Košťálov to dokázal a senzačně postupuje

20.06.2011 09:36:18 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Bozkov,Jilemnice,Lomnice nad Popelkou

Ani poslední překážka nezastavila fotbalisty Košťálova, kteří ze druhého místa I.A třídy nečekaně postupují do krajského přeboru. V posledním zápase postup pojistili vysokou výhrou ve Stráži. Bozkov skončil čtvrtý, Jilemnice šestá a zachránila se i devátá Lomnice.

Jilemnice remizovala v Doubí, kterému bod stačil k záchraně. Bozkov zakončil sezonu rovněž remízou ve Skalici a zachránila se i Lomnice nad Popelkou po těsné výhře v klíčovém zápase v Nové Vsi u Liberce.

Spolu s Košťálovem postupují do krajského přeboru první Doksy, do I.B třídy padají Jablonné a Nová Ves.

Stráž nad Nisou - Košťálov 1:7 (1:4)

Důležitý moment utkání přišel už v 11. minutě, když byl v úniku sražen Holec a domácí Valášek zamířil po červené kartě pod sprchy.V 17. minutě Holec přesprintoval domácího obránce a předložil míč před prázdnou bránu Stehlíkovi, který poslal hosty do vedení. O sedm minut později Stehlík dostal centr ve vápně, který zužitkoval v druhou branku. Minutu poté se balon dostal opět ke Stehlíkovi, který střelou z hranice pokutového území zvýšil už na 0:3! Domácí se ale vzpamatovali a ve 27. minutě snížili, ve vápně fauloval Fejfar a domácí hráč nařízený pokutový kop proměnil. Ve 32. Zboroň ustál souboj s posledním obráncem a šel sám na brankáře - 1:4.

Ve druhém poločase padlo už brabek přece jen méně a pouze do sítě domácích. V 61. minutě Karel Janata šel z úhlu sám na brankáře, jeho slabou střelu tečoval ještě domácí hráč až skončila v síti. Hosté měli v 63. minutě další šanci, na centr do vápna si naskočil Sádek, ale jeho pokus domácí brankář zneškodnil. V 70. minutě Janata posílal míč na Holce, který ho hlavou prodloužil na Sádka a ten dal už na 1:6. V 82. Janata poslal centr za obranu na nabíhajícího Sádka, který dal na konečných 1:7 a Košťálov tak mohl slavit historický postup do krajského přeboru.

„Dnes jsme neponechali nic náhodě a vyhráli rozdílem třídy. Klíčovým momentem bylo vyloučení domácího hráče. Podařilo se nám něco neskutečného a to je postup do krajského přeboru, s kterým jsme před sezonou nikdo nepočítal. Poděkování patří všem hráčům, kteří se na tomto úspěchu podíleli," uvedl po utkání vedoucí družstva Košťálova Michal Baudyš.

Branky Košťálova: 17., 24. a 25. Stehlík, 32. Zboroň, 61. K. Janata, 70. a 82. Sádek. Rozhodčí: Trdla, ŽK: 4:1, ČK: 1:0 (11. Valášek). Diváků: 60. Košťálov: Průcha - Hubáček (46. Kmínek), Grafek, Klazar, Fejfar (63. Částek) - K. Janata, Cerman, L. Stránský - Holec, Stehlík, Zboroň (46. Sádek).

Doubí - Jilemnice 1:1 (1:0)

K vidění byl průměrný fotbal s řadou nepřesností, celkově bylo utkání vyrovnané, čemuž odpovídá i konečný výsledek. Ve 3. minutě nepřesnou malou domů vyslal Stránský domácího Vodrážku k úniku na Černého, Vodrážka obešel brankáře, ale minul prázdnou branku. V 18. minutě Šťastný střílel hlavou nad po centru Bergemanna. Ve 21. po trestném kopu Prince zachránil domácí gólman až na brankové čáře. Následovaly dvě šance domácího Horoščáka, jednou pálil z otočky těsně vedle a podruhé byl připravený brankář Černý. Jilemnický brankář se vyznamenal i při šanci Šikíře, ale vzápětí udělal chybu, po které střílel Horoščák sám do prázdné branky.

Domácím k záchraně stačil bod a hosté už také byli zachránění, takže fotbal upadl do průměru. Až v závěru hosté znovu zvýšili aktivitu.  V 67. minutě domácí hráč fauloval Prince na hranici velkého vápna, trestný kop zahrával sám Princ, ale jeho dobrou střelu vyrazil domácí gólman. Z následného rohu však Schauer poslal míč přímo do branky a vyrovnal na 1:1. Pak už se utkání v poklidu dohrávalo.

Branky: 42. Horoščák - 67. Schauer. Rozhodčí: Řeháček ml. Jilemnice: Černý - Stránský, Mečíř, Hadač, Paulů - Faistauer, Šťastný, Tonar, Schauer - Princ, Bergemann.

Skalice - Bozkov 0:0

Bozkovští snad ani nepočítali, že by mužstva před nimi zaváhala a oni měli šanci na postup, ale nechtěli rozhodně ve Skalici prohrát a chtěli udržet krásné čtvrté místo. Domácí začali zostra a v 17. minutě trefili tyč bozkovské branky. Útočná aktivita hostů většinou končila na hranici velkého vápna, zatímco domácí ještě několikrát zaměstnali brankáře Balatku. Do druhé půle nastoupil důrazný Liďák a hra Bozkova se rozpohybovala. Největší šancí byla ta po trestném kopu Červeného, kdy se míč dostal až k Landigovi, ten trefil břevno a následná hlavička šla nad.

„Po loňském seznamování se soutěží se nám letos podařilo dosáhnout nejlepšího umístění v historii bozkovské kopané. Změny mužstvu po neúspěšném startu na podzim prospěly. Díky nové trenérské dvojici Standa Linek a Mirek Gůra panovala v týmu i lepší atmosféra a sounáležitost s lavičkou," uvedl za Bozkov Stanislav Doubek.

Od nové sezony už Bozkov končí se semilským azylem a bude hrát na „Cihelném poli", které by mělo být slavnostně otevřeno v sobotu 30. července ve 13 hodin.

Rozhodčí:  Pekař, Brož, Bláha. Diváků: 150. Bozkov:  Balatka - L. Coufal, L. Picek (46. Liďák), J. Picek, Hendrych, Linek, Burnus - Podzimek (75. Hlava L.), Kubán - Červený, Landiga.

Nová Ves - Lomnice 2:3

Hosté byli o chloupek lepší a proto se nakonec zachránili. Výhru pečetil třetí brankou z penalty brankář Kos.

Branky: 25. Aster, 65. Drahoňovský, 78. Kos z penalty. Rozhodčí: Řeháček st. ŽK: 2:2. Diváků: 120.