I.B třída: Libštát vstřelil šest gólů druhému Harrachovu

26.10.2016 11:08:23 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Libštát,Roztoky u Jilemnice,Horní Branná,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov

V 11. kole I.B třídy východ vyhrál po delší době Jabloneček, který v derby zdolal jasně 4:0 Roztoky. Cennou výhru nad Harrachovem 6:2 si připsal i Libštát, pouze Horní Branná nešťastně prohrála v Plavech jedinou brankou z penalty.

Jablonec n. J. - Roztoky 4:0 (3:0)

V úvodu zápasu s Jablonečkem na hřišti v Rokytnici nad Jizerou byly Roztoky lepším týmem. Pozorně bránily, ovládly střed hřiště a domácí měli problémy i s rozehrávkou. V 6. minutě dokonce Tuláčkem vstřelily branku, ale pomezní odmávl ofsajd a pokračovalo se dál. V 16. minutě se domácí dostali do rychlého brejku. Na pravé straně se uvolnil jeden z útočníků, poslal centr na připraveného Madarčíka, kterému však míč vypadl z „koše" a Jan Vrána pohodlně poslal svůj tým do vedení. O minutu později přišel opět z pravé strany centrovaný míč a Adámek hlavou zvýšil na 2:0. Hráči Jablonečku se uklidnili a vyráželi do nebezpečných brejků. Dva takové znamenaly velké nebezpečí pro branku Roztok, ale ani v jednom případě se domácí Vrána branky nedočkal. Nadějnou šanci si Roztoky vypracovaly ve 24. minutě. Honců poslal střílený centr před branku, kde domácí obránci řešili situaci na poslední chvíli odkopem na roh. Těch Roztoky zahrávaly několik, ale prosadit se gólově nedokázaly. Naopak přišla 34. minuta, brankář Maďarčík si centrovaný míč srazil do vlastní sítě, domácí vedli 3:0 a byli na koni.

Do druhého poločasu Roztoky nastoupily se snahou se o výsledek ještě poprat. Domácí však začali zostra a hned ve 46. minutě nastřelili spojnici Maďarčíkovy branky. V dalších minutách se nikam nehnali, snažili se držet míč na svých kopačkách s vědomím, že vedou o tři branky. Roztoky to zkoušely ze standardních situací nebo rychlých brejků, ale k vážnějšímu ohrožení branky se nedostaly. V 60. minutě mohl s výsledkem ještě něco udělat roztocký Jak.Nýdrdle, ale samostatný nájezd po uvolnění Hornigem neproměnil! Když si o minutu později na centrovaný míč naběhl domácí Adámek a hlavou zvýšil na 4:0, bylo prakticky po zápase. Závěrečná půlhodina se dohrála jen z povinnosti.

„V tomto utkání to hlavně nevyšlo našim útočníkům a brankáři. Nemáme koho pochválit. Děkujeme za povzbuzování našim nakonec zklamaným divákům, kteří za námi přijeli," uvedli k utkání trenéři Roztok Zdeněk Otmar a Stanislav Klápště.

Branky: 14. J. Vrána, 16., 33. a 60. Adámek. Rozhodčí: Malena - Mařatka, Rympler, ŽK: 0:4. Diváků: 50. Jablonec n. J.: Vízek - Hájek, Michal Šír, Adámek, Brož, Pičman, P. Vrána, J. Vrána (56. Zahradník), Hrbek, Havlíček (82. Exner), Milan Šír (79. Trepera). Roztoky: Maďarčík - O. David, Mikolášek, D. David (79. Mečíř) - Kupkár, Baytalon (46. Jar.Nýdrle), Hornig, Honců (46. Fischer) - Illner, Jak.Nýdrle, Tuláček.

Libštát - Harrachov 6:2 (2:2)

Hosté byli jako druhý tým tabulky jasným favoritem a tomu nasvědčovalo i prvních deset minut, po kterých díky brankám Veselého a Tuhely vedli už 0:2. Domácí ale nesložili zbraně a do konce ve 25. minutě brankou Kobrleho a ve 27. zkušeného Stehlíka srovnali na 2:2.

Fotbalová I.B třída východ, utkání Libštát - Harrachov<br />Autor: Zdeněk Matura Na začátku druhé půle zajistil domácím překvapivé vedení třetí brankou Beran. Hosté víc znervózněli a nemohli se prosadit, zatímco Beran přidal v 78. minutě svou druhou branku a zvyšoval na 4:2. V závěru ještě navýšil skóre pro domácí tým dvakrát Vancl a domácí mohli slavit nečekaně vysokou výhru.

Branky: 25. Kobrle, 27. Stehlík, 47. a 78. Beran, 80. a 89. Vancl (první z penalty) - 6. Veselý, 10. Tuhela. Rozhodčí: Pánek - Šmíd, Ouředník, ŽK: 2:2. Diváků: 60. Libštát: Hrubý - Vejnar, Mach, Fiedler, D. Kobrle, Stehlík, Vancl, Šif, Beran, Mečíř, Smolík (84. Váňa). Harrachov: Uhlíř - Horáček, Barbořák, Rieger, Bergmann, Medal, Poselt, Tuhela, Mustafa Ibrahim (67. David), Veselý (87. Morávek), Jiroutek. Fotogalerie z utkání

Plavy - Horní Branná 1:0 (0:0)

Vyrovnané utkání rozhodla jediná branka, kterou z penalty v 78. minutě vstřelil zkušený Jiří Jón. Plavy se díky výhře a ztrátě Harrachova vyhouply na druhou příčku tabulky za v posledních zápasech suverénní Pěnčín.

Branky: 78. Jón z penalty. Rozhodčí: Šmíd - Halama, Linhart, ŽK: 1:4. Diváků: 60. Horní Branná: Hofman - David Paulů, Strmeň, Šimůnek, Kocourek, Śimek, Kubelka, Beneš (88. Holman), Dušan Paulů (76. J. Paulů), Fiedler (88. Jindřišek), Jón.

Další utkání 11. kola:

Smržovka - Pěnčín 0:8 (0:2)
Branky: 26. Ferenc, 39. a 50. Nemyrovskyy, 53. a 90. Barcuch, 68. Hušek, 73. Balásek, 89. Mrklas. Rozhodčí: Mizera - Řezáč, Šůma. Diváků: 100.

Držkov - Kokonín 6:2 (3:1)
Branky: 14., 52. a 84. Stoličný, 15. Just, 31. Dvořák, 54. Och - 18. Mrklas, 88. Maixner. Rozhodčí: Špáta - Jirák, Smoleňák. Diváků: 44.

Lučany - Albrechtice 3:1 (0:0)
Branky: 61. Pavelka, 66. a 83. Procházka - 69. Hradecký. Rozhodčí: Bukvička - Dytrt, Frey. Diváků: 130.