Léto na kolejích Pojizerského Pacifiku se vydařilo

27.10.2022 18:43:55 | Autor: Dáša Palátková, pjs | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jablonec nad Jizerou,Martinice,Vrchlabí,Jilemnice,Rokytnice nad Jizerou,Krkonoše

Léto na kolejích Pojizerského Pacifiku se vydařilo

Během čtyř letních Krkonošských železničních víkendů bylo historickými vlaky přepraveno zhruba 4000 pasažérů. Léto na kolejích Pojizerského Pacifiku se tak určitě vydařilo. Jízdy historickými vlaky v rámci Krkonošských železničních víkendů zajistil Spolek železniční historie Martinice v Krkonoších.

Ve dnech 16. a 17. 7. a 13. a 14. 8. jezdil po trati Pojizerského Pacifiku historický vlak tažený parní lokomotivou zvanou Kafemlejnek nebo-li Babička. Ve dnech 30. a 31. 7. a 27. 8. a 29. 8. vyjel na trať historický motoráček M 131.1541 z roku 1956, kterému se přezdívalo Hurvínek. Během uvedených sobot byl pro děti a rodiče připraven zajímavý program.

S programem se zájemci seznámili na vylepených plakátech, v krkonošských informačních centrech prostřednictvím letáčků, akce byly prezentovány na sociálních sítích i webových stránkách. Právě i díky nim byli mezi účastníky turisté ze zahraničí. Pro děti byl do vláčku připraven vědomostní kvíz s hlavní cenou víkendový pobyt na Labské boudě v Krkonoších.

Program potěšil a byl hojně navštíven

Doprovodný program v Jablonci nad Jizerou V sobotu 16. 7. 2022 na nádraží v Martinicích v Krkonoších zahráli ochotníci z Vrchlabí pohádku „Polífková pohádka", kterou sledovalo více než šest desítek dětí, které se těšily tak, že přišly i půl hodiny před začátkem. Následovalo montování vánočních hvězdiček firmy Rautis, fotografování ve fotopointu Krakonoše a komentované prohlídky nádraží v Martinicích, kulturní památky, včetně Železničního muzea.

V sobotu 30. 7. byla pro děti připravena procházka naučnou vědomostní stezkou v těsném okolí nádraží Martinice v Krkonoších s úkoly, fotopoint Krakonoše a opět ruční sestavení vánočních hvězdiček od firmy Rautis.

V sobotu 13. 8. celý den zpestřil hrabě Jan Harrach s rodinou. Návštěvníci se s panem hrabětem fotografovali, projevovali zájem a ptali se na stavbu trati Pojizerského Pacifiku. Hrabě Harrach se zájemci procházel komentovanou prohlídku historického nádraží, odměňoval za správné odpovědi z kvízu naučné stezky. Děti montovaly vánoční hvězdičky a fotografovaly se ve fotopointu Krakonoše.

V sobotu 29. 8. přišel na přírodní dětské hřiště Pilíšťata v Jablonci nad Jizerou za dětmi kouzelník. Velmi působivě navázal spolupráci s dětskými návštěvníky, kteří ho na oplátku odměnili velkým potleskem. Kromě sledování vystoupení kouzelníka děti sestavovaly vánoční hvězdičky a za splněné sportovní úkoly na dětském hřišti byly oceněny.

Téměř tisíc lidí si prohlédlo muzeum

Komentovaných prohlídek historického nádraží v Martinicích v Krkonoších se během čtyř víkendů účastnilo 928 zájemců. Děti smontovaly téměř dvě stě hobby setů vánočních hvězdiček firmy Rautis. Šest desítek dětí tleskalo divadelnímu představení a vystoupení kouzelníka. Od června do září byl po předložení platné jízdenky z trati Pojizerského Pacifiku vstup pro děti na exkurzi firmy Rautis v Poniklé zdarma.

Kvízy Pojizerský Pacifik<br />Autor: Archiv Destinační společnosti Svazek Krkonoše Vylosovaný je výherce vědomostního kvízu

V průběhu léta bylo možné se zapojit do vědomostního kvízu Destinační společnosti pro turistickou oblast Krkonoše, Krkonoše - svazek měst a obcí. K dispozici byl na martinickém nádraží. Začátkem října byl ze sedmapadesáti odevzdaných odpovědí vědomostního kvízu vylosován výherce víkendového pobytu na Labské boudě v Krkonoších. Je jím sedmiletý Matyáš z Děčína.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Druhý Krkonošský parní víkend 2022
Projeďte se v létě 2022 Pojizerským Pacifikem
Krakonošovy letní podvečery poosmnácté obsadí jilemnické náměstí
VIDEO: Jízda historickým vlakem z Kořenova do Szklarske Poreby
Historické vlaky jezdí o prázdninách z Turnova do Rovenska a Semil
Obrazem: Krkonošský parní víkend v srpnu 2021
Kraj hodlá na trati z Martinic do Rokytnice zachovat vlakovou dopravu
Obrazem: Duha zářila Legiovlaku při přesunu z Vrchlabí do Martinic
Obrazem: Legiovlak dorazil do Vrchlabí
FOTO: Na prohlídku martinického nádraží dorazil i hrabě Harrach
Obrazem: Krkonošský parní víkend v červenci 2021
Obrazem: Zahájení Krakonošových letních podvečerů 2021
Léto s Pojizerským Pacifikem
Jízda Pojizerským pacifikem provede malebnými Krkonošemi
Obrazem: Krkonošský červencový parní víkend 2020
Obrazem: Druhý Krkonošský parní víkend 2019
Obrazem: Start Krkonošského parního víkendu 2019
Obrazem: Krkonošský parní víkend 2018
Obrazem: Jízda Krakonošova letního parního vlaku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Přednáška Léčitelské příběhy znovu v semilském muzeu

Opakování přednášky Léčitelské příběhy se uskuteční v semilském muzeu ve středu 24. dubna v 17:00. V našem regionu v rámci léčitelské výstavy nalezli více jak 30 velmi zajímavých a mnohdy i různorodých osobností. Jací to byli lidé? Jaké byly jejich motivace k léčení potřebných? Z jakých zdrojů čerpali své znalosti? O tom bude vyprávět autor výstavy, náš muzejní historik Tomáš Chvátal.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam na jaře v Jizerských horách? K vodě, na rozhlednu i za vědou
Volejbalisté Malé Skály zakončili sezonu v Kojetíně
Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
Halu lomnického muzea rozezní trampská muzika
Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Nejčtenější články

22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
24.04.: Halu lomnického muzea rozezní trampská muzika
23.04.: Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT