Krajský přebor: Sedmihorky padly, naopak vyhrálo Rovensko i Lomnice

13.09.2022 11:59:33 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Studenec,Rovensko pod Troskami,Karlovice - Sedmihorky,Lomnice nad Popelkou

Trošku otočením rolí bylo pro pojizerské celky páté kolo krajského přeboru. První Sedmihorky vysoko prohrály v Pěnčíně, zatímco Rovensko doma vysoko porazilo Nový Bor. Vyhrála i Lomnice doma nad Stráží a je v tabulce pátá. Studenec odehrál možná zatím nejlepší utkání, vedl nad Višňovou 3:2, ale nakonec po vyloučení prohrál 3:6.

FC Pěnčín - Sedmihorky 6:2 (3:1)

Pro hosty, kteří vedli tabulku, hodně nepovedený zápas, v němž zaspali začátek. Domácím se naopak dařily rychlé protiútoky i s úspěšným zakončením, takže po gólech Vébra a dvou Štemberka vedli po 25 minutách 3:0! Ve 38. minutě vykřesal jiskřičku naděje pro Sedmihorky snížením Žabokrtský.

Ve druhé půli se ale opět jelo podle pěnčínských not, když postupně Patka, Vébr a dokončeným hattrickem Miroslav Štemberk zvýšili už na 6:1! Za hosty alespoň snížil v 81. minutě střídající dorostenec Opluštil.

Branky: 10. a 62. Vébr, 12., 25. a 68. Štemberk, 55. Patka - 38. Žabokrtský, 81. Opluštil. Rozhodčí: Pilný - Beránek, Žák, ŽK: 0:1. Diváků: 100. FC Pěnčín: Zoul - Hrnčíř, Patka, Vébr, Maryško, Pelta (51. Šedý), Vrabec (64. Pumrle), Hartman, Ryml, Poul, Štemberk (73. Ráček). Sedmihorky: Lamač - Urbánek, Vaníček, Mrázek (64. Hranec), Ložek - Falkenberg - Štěpnička (68. Opluštil), Marek Randák, Flesner (64. Najman), Matěj Randák - Žabokrtský (76. Macháček).

Rovensko - Nový Bor 6:1 (3:1)

Prvních 15 minut byli hosté jasně lepší a ve 20. minutě vstřelili i úvodní gól Třešňákem. Poté se ale domácí přeskupili a začali dobře kombinovat. Skvěle se uvedli rovenští mladí hráči, když Mazánek dvěma góly ve 30 a 36. minutě otočil stav a skóre ještě vylepšil pro domácí třetím gólem Drozen.

Úvod druhé půle vyšel domácím také senzačně, když Šimek dvěma góly zvýšil už na 5:1! pak už stačilo si jen hlídat vysokou výhru, které ještě vyšperkoval dokončením hattricku v 78. minutě Jiří Šimek.

„Jsme velmi spokojení, že jsme zápas zvládli a rozjeli jsme sezonu lépe než v předchozích letech," dodal k zápasu trenér Rovenska Jaroslav Mencl.

Branky: 33. a 36. Mazánek, 43. Drozen, 50., 52. a 78. Šimek - 20. Třešňák. Rozhodčí: Žák - Beránek, Pilný, ŽK: 1:2, ČK: 0:1 (71. Stromecký). Diváků: 100. Rovensko: Hyka - Šteffan (76. Liška), Pařízek, Kočí, Vítek (58. Perger) - Mazánek (67. Krejčík), Štěpnička, Dlouhý (76. Bangha), Soukeník - Drozen (67. Kolner), Šimek.

Studenec - Višňová 3:6 (1:2)

Poprvé sezoně šli hráči Studence do vedení a chytili se v začátku utkání gólem Jona. Laciná branka a následné navýšení skóre soupeřem je podle trenéra nechávalo klidnými a věřili v dobrý výsledek. Vstup do druhého poločasu se jim povedl, hráli kvalitní fotbal. S podporou 220 diváků poté zápas otočili na 3:2 a měli ještě šanci zvýšit. Pak ale přišla zbytečná druhá žlutá karta - vyloučení, a hned na to proměněná penalta. V deseti domácí dál bojovali, ale v téhle soutěži se trestá každá chyba, což také Višňová potvrdila otočením na konečných 3:6. Kuriozitou bylo, že všech pět gólů Višňové nastřílel jediný hráč - Ondřej Michálek.

„Výsledek mě dnes velmi mrzí, kluci měli obrovskou chuť a vůli. Snad si ji s sebou odvezeme na zápas do Sedmihorek," uvedl trenér Studence Martin Hrubý.

Branky: 12. Jón, 63. Šír, 66. T. Jandura - 28. vlastní (Čech), 35., 72., 77., 86. a 90. Michálek (druhá z penalty). Rozhodčí: Marek - Zboroň, Vrabec, ŽK: 3:2, ČK: 1:0 (70. Kuřík). Diváků: 220. Studenec: Drbohlav - Kuřík, Šoufek, Efenberg, Trejbal (87. Šimáček), Čech, Šír (86. Jezdinský), Povr (77. Mečíř), D. Jandura, T. Jandura, Jón.

Lomnice - Stráž p. R. 4:2 (0:1)

Lomničtí chtěli potvrdit tři body z Nového Boru, ale chyběli jim někteří hráči kvůli zraněním a Lábek kvůli červené kartě v minulém utkání. Vstup měli domácí aktivní a do 20. minuty si vytvořili hned čtyři gólovky, postupně Horáček, Rejman, Dlouhý a znovu Horáček. Jako mnohokrát ve fotbale i tady platilo nedáš - dostaneš a ve 24. minutě přehodil gólmana Přibyla strážský Mpong. Ve dvou dobrých šancích na vyrovnání poté zaváhal Rejman.

Do druhé půle šli domácí  nabuzení a hned po dvou minutách dorazil Majer akcí dvojice Rejman a Fedorko. Ve 49. minutě Drahoňovský neuspěl, ale v 51. byl sražen v pokutovém území Fedorko a nařízenou penaltu proměnil Gaubman - 2:1. V 55. minutě domácí nezvýšili,  Janata z 16 metrů přestřelil. Za hosty proto v 56. minutě vyrovnal znovu Mpong. Po další šanci hostů tentokrát v 65. minutě po přihrávce Rejmana uspěl Fedorko a domácí vedli 3:2. Po pěti minutách znovu po akci Rejmana upravil na konečných 4:2 Fedorko. Stejný hráč bohužel v 74. minutě obdržel zbytečnou druhou žlutou kartu a bude tak Lomnici chybět v dalším utkání. Závěr už asi ale domácí uhlídali a nenechali tři body za výhru vzít.

„Se třemi body panuje spokojenost, ale nemůžeme v každém utkání dostávat červenou kartu. S disciplínou tak máme trochu problém, ale výkon byl celkově určitě dobrý," řekl k zápasu lomnický trenér Zdeněk Baudyš.

Branky: 47. Majer, 51. Gaubman z pen., 65. a 70. Fedorko - 24. a 56. Mpong. Rozhodčí: Mach - Jirák, Blažek, ŽK: 3:2, ČK: 1:0 (74. Fedorko). Diváků: 80. Lomnice: Přibyl - J. Veg (80. Košťák), Gaubman, Dlouhý, Morávek - Fedorko, Janata, V. Horáček, Majer - Rejman (86. Vohnout), Drahoňovský (64. T. Veg).