Krajský přebor: Sedmihorky porazily Stráž a jsou druhé v tabulce

05.05.2023 22:34:24 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Studenec,Rovensko pod Troskami,Karlovice - Sedmihorky,Lomnice nad Popelkou

Už 22. kolem pokračoval krajský fotbalový přebor. Rovensko těsně prohrálo s Železným Brodem, Lomnice remizovala s Frýdlantem a Studenec s Novým Borem, vyhrály pouze Sedmihorky, které porazily Stráž pod Ralskem a jsou v tabulce druhé za vedoucím Pěnčínem.

Rovensko p. T. - Železný Brod 1:2 (0:0)

Rovensko už poněkolikáté ztratilo v závěru dobře rozjetý zápas. Na začátku druhé půle se trefil útočník Glod a domácí vedli, V 71. minutě ovšem dokázal vyrovnat Makula a v závěru rozhodla vlastní branka o vítězství hostů Nešťastník Jíra, přitom střídal pouze dvacet minut předtím Šimka...

Branky: 50. Glod - 71. Makula, 90. vlastní (Jíra). Rozhodčí: Urbánek - Bohata, Jirák, ŽK: 2:1. Diváků: 130. Rovensko: Hyka - Najman, Kočí, Vítek, Tvrdý, Drozen (54. Štěpnička), Bangha, Mazánek (65. Pařízek), Soukeník, Šimek (70. Jíra), Glod. Železný Brod: Kobakhidze - Podzimek, Kysela, myslivec, Šefr, M. Kotlár, Podstavek (46. Plhal), Šťastný (59. Čejchan), Balcar, Makula, Picek.

Lomnice n. P. - Frýdlant 1:1 (0:1)

Lomničtí se drží na dohled prvním příčkám, ale ani Frýdlant letos nehraje špatně a drží se ve středu tabulky přeboru. Pozměněná domácí sestava se dlouho nemohl trefit, takže toho hosté využili na konci první půle, kdy je poslal do vedení Coufal. Ve druhém poločase Lomničtí usilovali o vyrovnaná, ale povedlo se to až v 90. minutě, kdy se trefil nováček této sezony Mohamed Shehata.

Branky: 90. Mohamed Shehata - 45. Coufal. Rozhodčí: Ikizgül - Šob, Švajdler, ŽK: 2:4. Diváků: 105. Lomnice: Hartych - Mohamed Shehat, Fišar, P. Horáček, Dlouhý, Heřmanský (59. Rejman), Lábek, Janata, V. Horáček, Martinec (68. Majer), Drahoňovský.

Sedmihorky - Stráž p. R. 5:3 (2:2)

Obě mužstva nechávala moc okýnek v obraně, ale domácí utkání nakonec zvládli. Hosté vedli 0:1 a 1:2. Brzy vyrovnal Žabokrtský a podruhé na 2:2 se stejný hráč trefil po rohovém kopu. Ve druhém poločase už byli domácí lepší i kvůli vyloučení hostujícího Vacka v 55. minutě po faulu na hráče v brejku.

V 60. minutě Ložek podél brankáře poprvé poslal domácí do vedení. O deset minut později zvýšil na 4:2 Močkovský po autu Ložka. Poté přišla poměrně přísně nařízená penalta, kdy se brankář Špína s míčem dotkl i protihráče. Tu proměnil v 76. minutě 76. Špivák, ale bezpečné vedení 5:3 vrátil Sedmihorkám Matěj Randák. Dokonce se kopala ještě penalta pro Sedmihorky, ale Matěj Randák ji neproměnil.

Branky: 10. a 42. Žabokrtský, 60. Ložek, 70. Močkovský, 80. Matěj Randák - 4. Müller, 32. Komárek, 76. Špivák z pen. Rozhodčí: Švec - Zboroň, Kadlec, ŽK: 1:3, ČK: 0:1 (54. Vacek). Diváků: 120. Sedmihorky: Mart. Špína - Marek Randák, Vaníček, Marc. Špína, Urbánek - Poledne, Močkovský, Štěpnička - Ložek, Žabokrtský, Matěj Randák.

Studenec - Nový Bor 1:1 (1:1)

Studenečtí fotbalisté začali pravidelně bodovat. V nedělním zápase se dostali do vedení po brance Tomáše Jóna v 11. minutě, ale hosté z Nového Boru do deseti minut vyrovnali díky Ďžavikovi. Další branka už ale v zápase nepadla, takže si mužstva rozdělila po bodu za remízu.

Branky: 11. Jón - 21. Džavik. Rozhodčí: Kadlec - Bohuš, Kořínek, ŽK: 1:1. Diváků: 250. Studenec: Šenfeldr - Polák, Efenberk, Čech, Jezdinský (46. Šimáček), Jón, Exner (81. D. Jandura), Mečíř, Povr, T. Jandura, Malý.