I.B třída: Bozkov porazil třetí Hamry B, první Bělá rozdrtila Brod B

02.05.2019 21:25:22 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Bělá,Roztoky u Jilemnice,Bozkov,Železný Brod,Přepeře,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj,Pojizeří

I.B třída východ měla o víkendu na programu 19. kolo a ve sváteční středu se pak hrály dohrávky 13. a 14. kola. První Bělá vyhrála oba zápasy, doma rozdrtila rezervu Brodu a zvítězila i těsně na Smržovce. Vyhrál také Jabloneček v derby nad Přepeřemi B, Bozkov nad Velkými Hamry B a Roztoky nad Albrechticemi.

Jablonec n. J. - Přepeře B 3:2 (2:0)

Na trávě v Rokytnici nad Jizerou Jabloneček v sobotu přivítal čtvrté Přepeře B. Už ve 3. minutě otevřel skóre zápasu domácí P. Vrána a na 2:0 zvyšoval ve 36. minutě jablonecký kapitán Holman. Na začátku druhé půle v 53. minutě snížil Císař, ale dvougólové vedení vrátil domácím v 77. Šír. V poslední minutě Tokan snížil na 3:2, ale víc už hosté nestihli.

Branky: 3. P. Vrána, 36. Holman, 77. Šír - 53. Císař, 90. Tokan. Rozhodčí: Klement - Nagy, Jákl, ŽK: 3:1. Diváků: 110. Jablonec n. J.: Vízek - P. Vrána, Šír, Havrda, J. Vrána, Pěnička (24. Exner), Trepera (70. Zahradník), Havlíček (76. Prokůpek), Linek, Pičman, Holman. Přepeře B: Koucký - Kubáček, Kupka (46. Tokan), Císař, Trč (65. Kvapil), Horáček, Martínek (85. Tesař), Rakouš, Abraham, Pěnička, Novotný.

Bozkov - Velké Hamry B 3:0 (2:0)

Zápas začal pro domácí, jak jen nejlépe mohl, už ve 3. minutě se skóre měnilo poprvé, když se kapitán Červený dostal přes obranu až před malé vápno a odtud poslal míč k pravé tyči do prázdné brány. V 6. minutě nezužitkovali hosté přímý kop z 35 metrů po faulu Šimka. To rohový kop za šest minut byl už nebezpečnější, když hlavičkoval nehlídaný hráč hostí před bránou pouze vedle levé tyče. Za tři minuty další rohový kop obrana odvrátila na další roh, ten už nebyl nebezpečný. Ve 23. minutě po rohovém kopu zleva Zemánek míč vyrazil před vápno, kde hráč hostí vystřelil, ale míč šel jen vedle levé tyče. Ve 26. minutě po centru zprava hlavičkoval soupeř ve vápně přímo na Zemánka. Ve 30. minutě vystřelil z 35 metrů Červený, míč tečoval protihráč a ten proletěl těsně vedle spojnice na rohový kop. Ve 36. minutě zahrávali domácí přímý kop z 35 metrů, k němu se postavil Šimek, míč poslal k levé tyči, ale Štětkář měl. Za tři minuty měli podobnou příležitost hosté, ale ani oni s ní nenaložili dobře. Když už to vypadalo, že se skóre měnit před odchodem do kabin nebude, tak hosté faulovali kapitána Červeného 30 metrů od brány, sám se postavil k přímému kopu a trefil se parádně k levé tyči- 2:0.

Utkání I.B třídy východ Sokol Bozkov - TJ Velké Hamry B<br />Autor: Karel ČermákDruhý poločas začal šancí domácích, když ve 48. minutě se dostal míč po rohové kopu k Soudilovi na zadní tyč, a ten poslal dělovku, kterou gólman reflexivně vyrazil. Jenže za tři minuty se už mohli domácí radovat, když Červenému namazal hráč hostí a poslal ho do šance, gólman mu vyběhl vstříc, ale zkušený kapitán domácích udělal kličku a zakončoval do prázdné - 3:0. S hosty to vypadalo bledě, za další tři minuty mohl jít do velké šance Balcar, ale neměl potřebnou rychlost a obránci se k němu stihli vrátit. V 56. minutě poslal parádní centr před bránu Štěpánek přímo na Červeného, ten hlavou zakončoval, ale míč zastavila tyč. V 63. minutě zahrával Mazánek přímý kop ze 40 metrů, Štětkář ale míč měl. Ani ne za minutu se dostal míč k Červenému a ten z 25 metrů protáhl gólmana. V 69. minutě Soudil z půlky poslal přímý kop před bránu, kde hlavičkoval Šimek vedle. V 77. minutě po rohovém kopu chyběl Židlíkovi před bránou kousek a mohl se i on zapsat na listinu střelců. V 80. minutě po rohovém kopu hostí přišel závar ve vápně, ale nakonec obrana s obtížemi míč odehrála do bezpečí. Dvě minuty před koncem ještě měl velkou šanci Havel, když se k němu na zadní tyč dostal po centru Petra zprava míč, jenže těsně na míč nedosáhl. To nic ovšem neměnilo na vítězství domácích.

„Opět skvěle zvládnuté utkání, soupeře jsme do mnoha šancí nepustili a sami jsme si vypracovali nějaké a ty jsme proměnili. Konečně nás tolik nezrazuje produktivita, kdy na podzim jsme z mnoha šancí proměnili minimum. Pochvala pro všechny hráče, že konečně hrajeme jako tým a bojujeme do poslední minuty. Za týden jedeme do Lučan, kterým máme co vracet, tak snad využijeme naši zlepšenou formu," uvedl za Bozkov Michal Nesvadba.

Branky: 3., 45. a 51. Červený. Rozhodčí: Hnětynka - Linhart, Dytrt, ŽK: 0:1. Diváků: 100. Bozkov: Zemánek- Kurfiřt, Soudil, Kobrle, Maleček, Štěpánek (55. Petr), Šimek (86. Jech), Mazánek, Liďák (61. Havel), Balcar (67. Židlík), Červený. Velké Hamry B: Štětkář- Jeřábek, Vít, Dědek, Svoboda, Miček, Pátra, Nosek (54. Pekelský), Vitkovič (57. Vlček), Brožek, Jiřkovský. Fotogalerie z utkání

Bělá - Železný Brod B 8:0 (3:0)

Zápas prvního s posledním měl být jednoznačný a díky pohodě v jaké teď domácí hrají, také opravdu byl. Téměř celý zápas se hrálo na jednu branku, šancí bylo mnoho a některé i proměněné. V 6. minutě ještě Pavlata tváří v tvář gólmanovi nedal, ale ve 20. minutě vše napravil a Bělá vedla 1:0. Ve 28. minutě se k první střele dostali i hosté, ale branku netrefili. O minutu později nedal tutovku Votoček a dvě minuty na to, hlavičkoval Mach do břevna. Ve 37. minutě se k trestnému kopu postavil Motejlek a zakončil ke vzdálenější tyči - 2:0. Pěknou akci pro diváky předvedli Čokina, Mach a Beran ve 40. minutě. Posledně jmenovaný z metru ale přestřelil. Ve 42. minutě už Běláci vedli 3:0. Po chybě gólmana se lobem prosadil Ondra Mach.

Druhý poločas se nesl ve stejném duchu a skóre narůstalo. V 50. minutě našel Čokina Macha, a ten zvýšil na 4:0. O šest minut později navýšil na 5:0 skóre Votoček. V 62. minutě mohli hosté snížit. Jejich pokus hlavou ale skončil nad brankou, kterou hájil Jakubičko. V 68. minutě vytáhl krásný zákrok gólman hostí a nedovolil Otmarovi zvýšit. V 6. minutě poslal do krátkého brejku Čokina Votočka, a ten střelou podél gólmana zvýšil na 6:0. V poslední desetiminutovce se ještě trefili Otmar a Pavlata a skóre se zastavilo na pro domácí krásných 8:0. Zápas opět sledovala i pěkná divácká kulisa.

Branky: 20. a 83. Pavlata, 37. Motejlek, 42. a 51. Mach, 56. a 76. Votoček, 81. Otmar. Rozhodčí: Maruška - Mařatka, Urbánek, ŽK: 0:0.  Diváků: 100. Bělá: Jakubičko - Huráň, Votoček, Motejlek, Kosina, Beran, Jaroš (53. D. Hanč), Otmar, Mach (57. M. Hanč), Pavlata, Čokina. Železný Brod B: Mařík - Vozka, Vít, Hyška, Jelínek, Esselbach (80. Paldus), Habr, Halama, Škaloud, Šťastný, Drobný.

Roztoky - Albrechtice 2:1 (1:0)

První šanci v zápase si vypracovaly Roztoky. V 7. minutě Illner vysunul Kopáčka, který šel sám na branku, ale střelu k tyči mu brankář Žanta vyrazil na roh. Potom zahrozili dvakrát hosté. Nejprve ve 13. minutě z trestného kopu, střela však skončila nad Maďarčíkovou brankou. Ve 20. minutě Maďarčík chyboval a střela hlavou orazítkovala břevno. Ve 30. minutě rozehrál roztocký Kupkár trestný kop, Maťátko přiťukl Illnerovi, který míč uklidil do branky - 1:0. Ve 40. minutě měli velkou šanci hosté. Po rychlém brejku pálil z vápna Purm, střela skončila těsně vedle branky. Ve 43. minutě roztocký brankař Maďarčík zlikvidoval prudkou střelu a vzápětí vyrazil dorážku na roh.

Druhý poločas začali dobře domácí. Ve druhé minutě Hnyk uvolnil Hujera, který unikl po levé straně a jeho přesný centr levou si srazil do vlastní branky Hradecký - 2:0. Navýšit vedení mohly Roztoky v 50. minutě. Kopáček vhodil dlouhý aut a Kupkár zblízka hlavou přestřelil. V 67. minutě unikl po pravé straně Hnyk, ale jeho střela skončila v boční síti. O dvě minuty později se mohli radovat hosté. Prudkou střelu vyrazil Madarčík před sebe, následná dorážka z malého vápna však skončila na tyči. V závěru si hosté vypracovali velký tlak na domácí branku. Tu však ohrozili až v 87. minutě, kdy po kopu z rohu nastřelili břevno. Snížit se jim povedlo v 89. minutě, kdy Maďarčík stačil prudkou střelu vyrazit, ale na dorážku Sedláka už zareagovat nestačil a utkání tak skončilo 2:1.

„Naši hráči šli s podporou domácích diváků od začátku utkání za vítězstvím," dodali trenéři Roztok Stanislav Klápště a Zdeněk Otmar.

Branky: 30. Illner, 47. Hradecký (vlastní) - 89. Sedlák. Rozhodčí: Bohatý - Nagy, Řezníček, ŽK: 1:2.  Diváků: 120. Roztoky: Maďarčík - Mečíř, M. Hornig, Hujer (71. Novotný) - Jar. Nýdrle, Illner (76. D. David), Maťátko, Hnyk, V. Hornig - Kupkár (81. Rudolf), Kopáček.

Další utkání 19. kola:

Plavy - Harrachov 2:0 (1:0)
Branky: 7. Plný, 54. Rimský z penalty. Rozhodčí: Řezníček - Vachek, Plátková, ŽK: 3:2. Diváků: 100

Smržovka - Rychnov 6:3 (4:1)
Branky: 10. vlastní (Feri), 21. a 60. Jelínek, 26. Frydrych, 37. Kobr, 68. Sucharda - 45. Rincon, 59. a 78. Feri. Rozhodčí: Blaschke - Mizera, Plíva, ŽK: 2:2. Diváků: 105.

Držkov - Lučany n. N. 6:1 (3:1)
Branky: 15. a 34. Kotyza, 21. Belšan, 21. Vaníček, 79. Vrabec, 88. Batěk - 7. Bukvic. Rozhodčí: Rympler - Bukvička, Brož, ŽK: 0:0. Diváků: 80.

Dohrávky 14. kola:

Velké Hamry - Železný Brod B 4:3 (3:1)
Branky: 36. Vitkovič, 40. Dědek, 44. Jeřábek, 76. Brožek - 32. a 79. Kysela, 56. Kučera. Rozhodčí: Dvořák - Hnětynka, Ježek, ŽK: 0:1. Diváků: 68.

Lučany - Harrachov 3:2 (2:1)
Branky: 8. a 87. Kohout, 45. Pavelka - 39. Kyncl, 47. Veselý. Rozhodčí: Šubrt - Urbánek, Dytrt, ŽK: 0:1. Diváků: 68.

Rychnov - Albrechtice 2:6 (0:3)
Branky: 56. a 63. Maryško (druhá z penalty) - 27. a 61. Purm, 33. a 46. Pipek Jan (obě z penalt), 35. Bělohlávek, 72. Honzák. Rozhodčí: Klement - Rympler, Bukvička, ŽK: 2:2. Diváků: 100.

Dohrávka 13. kola:

Smržovka - Bělá 4:5 (1:3)
Branky: 10. Frydrych, 46. a 80. Jelínek, 90. Klaus - 6. a 37. Motejlek (obě z penalt), 45. Huráň, 47. Pavlata, 70. Pácalt. Rozhodčí: Řezníček - Havel, Nagy, ŽK: 2:1 Diváků: 121.