Krajský přebor: Bozkov v derby těsně porazil Sedmihorky

31.10.2016 16:59:51 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov,Karlovice - Sedmihorky,Semily,Lomnice nad Popelkou

Už 12. kolo krajského fotbalového přeboru přineslo derby Bozkov - Sedmihorky, ve kterém padlo celkem sedm gólů. Těsně o branku 4:3 v něm nakonec vyhráli domácí, kteří si vytvořili v první půli třígólový náskok. Tři body získala i Lomnice po výhře 2:1 nad Višňovou. Naopak se nedařilo Semilům v České Lípě.

Bozkov - Sedmihorky 4:3 (4:1)

Zápas začal šancí domácích, když Řeháček vystřelil nedaleko malého vápna, ale gólman Drahoňovský vyrazil míč na rohový kop. Ve 2. minutě byl v dobré pozici Červený, ale trefil pouze gólmana. Další rohový kop domácím přinesla 6. minuta, z něho vzešly další dva rohy, avšak všechny bez úspěchu. V 9. minutě se poprvé měnilo skóre, po střele Makuly od pravého rohu velkého vápna. Další velká šance přišla ve 13. minutě, po přímém kopu Tumy, ale míč při dorážce Hypiuse těsně před bránou vykopl na poslední chvíli hráč Sedmihorek. Ve 21. minutě Červený z velkého vápna po přihrávce od Makuly opět trefil pouze brankáře. Za dvě minuty Makula z přímého kopu těsně přestřelil břevno. Ve 24. minutě kopali hosté přímý kop, ale Králíček míč vyrazil. Další přímý kop kopali hosté za šest minut, ovšem trefili pouze zeď. O další změnu skóre se postarali opět aktivnější domácí ve 33. minutě, po přímém kopu Vance, kdy soupeř hlavičkoval přímo na Červeného, a ten nemýlil. Za dvě minuty za hosty snižoval Marcel Špína, když po chybě obrany běžel sám na bránu a zakončit pro něj nebyl problém - 2:1. Na dvoubrankové vedení opět odskočili domácí z přímého kopu Červeného ve 42. minutě. V nastaveném čase se podařilo vedení ještě navýšit, po přímém kopu Makuly se míč dostal v malém vápně na dorážku k Vancovi, a ten bodlem nedal Drahoňovskému šanci. Poločasový stav 4:1 byl pro domácí klíčový.

Po změně stran se hra víceméně vyrovnala a přelévala se ze strany na stranu za občasných menších šancí obou mužstev. V 58. minutě kopali hosté přímý kop z boku velkého vápna, ale Vanc odhlavičkoval do bezpečí. Za šest minut kopali další přímý kop, z kterého tentokrát trefili břevno. A ani do třetice se hostům nepodařilo vstřelit z přímého kopu branku v 67. minutě. Za dvě minuty ovšem už Králíček musel vyrážet míč po dalším přímém kopu. Následovaly dva rohové kopy, jenže taktéž bez úspěchu. V této fázi hry měly převahu Sedmihorky, ale nedokázaly se prosadit. To se jim podařilo až v 74. minutě, když Feurich přihrál do malého vápna střídajícímu Martinu Špínovi, a ten míč uklidil do sítě. Hosté se nebezpečně tlačili za vyrovnáním a další šanci si vypracovali za dvě minuty, jenomže jejich hráč z velkého vápna pálil kousek od pravé tyče. V 77. minutě trochu situaci pro domácí uklidnil rohový kop a následný přímý kop kousek od hranice velkého vápna, ale Bejda trefil pouze zeď. Jenže za tři minuty bylo domácím ještě hůře, na rozdíl jediné branky upravil Červinka. V 86. minutě dostal žlutou kartu za faul Bejda na Vaníčka, a ten musel být odnesen na nosítkách. Z následného přímého kopu nic nebylo a tak tři body zůstaly v Bozkově.

„Musím hodnotit dva různé poločasy, první, ve kterém jsme měli převahu my, jak herní tak gólovou a druhý poločas, ve které dominovali zase hosté. Je škoda, že se nám nepodařilo navázat na první půlku hry, ve které jsme předváděli pěkný fotbal. Potřebujeme předvádět stabilní výkony v obou poločasech, abychom nemuseli dohrávat pod napětím a ve stresu. Důležité je, že body zůstávají doma a chceme určitě bodovat i příští týden na půdě předposledního týmu z Frýdlantu," uvedl k zápasu za Bozkov Michal Nesvadba.

Branky: 9. Makula, 33. Červený, 42. Červený, 45. Vanc - 35. Marcel Špína, 74. Martin Špína, 80. Červinka. Rozhodčí: Šmíd - Halama, Ouředník, ŽK: 3:1. Diváků: 100. Bozkov: Králíček - Vrchovský, Hypius, Červený (90. Kanaval), Lakatoš, Bejda, Prousek, Vanc, Makula (74. Havel) Řeháček, Tuma. Sedmihorky: Drahoňovský - Feurich, Marek, Petrlák, Kroupa (51. Špína Martin), Vaníček (88. Beneš), Špína Marcel, Dvořák, Kodr, Červinka, Holý.

Lomnice - Višňová 2:1 (1:0)

Domácím se vydařil na místní umělce první poločas, ve kterém si vytvořili spoustu brankových příležitostí, ale dlouho je nemohli proměnit až v gól. Jednou byl v brejku Heřmanský, dvakrát Drahoňovský, dobrý trestný kop měl Drusan a hlavičku Piryho odvrátil gólman. Až po krásné akci Drusana se balon dostal k Fedorkovi, který přeloboval gólmana Vykoukala.

Druhý poločas byl už mnohem vyrovnanější. Ve velké šanci se ocitl Heřmanský po akci Drahoňovského, ale balon vykopl na poslední chvíli obránce. V 57. minutě Zboroň obstřelil obránce a domácí vedli 2:0. Po chybě obrany však hosté v 72. minutě snížili Noskem. Poté byly šance na obou stranách, ale domácí už výhru udrželi. V samotném závěru byl vyloučen višňovský Soukup za opakovanou kritiku rozhodčího.

„Věděli jsme, že se soupeřem ze spodku tabulky hrajeme o šest bodů, takže je výhra cenná. Přitom ale také zasloužená za první poločas, ve kterém jsme byli jasně lepší a měli přidat i víc gólů. Podzim zakončíme derby v Semilech, tak uvidíme, co to přinese," dodal k utkání trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 30. Fedorko, 57. Zboroň - 72. Nosek. Rozhodčí: Zlatník - Vrtal, Horáček, ŽK: 1:2, ČK: 0:1 (85. Soukup). Diváků: 60. Lomnice: Jezdinský - Starý, Poledník, Košťák, Veber - Fedorko (90. Fišar), Piry, Drusan, Heřmanský (68. Janata) - Drahoňovský, Zboroň.

Česká Lípa - Semily 6:0 (3:0)

Se druhým týmem soutěže sehrály Semily nepovedené utkání, když už po devíti minutách prohrávaly 2:0 a třetí branku přidali domácí ve 33. minutě. Ve 42. minutě byl poté vyloučen domácí Migl za úmyslné kopnutí soupeře zezadu v nepřerušené hře. Přesilovku ve druhém poločase ale semilští hráči nedokázali využít, naopak inkasovali další tři góly.

Branky: 4., 33. a 51. Müller, 9. Hodač, 60. Vodrážka, 80. Kýček. Rozhodčí: Hnětynka - Linhart, Hrbáček, ŽK: 0:2, ČK: 1:0 (42. Migl). Diváků: 60. Semily: Vrána - Štyrand, Javůrek, Hájek, Hradecký, Seifert, Močkovský, Zonyga, Grebeníček (60. Chlupáč), Otmar (53. Lukeš), Morávek (49. Maleček).