělo pět hráčů základní sestavy. Utkání mělo vysokou kvalitu a s bodem byli nakonec spokojeny oba celky, protože domácí tak mohli oslavit svůj postup. Vyzdvihnout bych chtěl výkon Průchy, který nás na konci utkání neskutečně podržel," uvedl vedoucí družstva Košťálova Michal Baudyš.

Branky: 41. Cenger, 78. Horák - 22. Stehlík, 58. Cerman. Rozhodčí: Pekař,  ŽK: 1:0. Diváků: 120. Košťálov: Průcha - Kmínek, Kašpar, Klazar, Fejfar - L. Stránský, Sádek (88. Koldovský), Cerman, Částek (76. J. Stránský) - Zboroň, Stehlík.

Jilemnice - Jablonné 2:0 (0:0)

Domácí, vědomi si důležitosti zisku tří bodů, začali náporem, avšak v prvních patnácti minutách bez vyložených šancí. Ve 14. minutě šel sám Princ ze strany, ale přestřelil, o minutu později Tonar po centru Sedláka mířil těsně vedle hlavou. V další šanci střílel těsně vedle opět Princ. Ve 22. minutě šel Opočenský po chybě jilemnické obrany sám na Tužeho, ale ten pádem pod nohy zabránil gólu. Ve 37. minutě Bergemann střílel pouze do tyče po centru Paulů a těsně před přestávkou po zmatcích v jilemnické obraně nevyužil příležitost Jablonného Helver.

Hned z rozehrávky ve druhém poločase si vzal míč Princ, obešel pět až šest hráčů Jablonného a předložil nabíhajícímu Bergemannovi tutovku, kterou využil - 1:0. Poté začala Jilemnice více myslet na obranu a hosté vyrovnali hru, ale příležitosti si vytvářeli pouze z rohových kopů.  V 59. střelu Stránského vyrazil gólman hostů, 75. minutě po  rohovém kopu hlavičkoval Mečíř těsně nad. V 88. minutě Stránský našel krásně Prince, ten postupoval sám a brankářovi nedal šanci - 2:0.

Branky: 46. Bergemann, 88. Princ. Rozhodčí: Kowalík, ŽK: 1:4. Diváků: 60. Jilemnice: Tuž- Sedlák, Mečíř, Hadač, Paulů - Bergemann (85. Šnorbert), Faistauer, Šťastný, Stránský (87. M. Schauer) - Princ, Tonar.

Stráž n. N. - Bozkov 1:2 (0:2)

Už při rozcvičování hráčů přišla bouřka a s ní spojená průtrž mračen. Bozkovští se však od začátku se pustili do soupeře s vervou, bez náznaku že jsou již zachráněni. Přílišná nervozita naopak svazovala domácí, kteří tuto jistotu neměli. V 11. minutě Landiga vstřelil první gól zápasu po nedorozumění domácí obrany s gólmanem. Zhruba po půlhodině hry se na levém okraji zálohy dostal k míči Vrabec a pohotovou ranou z 20 metrů vstřelil krásný druhý gól. Potom se osmělili i domácí, jejich hráč byl sražen v pokutovém území a rozhodčí nařídil penaltu. Tu ale skvěle zlikovidoval brankář Balatka. Do poločasu poté domácí spálili ještě další tutovku.

Po desetiminutovém tlaku na začátku druhé půle domácí přece jen nalezli jedno okénko v bozkovské obraně. Po kolmici mezi obránce Smrž přesně přebral balón a zakončil hezkou střelou - 1:2. Domácí lavička se snažila hráče vyburcovat, ale Bozkovští si už změnu skóre ohlídali.

„Chválím naše borce, že mají morálku poprat se o dobrý výsledek a o vítězství v takto těžkém utkání na hřišti soupeře a nenalomí je ani předzápasové spekulace. Dík patří i trenérské dvojici, která i zdánlivě oslabenou sestavu o Burnuse a Linka dovedla výborně motivovat a začlenit náhradníky vhodně do zápasu. Moc se mi líbí dlouhodobě hra a hlavně přístup Lukáše Picka k oběma našim týmům. Jestli to takhle půjde dál, čeká nás historicky nejlepší sezóna bozkovské kopané," uvedl po zápase za Sokol Bozkov Stanislav Doubek.

Branky: 53. Smrž - 11. Landiga, 30. Vrabec. Rozhodčí: Marek, ŽK: 1:3. Diváků: 80. Bozkov: Balatka - L. Coufal, Doubek, Mareš (62. L. Picek), Hendrych, J. Coufal, Liďák (72. L. Hlava), Kubán, Červený, Vrabec, Landiga.

Vratislavice - Lomnice 3:0 (1:0)

Branky: 29. Koudelka, 58. Rampáček, 85. Jiskra. Rozhodčí: Řeháček ml., ŽK: 1:3. Diváků: 30. Další podrobnosti oddíl nenahlásil.