Lomničtí ztratili ve Frýdlantě, ale díky předehrávce zůstávají první

11.05.2015 19:19:58 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Mírová pod Kozákovem,Lomnice nad Popelkou

Krajská fotbalová I.A třída pokračovala 23. kolem, ve kterém Lomnice prohrála těsně ve Frýdlantě a ztratila tak v důležitém souboji o první místo. Na něm ale stále zůstává, protože již předtím ve středeční předehrávce dokázala porazit další silný celek Bílého Kostela. Mírová jasně prohrála v Desné a je až dvanáctá.

Frýdlant - Lomnice 2:1 (2:0)

V prvním poločase byli domácí lepší, i když jeden zdařilý únik se špatným zakončením předvedl také lomnický útočník Drahoňovský. Ve 21. minutě brankář Jurčo špatně odhadl situaci a domácí po trestném kopu vedli 1:0. Na rozdíl dvou branek zvýšil Frýdlant ve 43. minutě.

Ve druhém poločase se hra vyrovnala, i kvůli tomu, že si domácí už hlídali výsledek. Po několika šancích hostů snížil na 2:1 až v 88. minutě hlavou Drahoňovský po centru Drábka. V samotném závěru si hosté ještě vytvořili tlak pro vyrovnání, ale bez užitku.

„Kombinace nám v zápase vázla, domácí výhra byla zasloužená," dodal k utkání trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 21. Částek, 43. Coufal - 88. Drahoňovský. Rozhodčí: Vachek, ŽK: 2:3. Diváků: 150. Lomnice: Jurčo - T. Ďoubalík, Drábek, Nechanský, Košťák - Fedorko (80. Starý), Vohnout, Fišar, J. Ďoubalík (70. Cerman) - Drahoňovský, Zboroň.

Desná - Mírová 3:0 (3:0)

Domácí další důležité utkání v boji o udržení soutěže zvládli, zvláště výkonem v prvním poločase, kdy hosty jednoznačně přehrávali a vstřelením tří gólů (a mohlo jich být díky vypracovaným šancím ještě více) rozhodli o výsledku utkání.

Ve druhém poločase už bylo utkání mnohem vyrovnanější, slibnou střelu například vyslal na domácí branku v 57. minutě Kázmer, ale brankář Doubek jej vychytal. Domácí se nepotřebovali nikam hnát a hostům se v koncovce opět nedařilo, takže ke změně skóre již nedošlo.

Branky: 8. V. Kořínek, 18. Sekanina, 39. Pivnička. Rozhodčí: Řeháček, ŽK: 1:0. Diváků: 100. Desná: Doubek - Kulhánek, P. Kořínek (76. Holman), Křemen, Kopal - Sekanina, Nguyen, V. Kořínek Mejsnar - Pfeifer (67. Šindelář), Pivnička (84. Moc).

Lomnice - Bílý Kostel 4:2 (2:2)

Ve středeční předehrávce 26. kola Lomničtí dokázali vyhrát nad pátým Bílým Kostelem. Domácí začali velmi aktivně a po dvou únicích Drahoňovského v 11. a 17. minutě měl vždy snadnou pozici před brankou Zboroň - 2:0. Pak domácí přestali hrát a hosté je za to potrestali v 35. a 41. minutě brankami Janouška a vyrovnáním na 2:2.

Ve druhém poločase Lomničtí zase zapnuli, po samostatné akci jim vrátil vedení v 55. minutě Zboroň. A po akci J. Ďoubalíka zvýšil v 63. minutě na konečných 4:2 Fišar.

Branky: 11., 17. a 55. Zboroň, 63. Fišar - 25. a 41. Janáček. Rozhodčí: Bahník, ŽK: 1:2. Diváků: 60. Lomnice: Jurčo - T. Ďoubalík, Vohnout, Nechanský, Košťák - Fišar, J. Ďoubalík (88. Starý), Drábek, Vavrinec (70. Fedorko) - Drahoňovský, Zboroň (85. Cerman).