Jaká byla činnost SDH Semily I v roce 2023

28.01.2024 21:28:41 | Autor: Ladislav Bruckner | Rubrika: NÁZORY | Obce: Semily

Jaká byla činnost SDH Semily I v roce 2023

Rok s rokem se sešel a SDH Semily I na listopadové Výroční valné hromadě hodnotil svou činnost za rok 2023, která byla plna shonu, práce a to nejen pro sbor a jeho prezentaci, ale i ve prospěch našich semilských spoluobčanů a prezentace města nejen v Semilech, ale i v rámci celé naší rodné vlasti.

Při zpětném ohlédnutí sbor uspořádal, byl spoluorganizátorem a nebo se podílel na deseti kulturně-společenských akcích, jako například Semilská pouť nebo Semilský Pecen. Některé pořádal na zahradě zbrojnice nebo na semilském Ostrově či stadionu. Údržba techniky, hasičské zbrojnice a jejího okolí je nedílnou součástí práce našich členů.

Na jaře 2023 se podařilo, i díky podpoře města, zakoupit zánovní soutěžní stříkačku, nezbytnou pro konkurenceschopnost hlavně naší mládeže na soutěžích v rámci hasičského sportu. Za obětavost a práci jako takovou sbor pro své členy uspořádal v září 2023 pobytový prodloužený víkend na chatě v Rokytnici nad Jizerou. Nedílnou součástí činnosti sboru je i charita. Konkrétně se jedná o Peříčkový týden, kde se podařilo na dobrou věc vybrat více jak 22 500 Kč.

Z činnosti SDH Semily I v roce 2023<br />Autor: Archiv SDH Semily I I práce s mládeží, která je nezbytnou součástí sboru, neutichla a neztratila se. Právě naopak. Sbor uspořádal už svůj patnáctý hasičský tábor. Jako poděkování naší hasičské mládeži sbor pro ně uspořádal i poznávací výlet, letos do libereckého DinoParku.

Významnou prací s mládeží je i účast na různých soutěží. Ať již na okresní nebo krajské úrovni, ale rok 2023 byl o to významnější, že se naše mládež probojovala i na republiku, kde zajisté ostudu, v tak velké konkurenci, neudělala. Jen malé ohlédnutí: O pohár dráčka Soptíka - celkově mladší 4. místo, starší 2. místo. Obdobná umístění získala na okresní soutěži Hry Plamen. Tam navíc naše mládež i dorost postoupila do krajských kol a u mladších a starších se podařil postup do závěrečného celorepublikového kola, jak jsem již výše uvedl. Nemohu zde uvádět všechna jména a konkrétní úspěchy, protože by byl můj příspěvek minimálně dvakrát delší, děkuji za pochopení.

Závěrem bych chtěl všem našim sestrám a bratrům, bez rozdílu věku a v čele s naším bratrem starostou, poděkovat za jejich práci, ochotu i čas, který sboru po celý rok věnují a přistupují ke všemu, co sbor dělá a to nejen pro sebe, ale i pro naše spoluobčany a město.

Ladislav Bruckner - zástupce starosty SDH Semily I.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jak proběhla Výroční valná hromada SDH Semily I
SDH Semily I se zúčastnil osmého srazu parních stříkaček v Bořitově
FOTO: 150 let SDH Semily I oslavuje i výstava Ve službě bližním
Obrazem: Sjezd parních stříkaček v Semilech 2021
SDH Semily 1 oslaví 150. výročí sjezdem parniček
SDH Semily I. zvítězil na srazu parních stříkaček v Opočně
SDH Semily I. slavil 145 let
Hasičská parní stříkačka z SDH Semily I. slaví 110 let
FOTO: Historické parní stříkačky lákaly v Semilech děti i dospělé
SDH Semily I. letos slaví 140 let od založení

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě

Česká pop rocková kapela Vanua2 vystoupí v sobotu 2. března v jabloneckém Klubu Na Rampě. Formace vznikla před šesti lety na základech kapely Blue Effect Radima Hladíka, kde více než deset let společně působili baskytarista Vojtěch Říha (Blue Effect) a bubeník Vašek Zima (Blue Effect, Walk Choc Ice, -123 minut), kteří se po odchodu Radima Hladíka do muzikantského nebe spojili se zpěvákem Yannickem Tevim, pocházejícím z tichomořského souostroví Vanuatu. S kapelou aktuálně působí ještě kytarista Honza Samek. Podrobnosti na Našem Jablonecku

V Mašově vyroste nový vodojem, výstavbě předchází kácení v místě

Před realizací výstavby nového vodojemu Mašov a jeho propojení se stávajícím vodojemem od úterý 27. února v místě proběhne kácení. Jedná se zhruba o desítku vzrostlých stromů (většinou břízy). Dojde také k vykácení pruhu porostu pod stávajícím vodojemem pro propojení stávající a nové stavby. Investorem stavby je VHS Turnov.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dvě výhry Malé Skály v Chocni po dramatických koncovkách
Naučná stezka provede horním tokem Černé Nisy
Kraj hledá Památku roku pro rok 2023. Nominace přijímá do 30. dubna
Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
Sezonu lomnického muzea otevře Bedřich Smetana

Nejčtenější články

28.02.: Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
27.02.: FOTO: Síla lidskosti podle Věry Kosové v semilské galerii
26.02.: Memorandum k výstavbě IVC v Turnově podepsáno

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT