Místo bruslařů dorazila na zimní stadion v Turnově stavební firma

27.02.2021 18:29:20 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Místo bruslařů dorazila na zimní stadion v Turnově stavební firma

V Zimním stadionu Ludvíka Koška v Turnově odstartovaly 17. února práce na vestavbě. Zhotovení nových prostor vyjde na necelé 2 miliony korun, dílo dodává firma B.C.M. Company, s.r.o. z Vrchlabí.

S vestavbou se počítalo již při realizaci haly v roce 2015, a proto byly tamní prostory na další práce připraveny. „Dovedená na místo byla jak kanalizace, tak elektřina nebo voda," potvrdil manažer areálu Maškovy zahrady Tomáš Špinka.

Práce začaly rozebráním zámkové dlažby, dále se pokračovalo výkopem na původní základy. Po vylití betonové vrstvy a vylepení hydroizolací se tento týden začalo stavět ztracené bednění, ze kterého již začnou vyrůstat stěny tolik potřebného zázemí se skladovými prostory.

Původně se mělo začít s vestavbou zhruba o dva měsíce později. Jelikož však pandemie zastavila provoz zimního stadionu a stavební firma měla volné kapacity, celá záležitost se urychlila.

Vestavba na Zimním stadionu Ludvíka Koška v Turnově<br />Autor: Zdenka Štrauchová Vestavba „šaten" je jakýmsi pracovním názvem celé akce. V nových místnostech budou šatny pouze provizorně zhruba jednu sezónu. „Doufáme, že se nám podaří po další sezóně získat finance od Národní sportovní agentury a s pomocí města budeme moci zhotovit venkovní přístavbu šaten zimního stadionu, čímž bychom uspokojili nezbytné potřeby provozu zimního stadionu," doplnil Tomáš Špinka.

Přístavba vytvoří na objektu (ze strany od centra města) jakýsi prstenec, ve kterém budou plnohodnotné šatny se sociálním zázemím a sprchami. V horní části haly vznikne ochoz s tribunou. Druhá etapa bude finančně mnohem náročnější, vyžádá si více než 10 milionů korun.

Odstávku z provozu využije Městská sportovní Turnov, s.r.o. také k realizaci chemické úpravy vody, která výrazně sníží energetické nároky na chlazení, sníží spotřebu vody, přispěje k vyšší kvalitě ledu, ale hlavně zamezí devastaci technologického zařízení, rolby a rozvodů vody v areálu. „Tato investice bude stát kolem dvou milionů korun, přičemž by její část měla být financována z dotace na úsporu energie, o kterou společnost požádala," nastínil jednatel Jiří Veselka.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

O Vánocích v Turnově lákal zimní stadion
FOTO: Hokejisté Turnova ve finále podlehli Jičínu a slaví stříbro
Turnovští hokejisté vstoupí naplno do sezony rovnou derby s Lomnicí
FOTO: Hokejovým mistrem Libereckého kraje je HC Turnov 1931!
Turnovští hokejisté představili nového trenéra i realizační tým
U zimního stadionu v Turnově připomněli výročí narození Ludvíka Koška
FOTO: Čeští hokejoví veteráni pokřtili turnovský stadion tuctem gólů
FOTO: Za pomoci hokejových legend otevřeli v Turnově zimní stadion
Hokejisté v Turnově chtějí navázat na slavnou tradici
Turnovský stadion pojmenují po letci RAF Ludvíku Koškovi
Obrazem: Zimní stadion v Turnově roste jako z vody

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj pomáhá příspěvkovkám při zadávání veřejných zakázek

Vyhledat veřejné zakázky téměř všech příspěvkových organizací Libereckého kraje lze na profilu zadavatele. Nedávno se tam přidala i liberecká zoo, kterou kraj vloni převzal do své správy. Kraj svým příspěvkovým organizacím při administraci veřejných zakázek výrazně pomáhá. „Liberecký kraj i jeho příspěvkové organizace postupují při zadávání veřejných zakázek dle Směrnice Rady Libereckého kraje č. 1/2021 k zadávání veřejných zakázek. Směrnice určuje postupy zejména u menších veřejných zakázek, které jsou od 200 000 korun bez DPH uveřejňovány na profilu zadavatele. Na tomto místě je možné vyhledat i veřejné zakázky téměř všech 87 příspěvkových organizací, které kraj zřizuje. Jedná se o střední školy, domovy důchodců nebo muzea. Dodavatelé tak naleznou informace o veřejných zakázkách na jednom místě," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Na Jablonecku od 1. února vyjely nové autobusy ČSAD Slaný

Na Jablonecku od 1. února vyjely nové autobusy ČSAD Slaný

Ve středu 1. února 11 minut po půlnoci vyjel první spoj z Rychnova a poté už na všechny trasy městské hromadné dopravy vyjely autobusy nového dopravce ČSAD Slaný. Společnost bude na Jablonecku nově obsluhovat městskou dopravu příštích pět let. Více podrobností a fotografie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Únorový program turnovské knihovny
VIDEO: Spadlý strom na Malé Skále zpozdil dopravu po celé trati
Zlomené stromy padaly na domy, silnice i železniční tratě
Jablonec, Drážďany, Vídeň i Berlín. Kraj propagují doma i v zahraničí
Kvůli větru a poruchám napětí je mnoho lidí bez elektřiny

Nejčtenější články

03.02.: Nový sníh a vítr v kraji porážely stromy a zapříčinily nehody
04.02.: Zlomené stromy padaly na domy, silnice i železniční tratě
02.02.: Nejtěžší zápas pro starší žáky HC Turnov i Adama Jindřiška

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT