Maloskalští volejbalisté ve druhé lize průběžně druzí

07.11.2023 23:07:57 | Autor: Martin Holubec, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Malá Skála

Volejbalisté VK Malá Skála hráli další dvě utkání, tentokrát doma s týmem TJ Jiskra Havlíčkův Brod a získali jednu výhru a jednu prohru. Ve druhé volejbalové lize skupiny B tak vládne Hronov, Maloskalští jsou na pěkném na druhém místě.

VK Malá Skála - TJ Jiskra Havlíčkův Brod 3:1 (25, 26, -25, 25)

První set začali domácí několika chybami na servisu, tudíž ve vedení byli hosté. Domácí na servisu nepolevili, a to se ukázalo jako skvělá volba a taktika od lodivoda Maloskalských borčíků Preislera.

Ve druhém setu od začátku diktovali tempo a obraz hry spoluhráči vedení namotivovaným kapitánem Maříkem, který několikrát zaútočil přes blok hostujících hráčů. Lehce nervózní koncovku, kterou si hráči z Malé Skály zkomplikovali několika nepovedenými příjmy, nakonec ovládli 26:24.

Třetí set Maloskalští nechytli začátek, kde si každý vybral slabší chvilku a rázem se prohrávalo 1:4. Celý set probíhal v režii hostujících hráčů z Brodu, kteří si udržovali náskok minimálně dvou bodů.

Do čtvrtého setu přišlo po osvícení domácího trenéra Preislera střídání v podobě Chuma, který byl namotivovaný urvat set, aby nedošlo k tie-breaku. K němu na druhé smeči Machač nevyrobil za celý set ani jednu nevynucenou chybu. Domácí od začátku setu drželi vedení, které se vyšplhalo až na pohodlných 5 bodů. A když skvělý polař a univerzál Pastuch vzal ulívku od nahrávače, bylo všem jasné, že tento set a tři body zůstanou pod Pantheonem.

Sestava Malé Skály: Preisler, Holubec, Mařík, Pastuch, Macháč, Kinský a libero Folprecht. Střídali: Chum, Kovář, Anděl a Bukovjan.

VK Malá Skála - TJ Jiskra Havlíčkův Brod 0:3 (-22, -22, -20)

Druhý zápas začal o skoro o dvě hodiny později kvůli neskutečně napínavému a dramatickému zápasu B týmu. Domácí nastoupili ve vítězné sestavě z posledního setu. Celý první set hráči Malé Skály dotahovali a nepodařilo se dostat na skvěle servírující hosty z Havlíčkova Brodu. Druhý set vypadal obdobně i přes snahu domácího lodivoda rotovat sestavou. Třetí set nabídl vyrovnanější průběh avšak domácí se nemohli dostat do příjmu a následně po sérii zbytečných chyb na servisu a smeči urvali hosté koncovku pro sebe.

Sestava Malé Skály: Preisler, Chum, Mařík, Pastuch, Macháč, Kinský a libero Bukovjan. Střídali: Holubec, Kovář, Anděl a Folprecht.

11.  TJ Žďár n. S. 6 0 0 0 6 2:18 391:493 0

Další domácí utkání, které se uskuteční 18. 11., odehraje Malá Skála proti soupeři z Chocně, začátky utkání jsou od 10 a 15 hodin. Od 9 a 11 hodin odehraje svá utkání v krajském přeboru B tým proti soupeři ze Smržovky.