Krajský přebor: Sedmihorky opouštějí spodek tabulky

02.05.2013 18:00:23 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Pěnčín u Turnova,Karlovice - Sedmihorky,Turnov

Ve středečním dohrávaném kole krajského přeboru si tři body připsali fotbalisté Sedmihorek proti Desné a zdá se začínají po třetí výhře v řadě opouštět spodní příčky. Výbuch 1:4 s VTJ Liberec naopak předvedli hráči FKP Turnov B a pouze bod vydolovali fotbalisté Jablonce nad Jizerou ve Višňové.

Sedmihorky - Desná 2:0 (1:0)

Domácí se ujali vedení z Pavlíčkem proměněné penalty, která byla nařízena po faulu na Banghu. V průběhu zápasu měli fotbalisté Sedmihorek i další příležitosti, dvakrát zaznělo břevno a další šance měl například Koudelka, ale žádná z nich ke gólu nevedla. Hosté měli jedinou výraznou příležitost ve 25. minutě, ale Koubus tuto střelu vyrazil. Domácí si stále nemohli být jistí výhrou, ale definitivně je uklidnil v 71. minutě po samostatné akci Vávra, který prostřelil brankáře hostů a stanovil konečné skóre zápasu na 2:0.

Branky: 19. Pavlíček z penalty, 71. Vávra. Rozhodčí: Blaschke - Horák, Nádeník, ŽK: 1:2. Diváků: 100. Sedmihorky: Koubus - Kratochvíl, Vítek, Bakeš, Bangha - Pařízek (46. Král), Pavlíček, Mencl, Havel (87. Drahoňovský), Koudelka (80. Valentin) - Vávra.

FKP Turnov B - VTJ Rapid Liberec 1:4 (1:3)

V 15. minutě už domácí prohrávali 0:3 a nebylo prakticky o co dál hrát. Teprve od 25. minuty domácí fotbalisté začali hrát lépe a ve 29. minutě po centru Zdražila z pravé strany hlavou usměrnil míč do sítě Vavřich, čímž snížil na 1:3. Ve druhém poločase ale žádná domácí ofenzívní smršť nepřišla a naopak hosté čtvrtou brankou potvrdili svoji výhru.

„Samozřejmě nejsem spokojený s přístupem hráčů k utkání, ztratili jsme navíc jarní neporazotelnost," stručně řekl k zápasu trenér FKP Turnov B Josef Petřík.

Branka domácích: 29. Vavřich. Rozhodčí: Šmíd, ŽK: 0:2. Diváků: 50. FKP Turnov B: Hyka - Šteffan, Matoušek, Nahodil, Čermák - Bezzemek (59. D. Škréta), Korček, J. Škréta, Jaček (70. Randák) - Vavřich, Zdražil.

Višňová - Jablonec n. J. 2:2 (1:1)

Od začátku se hosté do soupeře zakousli a vytvářeli si dobré střelecké příležitosti, které ovšem nedokázali dopravit za záda brankáře Veselého. První šanci nedal Holman - zblízka a z úhlu trefil brankáře do prsou. Následně hlavičku Palduse vytáhl brankář na roh. Bistiak po průniku z velkého vápna vyprášil rukavice dobře postavenému Veselému. Šance ale měli i domácí, Mazánek se při trestném kopu opřel z 25 metrů do míče a Farský jeho střelu vytěsnil na roh. Ve 30. minutě si po chybě hostů na půlce Dobrovodský narazil míč, došel sám až před Farského a poslal Višňovou do vedení. Jablonec ještě přidal, ale branka pro něj zůstala zakletá. Střelu Palduse brankář Veselý jen vyrazil a na nabíhajícího Hájka zela odkrytá branka, jenže domácí hrdina ještě dokázal míč zasáhnout a zamezit vyrovnání.

Druhý poločas začal další ofenzivní smrští Jablonečku. Barcuch zpětnou přihrávku Bistiaka namířil jen do nohy obránce. V 52. minutě se již hosté dočkali vyrovnání. Paldus napřáhl ke střele a vyražený míč uklidil do sítě dorážející Holman. O pět minut nato napřáhl Hrbek z 25 metrů a o břevno překonal Veselého podruhé. Jablonec hru kontroloval a snažil se o navýšení skóre. Hrbek běžel sám na brankáře, kterého ovšem neprostřelil. To se nakonec vymstilo, když byl faulován Štrbák, z následného trestného kopu získali domácí roh a z něho Mazánek dokázal vyrovnat. Jablonec se s tím nechtěl smířit, ale Višňová se „zaparkovaným autobusem" před vlastní brankou již remízu uhájila.

„Višňová vytěžila maximum, my jsme byli málo efektivní v koncovce. Celý zápas jsme soupeře převyšovali, ale odjíždíme s jedním bodem a to je málo," uvedl po utkání vedoucí mužstva Sokola Jablonec David Holman starší.

Branky: 30. Dobrovodský,  76. Mazánek - 52. Holman, 57. Hrbek. Rozhodčí: Vachek, Rais, Horáček, ŽK: 2:4. Diváků: 70. Jablonec n. J.: Farský - P. Vrána, Šilhán, Vaněček, Bistiak - Barcuch, Zonyga, Hrbek, Hájek (78. J. Vrána) -  Holman (85. Nechanský), Paldus.