Město Turnov obdrželo osvědčení o úspoře emisí

14.08.2021 11:05:29 | Autor: Zdenka Štrauchová, pjs | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Město Turnov obdrželo osvědčení o úspoře emisí

Město Turnov šetří energii díky všem občanům, kteří se aktivně podílejí na třídění odpadů (papír, plasty, sklo, kovy a nápojové kartony). Za třídění a recyklaci využitelných složek odpadů získává každoročně osvědčení o úspoře emisí. V roce 2020 přispěli turnovští obyvatelé i město k úspoře elektrické energie ve výši 22 869 178 MJ a uspořili emise CO2 ekv. ve výši 1 412,745 tun.  

Tyto údaje jsou vypočteny na základě studie Posouzení systému sběru a recyklace obalových odpadů z hlediska jejich vlivu na životní prostředí. Výsledky tohoto výzkumu prokázaly environmentální přínos celého systému třídění a recyklace odpadů v ČR.

Ve třídění odpadů se rok od roku zlepšujeme!

V roce 2020 vytřídil v průměru každý obyvatel ČR 66,8 kg odpadů, což je například v porovnání s předchozím rokem o 15,8 kg více. Pravidelně odnáší tříděný odpad do barevných kontejnerů 73 % lidí.

V roce 2020 bylo na tuzemský trh dodáno 1 227 tis. tun jednocestných obalů, 76 % jich bylo následně vytříděno a předáno k využití či dotřídění na dotřiďovacích linkách. Tradičně nejlépe je na tom papír, v jeho případě se vloni podařilo dosáhnout míry využití 90 %. U skla bylo dosaženo 88%, u plastových obalů 70%, u kovů 61% a u nápojových kartonů 24% míry využití.

„Aby mohli občané Turnova a jeho okrajových částí třídit, jsou po městě rozmístěny kontejnery na tříděný odpad. Jedná se převážně o kontejnery na plasty, papír, barevné sklo a bílé sklo. Na vybraných stanovištích ještě najdete nádoby na tetrapak, starý textil a drobná elektrozařízení. Turnovští mohou také využívat podzemní kontejnery, které se nacházejí na parkovišti u Střelnice a před Billou. Bohužel ne všichni pochopili, že je třeba vhazovaný odpad přizpůsobit velikosti otvorů. Často tak nechávají například u papíru ležet velké kusy krabic vedle vhozu. Cílem kontejnerů byl i estetický vzhled, což nahromaděný odpad kazí. Děkujeme všem, kteří třídí odpad a udržují pořádek v okolí sběrných míst," uvedl Odbor životního prostředí MěÚ Turnov.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jak bude fungovat nový systém sběru tříděných odpadů v Turnově?
Město Turnov hledá rovnováhu mezi občany a rozvojem na Vesecku
Turnováky čeká velká změna v odpadovém hospodářství
Poplatek za svoz odpadu v Turnově zůstal 660 korun, připravují změny
V Turnově pořádali Parkovou slavnost na počest nového potoka
Město Turnov šetří energii díky tříděnému sběru odpadů
V Turnově pořídili zavlažovací vaky ke stromům
Město Turnov šetří energii i díky tříděnému sběru odpadů
Město Turnov šetří energii tříděním odpadu

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Festival Karoliny Světlé se koná 28. května ve Světlé pod Ještědem

Šestý ročník Festivalu Karoliny Světlé nabídne imerzivní zážitek, plné ponoření do literárního díla i období života Karoliny Světlé. Kulisou je autentická krajina Podještědí, která spisovatelku zrodila. Festival pořádá v sobotu 28. května 2022 ve Světlé pod Ještědem spolek Stopy v krajině. Více podrobností

Linka důvěry Liberec slaví 30 let

Dne 15. března 2022 Linka důvěry Liberec oslavila 30 let od svého založení. Za toto období jejího nepřetržitého fungování přijali pracovníci linky přes 150 tisíc kontaktů, a to telefonicky nebo e-mailem. Průměrný roční počet kontaktů je více než 5 tisíc. Nejvíce kontaktů LD zaznamenala v roce 2016, kdy bylo přes 10 tisíc kontaktů. Po celou dobu své existence funguje linka v nepřetržitém provozu. „Velice mě těší, že již dlouhá léta funguje v České republice tak významná a velice potřebná organizace, kterou Linka bezpečí bezesporu je. Děti i dospělí jsou dnes vystaveni velkému množství nástrah. Pomoc od odborníků v těch nejvypjatějších momentech, kdy se lidská duše potřebuje vyzpovídat ze svých trápení, je nesmírně důležitá," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turnovská MŠ 28. října získá novou jedlou zahradu
Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
Obrazem: Vítání občánků v Libštátě 2022
V jilemnickém muzeu zahájili výstavbu o pohřbech a spiritismu
Big Bang Lo.mni.ce 2022 přivítá sedm různorodých kapel

Nejčtenější články

26.05.: Studenecké míle se letos vydají do lázní
27.05.: Turnov hostí o víkendu popětadvacáté Staročeské řemeslnické trhy
27.05.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 27. až 29. května

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT