Liberecká knihovna zve v pátek 20. ledna na Ukrajinský klub

18.01.2023 21:53:28 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: KULTURA | Obce: Liberecký kraj

Liberecká knihovna zve v pátek 20. ledna na Ukrajinský klub

Jsme s vámi - společně pro Ukrajinu. Tak se jmenuje mezinárodní česko-polský projekt, jenž se zrodil ve spolupráci Libereckého kraje, Dolnoslezského vojvodství, Královéhradeckého kraje a polského subjektu Nadace Ukrajina. Zapojila se do něj i Krajská knihovna v Liberci, která pro cizince uchystala dva programy.

Jedním je cyklus pro rodiče i děti Ukrajinský klub, který se v knihovně bude konat vždy jednou za měsíc. První letošní setkání se uskuteční 20. ledna od 15 do 17 hodin, tématem bude seznámení s tradicí masopustu v Česku, Polsku i na Ukrajině.

Ukrajinská lektorka bude s dětmi vytvářet masky a další doplňky do masopustního reje, který se bude konat 17. února. Zpestří jej mimo jiné živé hudební vystoupení kapely a společné muzicírování. Další akcí v rámci Ukrajinského klubu bude 17. března kreativní workshop Velikonoce. Přiblíží zvyky a tradice: barvení velikonočních vajíček, pletení pomlázek a pečení mazanců a jidášů. Hovořit se bude i o podobě velikonočních tradic v Česku, Polsku a na Ukrajině.

Registrovat se je možné prostřednictvím odkazu na webu Український клуб / Ukrajinský klub | Krajská vědecká knihovna v Liberci (kvkli.cz).

Druhým programem, který knihovna v rámci mezinárodního projektu uchystala, je čtenářský klub pro ukrajinské děti s názvem Čteme spolu. Rodiče mohou své děti přihlásit vyplněním formuláře na stránce www.kvkli.cz/ukrajina, kde také najdou veškeré informace.

„Projekt je spolufinancován z programu INTERREG V-A Česká republika - Polsko 2014-2020. Hlavní náplní projektu je předávání informací mezi českými a polskými partnery," doplnil Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V krajské knihovně vznikne čtenářský klub pro ukrajinské děti
Krajská knihovna vydala novou znakoknihu
V krajské knihovně zahájí výstavu Sandarmoch – kde stromy mají tváře

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Liberecký kraj opět podpoří mateřská centra. Připravil pro ně dva miliony

Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 15. do 30. ledna příštího roku. „Díky tomuto programu opět podpoříme základní činnost mateřských center, a to především komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a pořádání mezigeneračních programů či poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám. Jejich práce si já osobně velice vážím," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na konci listopadu končí v Turnově dvě sběrná místa
Rada mladších ukázala v Liberci názory studentů i otevřený přístup
Deváťáci semilské ZŠ F. L. Riegra si připomněli 17. listopad
Kraj navýší spolufinancování projektu rekonstrukce Lidových sadů
Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic

Nejčtenější články

28.11.: Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
27.11.: Žoky se štěpkou hořely v průmyslovém objektu ve Zlaté Olešnici
27.11.: Podzim v Krkonoších láká na Zapadlé vlastence i Pojizerský Pacifik

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT