Krajský přebor: Jabloneček doma nasázel vojákům pět gólů

05.05.2013 22:17:17 | Autor: Petr Ježek a Sokol Jablonec | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Košťálov,Pěnčín u Turnova,Karlovice - Sedmihorky,Turnov

Jednu jasnou výhru a tři remízy zaznamenala mužstva z Pojizeří v zápasech krajského přeboru. Jabloneček přestřílel VTJ Rapid a drží vedení, Sedmihorky hrály bez branek v Hrádku, rezerva Turnova remizovala trochu nešťastně v Hamrech a Košťálov ve Višňové.

Košťálov tak zůstává poslední a záchrana se mu i při získání bodu znovu vzdálila. V klidu stále nemohou být ani dvanácté Sedmihorky.

Ve středu od 17 hodin se dohrávají utkání 17. kola: FKP Turnov B - Višňová (stadion Pěnčín u Turnova), Košťálov - Doubí a Pěnčín - Jablonec n. J.

Jablonec n. J. - VTJ Rapid Liberec 5:2 (3:1)

Prvních 25 minut byli lepší hosté a svou převahu dokázali zúročit i brankově, když se ve 25. minutě k odraženému míči dostal Studnička a propálil vše - 0:1. Jablonec se probudil a začal hrát více kombinačně, ve 30. minutě si na trestný kop Palduse naběhl Barcuch a vyrovnal. O minutu nato znovu Paldus našel Barcucha, který mu hlavou míč vrátil před branku a Paldus střelou do šibenice poslal domácí do vedení. Hosté dostali za minutu dva góly a silně to s nimi otřáslo. Najednou byl všude dřív Jablonec a ve 42. minutě po pasu Vrány si Barcuch poradil s dotírajícím obráncem i s brankářem a navýšil vedení na 3:1.

Druhý poločas  dobře pracovala domácí obrana a hráči si vytvářeli po kombinacích velké množství střeleckých příležitostí. V 61. minutě dostal kolmou přihrávku Hrbek a svůj padesátimetrový sprint zakončil bezpečně k přední tyči Dostálovy branky. Vojáci se snažili také hrát fotbal, ale jejich akce končily před šestnáctkou Jablonce. Další gól obstaral v 71. minutě Hájek, který si naběhl zleva na přihrávku Vrány a střelou na zadní tyč překonal Dostála popáté. O dvě minuty později byl faulován Hegr a Studnička z penalty snížil. Paldus dostal vzápětí gólovou pobídku od Barcucha, ale z deseti metrů trefil jen břevno. Pak Paldus běžel se dvěma spoluhráči sám na Dostála a trestuhodně branku minul. Vránovu střelu brankář Rapidu zastavil se štěstí nohou. Jablonec přesto zápas se silným soupeřem zvládl, připsal si další tři body a upevnil vedení v tabulce.

Branky: 30. a 42. Barcuch, 31. Paldus, 61. Hrbek, 71. Hájek - 25. a 73. Studnička (druhá z penalty). Rozhodčí: Ujka, Milner, Brož, ŽK: 3:0. Diváků: 190. Jablonec n. J.: Farský - P. Vrána (86. Exner), Šilhán, Vaněček, Bistiak - Hájek, Zonyga, Hrbek, Barcuch (72. Bláha) - Holman (67. J. Vrána), Paldus.

Hrádek - Sedmihorky 0:0

Po třech vítězstvích doma chtěli Sedmihorští potvrdit stoupající formu a herní pohodu i na hřištích soupeřů, a to se jim nakonec částečně podařilo. Remíza se však nerodila lehce. Domácí hráli poměrně tvrdě a utkání se stalo spíše bojem mezi vápny, než zápasem s pohlednými fotbalovými kombinacemi. Proto i šancí na obou stranách bylo málo, tu největší měli hosté v 61. minutě, když po rohovém kopu hlavičkoval Havel do břevna.

ŽK: 1:1. Sedmihorky: Koubus - Kratochvíl, Vítek, Bakeš, Bangha - Koudelka, Pavlíček, Mencl, Havel (66. Král), Pařízek (80. Valentín) - Vávra (88. Drahoňovský).

Velké Hamry - FKP Turnov 1:1 (0:1)

Hosté se ujali vedení ve 25. minutě, když po dlouhém autu Šteffana se nedomluvili domácí obránci a Randák toho využil ke vstřelení branky. V průběhu zápasu měli hosté i další šance, ale ani jednu nedokázali využít. Ty větší zaznamenali Vavřich, J. Škréta a Zdražil dokonce trefil tyč z trestného kopu. Druhý poločas hráli Turnovští v početní převaze, protože pod sprchy musel domácí Miček, ale domácí se stáhli a bojovali, takže vstřelit jim gól bylo ještě těžší. Nakonec v 75. minutě domácí vyrovnali, když zahráli pěknou akci s centrem a povedenou a přesnou hlavičkou na konci - 1:1.

„Bod nebereme, měli jsme rozhodnout o vítězství už v prvním poločase, kdy jsme měli jasnou převahu. Vyloučení domácího hráče nám paradoxně spíš uškodilo, protože domácí příkladně bojovali," komentoval zápas trenér FKP Turnov B Josef Petřík.

Branky: 75. Průcha - 25. Randák. Rozhodčí: Horák, ŽK: 3:2, ČK: 1:0 (54. Miček) Diváků: 100. FKP Turnov: Hyka - Šteffan (83. Eichler), Matoušek, Nahodil, Čermák - Bezzemek (85. Náhlovský), Zdražil, J. Škréta, Randák - Vavřich, Jaček (75. Kinčl).

Višňová - Košťálov 2:2 (1:0)

V 5. minutě hosté poprvé zahrozili, když se ke střele dostal Zboroň, ale jeho pokus domácí brankář vyrazil na rohový kop. V 11. minutě přišla velká hrubka Poledníka, který omylem poslal do úniku domácí hráče, situaci musel hasit až brankář Balatka. Ve 22. minutě domácí hráč posílal centr do pokutového území, který propadl až na zadní tyč, kde stál nehlídaný Dobrovodský a pohodlně otevřel skóre utkání.

Hostům vyšel skvěle vstup do druhého poločasu, kdy Zboroň posunul míč na Janatu, ten z velkého úhlu propálil brankáře Veselého a vyrovnal na 1:1. V 70. minutě nastal obrovský závar v pokutovém území domácích, kdy už i brankář ležel na zemi, ale ani jeden pokus se nedostal do sítě. O dvě minuty později se domácí dostali do vedení, trestný kop z hranice pokutového uzemí proměnil Šmidrkal a jeho provedení bylo excelentní - 2:1. Domácí podnikali rychlé protiútoky do otevřené obrany, ale nedokázali je využít. V 90. minutě se hosté dočkali vyrovnání, Koldovský napřáhl ze za vápna a jeho střela zapadla k tyči. Poté měl v nastavení Košťálov velký tlak, ale vstřelit rozhodující branku nikdo z hráčů nedokázal.

Branky: 22. Dobrovodský, 72. Šmidrkal - 47. K. Janata, 90. A. Koldovský. Rozhodčí: Neugebauer, ŽK: 4:3. Diváků: 100. Košťálov: Balatka - Grafek, A. Sádek (75. Klazar), F. Piry, A. Koldovský - K. Janata, Cerman, Poledník, J. Sádek - Zboroň, Otmar.