I.B třída: Studenec se po výhře na Smržovce posunul na druhé místo

16.06.2022 22:04:43 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Studenec,Horní Branná,Bozkov,Mírová pod Kozákovem,Jenišovice,Přepeře,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj

Poslední kolo I.B třídy východ mělo zajímavé vyústění v posunu Studence na konečné druhé místo po jeho výhře na Smržovce a prohře Plavů doma s Držkovem. V dalších utkáních se zrodily hned tři remízy, vyhrát dokázala ještě Mírová nad Horní Brannou a Lučany nad Jenišovicemi.

Jablonec n. J. - Harrachov 1:1 (0:1)

Hosté z Harrachova dlouho vedli po gólu Tuhely v 8. minutě. V předposlední minutě ale srovnal za domácí Jabloneček Špidlen, takže výsledkem podkrkonošského derby byla remíza.

Branky: 89. Špidlen - 8. Tuhela. Rozhodčí: Ouředník - Vodička, Urban, ŽK: 1:0. Diváků: 120.

Plavy - Držkov 0:2 (0:1)

Držkov nemohl být ohrožen na prvním místě, ale šlo mu o udržení série neporazitelnosti v sezoně. To se mu i v posledním utkání podařilo, když skóre otevřel ve 37. minutě kapitán Kotyza z nařízené penalty. V 65. minutě byl vyloučen po druhé žluté kartě držkovský Vaníček. To ale Držkov nezastavilo, potvrzení výhry přinesl druhý gól, který vstřelil Gvušč v 78. minutě. Držkov vyhrál s obrovským náskokem 24 bodů na druhý Studenec, ale údajně zvažuje, že postup výš nepřijme.

Branky: 37. Kotyza z pen., 78. Gvušč. Rozhodčí: Jirák - Bohuš, Mizera, ŽK: 2:2, ČK: 0:1 (65. Vaníček). Diváků: 50.

Albrechtice/ Jiřetín - Mšeno 2:2 (1:0)

Domácí vedli po gólu Sedláka ve 20. minutě, ale hosté ve druhém poločase stav otočili góly Vejpravy a Hujera. V poslední minutě ale vyrovnal na konečných 2:2 albrechtický Pipek.

Branky: 20. Sedlák, 90. Pipek - 57. Vejprava, 73. Hujer. Rozhodčí: Šůma - Šebek, Novák, ŽK: 1:0. Diváků: 200.

Mírová p. K. - Horní Branná 6:3 (2:2)

V okresním derby se hrálo o poslední místo. Po vyrovnaném poločase 2:2 se domácí rozstříleli a čtyřmi brankami překlopili skóre na svou stranu.

Branky: 4. Poledne, 24. Nosek, 50. a 65. Jíra, 58. Kovář, 72. Cvrček - 29. a 48. Jón, 40. D. Paulů. Rozhodčí: Ouředník - Vodička, Urban, ŽK: 3:2. Diváků: 80.

Fanoušci SK Studenec<br />Autor: Archiv SK StudenecSmržovka - Studenec 0:3 (0:3)

Studenečtí fotbalisté měli motivaci se udržet na medailové příčce, k čemuž potřebovali vyhrát. Po prvních 20 minutách získali hosté převahu a rozhodli zápas třemi góly. Protože Plavy nezískaly ani bod, tak se Studenec posunul na konečnou druhou příčku před ně. Ještě větším překvapením je to, že Studenec zřejmě přijme nabídku na postup do I.A třídy!

„Velké poděkování fanouškům SK Studenec, kteří se vydali na poslední utkání do Smržovky vlakem, i všem, kteří přijeli autobusem nebo po vlastní ose," děkuje klub SK Studenec za úspěšnou podporu fandům.

Branky: 22. Malý, 24. Čech, 29. Šír. Rozhodčí: Šnýdl - Zikmund, Severa, ŽK: 0:2. Diváků: 200. Fotografie z utkání

Lučany n. N. - Jenišovice 2:1 (1:0)

V souboji mužstev z dolní poloviny tabulky se první trefil v 16. minutě domácí Bukvic. Ve druhém poločase zvýšil na 2:0 v 55. minutě Pavelka. Za hosty z Jenišovic už jen snížil v 65. minutě exturnovský kanonýr Vavřich.

Branky: 16. Bukvic, 55. Pavelka - 65. Vavřich. Rozhodčí: Šnýdl - Bohuš, Mizera, ŽK: 0.1. Diváků: 80.

Bozkov - Přepeře B 6:6 (2:0)

Divoké utkání v Bozkově nakonec skončilo 6:6! Nejvíce branek, hned čtyři, vstřelil přepeřský Vojtěch Habr - v 50. minutě z penalty, v 80. přidal druhý a v 81. třetí, tentokrát nešťastně do vlastní sítě, ale také dokončil obrat hostů v posledních minutách, když v 90. minutě vstřelil poslední gól utkání.

Branky: 10. a 61. Balcar, 44. a 56. Farský, 79. Seifert, 81. vlastní (Habr) - 50., 80. a 90. Habr (první z pen.), 69. Císař, 83. Cimbál, 88. Adam. Rozhodčí: Lopuszynski - Blažek, Třešňák, ŽK: 1:0. Diváků: 60.