I.A třída: Vítězně kráčí jarem Bozkov i Mírová

16.04.2012 10:52:08 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov,Mírová pod Kozákovem,Jilemnice,Lomnice nad Popelkou

Fotbalisté Bozkova a Mírové se na jaře posouvají tabulkou vzhůru. Ve čtyřech jarních kolech oba celky ani jednou neprohrály, přičemž Mírová dokonce čtyřikrát vyhrála a Bozkov pouze jednou remizoval s Lomnicí. Proto jim patří třetí a pátá příčka.

Nedaří se zato na jaře vůbec Jilemnici s Lomnicí, když pouze Lomnice získala jeden bod za remízu, Jilemnice čtyřikrát prohrála.

Vratislavice - Bozkov 2:3 (1:1)

První velkou šanci měl Havel, z voleje ale trefil jen brankáře. Ve 14. minutě už udeřilo, domácím nesklapla ofsajdová past a samostatný únik proměnil zkušeně Havel - 0:1. Bozkov měl v této fázi utkání pod kontrolou a přišly i další šance. Trestný kop Burnuse brankář vyrazil a dorážka Havla mířila těsně nad. Ve 35. minutě domácím vyšel rychlý brejk a bylo zničehonic vyrovnáno - 1:1. Hosté cítili křivdu, protože branka byla dosažena s velkou pravděpodobností z ofsajdu. Následně tři hráči hostů získali během osmi vteřin žlutou kartu. Rozhození Bozkova naštěstí domácí dalším gólem netrestají.

Do druhého poločasu vstoupili hosté aktivně a hned z první akce těsně minul branku Pekárek. V 50. minutě pak přišla hrubá chyba Liďáka a domácí vedli 2:1. Tlak hostů na vyrovnání poté podpořilo vyloučení domácího obránce za faul na hranici velkého vápna. Trestný kop Makuly a následnou dorážku Červeného ale skvěle zlikvidoval brankář Vratislavic. V 70. minutě byl vyloučen Liďák po druhé žluté kartě a hosté začali hrát vabank. Červený si vyměnil místo s Burnusem a hra deset na deset více vyhovovala Bozkovu. Větší aktivita je na kopačkách Bozkova a v 72. minutě přichází vyrovnání - přímý kop z 22 metrů uklidil Červený do šibenice. V 90. minutě získal David Kobrle na půlící čáře míč, zbavil se dvou protihráčů, vnikl do pokutového území a domácí hráč ho faulem poslal k zemi. Nemohlo následovat nic jiného než penalta. Tu si postavil Makula a proměnil. Radost hostů však přerušil rozhodčí, protože penalta se pro přešlap musela opakovat. Kamil Makula ale nezaváhal ani podruhé - upravil na 2:3 a rozhodčí poté ukončil utkání.

„Tento zápas měl říz, náboj, šance, karty i góly, zkrátka vše co k fotbalu patří. K úrovni zápasu přispěla obě mužstva, domácí hrozili z breků a nevzdávali se, my jsme měli větší územní převahu. Cestu za vítězstvím jsme si sami zkomplikovali, ale byli jsme celkově aktivnější i měli více šancí, proto je naše vítězství zasloužené," poznamenal po utkání za Bozkov asistent trenéra Milan Mayer.

Branky: 35., 50. - 14. Havel, 72. Červený, 92. Makula z penalty. Rozhodčí: Trdla, Nádeník, Bláha, ŽK: 4:4, ČK: 1:1. Diváků: 60. Bozkov: Balatka - Liďák, Červený, Linek, Kobrle - Doubek, Burnus, Makula, Coufal - Pekárek, Havel.

Lomnice - Doubí 1:2 (0:0)

Doubí bylo z počátku lepší a když se domácí dostali na dostřel, tak Mach i Láska mířili jen do náručí brankáře. Druhý poločas začali Lomničtí dobře a jejich tlak využil v 60. minutě dorostenec Vávra - 1:0. Domácí se ale radovali jen dvě minuty, protože hosté z brejku vyrovnali. V 70. minutě rozhodčí nařídil proti domácímu penaltu, ale hráč Doubí mířil jen do tyče, takže ji neproměnil. V 75. minutě nebyl domácím uznán gól pro ofsajd a o pět minut později hosté rozhodli zápas střelou z trestného kopu.

Domácí tak byli oprávněně nešťastní. „Víme že nebudeme dávat moc gólů, když nám od minulého zápasu pro zranění chybí prakticky jediný pravověrný útočník Koudelka. O to víc nás mrzí, že jsme dnes nebodovali, když herně jsme byli ve druhém poločase dokonce lepší," poznamenal trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branka Lomnice: 60. Vávra. Rozhodčí: Brož, ŽK: 1:1. Diváků: 70. Lomnice: Jezdinský - Košťák, Mich. Drábek, Kraus (46. Bouška), Stránský - Sedlák (60. Syrovátka), Mach, Fišar, Čapek - Vávra, Láska.

Stráž nad Nisou - SK Jilemnice 2:1 (2:0)

V 7. minutě postupoval sám Landiga, ale brankář jeho šanci chytil. Ve 12. minutě špatně vyběhl brankář Tuže, což domácí potrestali - 1:0. Ve 21. minutě střílel Jež ze 30 metrů těsně nad a o pět minut později Horáček z malého vápna mířil hlavou přesně do náruče brankáře.  Ve 44. minutě si hosté dopřáli před cestou do šatny další gól na 2:0 po střele z vápna pod brankářem.

Druhý poločas začali hosté aktivněji a v 56. minutě Hadač snížil brankou po skrumáži ze na 2:1. Hosté byli několikrát faulováni na pomezí penalty, ale píšťalka rozhodčího Klimta zůstala němá. Stejně tak tomu bylo i v případě možná regulérního gólu hostů v 65. minutě, který nebyl uznán.

Branka Jilemnice: 56. Hadač. Rozhodčí: Klimt, ŽK: 2:1. Jilemnice: Tuž - Šnorbert, Šťastný, Paulů (85. Vancl), Mečíř - Bergemann, Hadač, Jež, M. Schauer - Landiga, Horáček (46. Princ).

Mírová - Frýdlant 2:0 (1:0)

Domácí ostrý úvod zahájil Marek Jíra, který trefil břevno. Ve 21. minutě pronikl do pokutového území J. Kandráč, byl sražen a z nařízené penalty otevřel skóre zápasu Marek Jíra. Několik dalších šancí domácí nevyužili - Beneš střílel vedle, při hlavičkách Zelnického a Jíry zachránil hosty jejich gólman. V 37. minutě byla nařízena penalta na druhé straně za nastřelenou ruku, ale Štrbák šancí na vyrovnání pohrdl a netrefil branku.

Ve druhém poločase chtěli hosté vyrovnat, ale vytvořili si jen tlak, nikoliv šance. V 91. minutě se vůbec poprvé dotkl míče střídající Taibr a jeho dotyk byl hned gólový, protože zvýšil na 2:0. „Bylo to pro nás těžké utkání, mohli jsme rozhodnout už dřív, ale takhle jsme se báli o výsledek až do závěru," dodal vedoucí družstva Mírové Jiří Kadlec. Hned v úterý 17. dubna hrají mírovští fotbalisté dohrávku prvního kola poháru v Sedmihorkách.

Branky: 21. M. Jíra z penalty, 91. Taibr. Rozhodčí: Pekař, ŽK: 2:0. Diváků: 70. Mírová: J. Jíra - Kochman, Hejduk, M. Zelnický, Marc. Kovář - Mrňák, M. Jíra, Beneš (74. Hlubuček), Horák - P. Kandráč (15. D. Zelnický), J. Kandráč (90. Taibr).