Místo bruslařů dorazila na zimní stadion v Turnově stavební firma

27.02.2021 18:29:20 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Místo bruslařů dorazila na zimní stadion v Turnově stavební firma

V Zimním stadionu Ludvíka Koška v Turnově odstartovaly 17. února práce na vestavbě. Zhotovení nových prostor vyjde na necelé 2 miliony korun, dílo dodává firma B.C.M. Company, s.r.o. z Vrchlabí.

S vestavbou se počítalo již při realizaci haly v roce 2015, a proto byly tamní prostory na další práce připraveny. „Dovedená na místo byla jak kanalizace, tak elektřina nebo voda," potvrdil manažer areálu Maškovy zahrady Tomáš Špinka.

Práce začaly rozebráním zámkové dlažby, dále se pokračovalo výkopem na původní základy. Po vylití betonové vrstvy a vylepení hydroizolací se tento týden začalo stavět ztracené bednění, ze kterého již začnou vyrůstat stěny tolik potřebného zázemí se skladovými prostory.

Původně se mělo začít s vestavbou zhruba o dva měsíce později. Jelikož však pandemie zastavila provoz zimního stadionu a stavební firma měla volné kapacity, celá záležitost se urychlila.

Vestavba na Zimním stadionu Ludvíka Koška v Turnově<br />Autor: Zdenka Štrauchová Vestavba „šaten" je jakýmsi pracovním názvem celé akce. V nových místnostech budou šatny pouze provizorně zhruba jednu sezónu. „Doufáme, že se nám podaří po další sezóně získat finance od Národní sportovní agentury a s pomocí města budeme moci zhotovit venkovní přístavbu šaten zimního stadionu, čímž bychom uspokojili nezbytné potřeby provozu zimního stadionu," doplnil Tomáš Špinka.

Přístavba vytvoří na objektu (ze strany od centra města) jakýsi prstenec, ve kterém budou plnohodnotné šatny se sociálním zázemím a sprchami. V horní části haly vznikne ochoz s tribunou. Druhá etapa bude finančně mnohem náročnější, vyžádá si více než 10 milionů korun.

Odstávku z provozu využije Městská sportovní Turnov, s.r.o. také k realizaci chemické úpravy vody, která výrazně sníží energetické nároky na chlazení, sníží spotřebu vody, přispěje k vyšší kvalitě ledu, ale hlavně zamezí devastaci technologického zařízení, rolby a rozvodů vody v areálu. „Tato investice bude stát kolem dvou milionů korun, přičemž by její část měla být financována z dotace na úsporu energie, o kterou společnost požádala," nastínil jednatel Jiří Veselka.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

O Vánocích v Turnově lákal zimní stadion
FOTO: Hokejisté Turnova ve finále podlehli Jičínu a slaví stříbro
Turnovští hokejisté vstoupí naplno do sezony rovnou derby s Lomnicí
FOTO: Hokejovým mistrem Libereckého kraje je HC Turnov 1931!
Turnovští hokejisté představili nového trenéra i realizační tým
U zimního stadionu v Turnově připomněli výročí narození Ludvíka Koška
FOTO: Čeští hokejoví veteráni pokřtili turnovský stadion tuctem gólů
FOTO: Za pomoci hokejových legend otevřeli v Turnově zimní stadion
Hokejisté v Turnově chtějí navázat na slavnou tradici
Turnovský stadion pojmenují po letci RAF Ludvíku Koškovi
Obrazem: Zimní stadion v Turnově roste jako z vody

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Tajemnou Barmu představí v Železném Brodě cestovatelka Pavla Bičíková

Cestovatelská přednáška Tajemná Barma se bude konat 17. ledna od 18 hodin v kině v Železném Brodě. V únoru 2020, těsně před vypuknutím koronavirové pandemie, se cestovatelka Pavla Bičíková s Pavlem vydali do tajemné země ležící v jihovýchodní Asii na břehu Bengálského zálivu. „Objevili jsme zde kromě tisíců pagod, buddhistických chrámů a zlatých soch Buddhy i jezera, vodopády, krápníkové jeskyně, vysoké hory, rýžová pole, pláže, neprostupnou džungli a stále se usmívající místní obyvatele," dodala Pavla Bičíková. Více podrobností v předchozím článku

Mezinárodní rok skla v Křišťálovém údolí přinese velký letní festival

Mezinárodní rok skla letos vyhlásila Organizace spojených národů. Stejně jako další světové sklářské regiony i Křišťálové údolí využije této mimořádné příležitosti a zapojí se řadou akcí. Chystá se velký skleněný festival, krajinu ozdobí dekorace ze skla, bude také možné nahlédnout do sklářských provozů a výrobu skla si vyzkoušet. Již týden před Velikonocemi, a sice 9. a 10. dubna, se budou moci návštěvníci podívat na řadě míst přímo do výroby. Největší novinkou bude velký letní festival Crystal Valley Week v Liberci, který se uskuteční od 23. do 28. srpna. „Představíme zde Křišťálové údolí z mnoha nových úhlů nejen místním, našim cílem je pozvat k nám návštěvníky z celé republiky i ze zahraničí," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Moderátor Háma v televizi představí Liberecký kraj z karavanu
Do Tříkrálové sbírky přispěl i kraj. Burza knih vynesla několik tisíc
Občané Železného Brodu se mohou zeptat na cokoliv hejtmana!
Sedmi zchátralým krkonošským nádražním budovám svítá naděje
Členové Horské služby uctili památku kolegů Spusty a Messnera

Nejčtenější články

16.01.: Po mrznoucím dešti na silnici I35 z Turnova do Liberce několik nehod
15.01.: Hořel rodinný dům v obci Líšný
15.01.: Semilští policisté dopadli pachatele loupeže

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT