Místo bruslařů dorazila na zimní stadion v Turnově stavební firma

27.02.2021 18:29:20 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Místo bruslařů dorazila na zimní stadion v Turnově stavební firma

V Zimním stadionu Ludvíka Koška v Turnově odstartovaly 17. února práce na vestavbě. Zhotovení nových prostor vyjde na necelé 2 miliony korun, dílo dodává firma B.C.M. Company, s.r.o. z Vrchlabí.

S vestavbou se počítalo již při realizaci haly v roce 2015, a proto byly tamní prostory na další práce připraveny. „Dovedená na místo byla jak kanalizace, tak elektřina nebo voda," potvrdil manažer areálu Maškovy zahrady Tomáš Špinka.

Práce začaly rozebráním zámkové dlažby, dále se pokračovalo výkopem na původní základy. Po vylití betonové vrstvy a vylepení hydroizolací se tento týden začalo stavět ztracené bednění, ze kterého již začnou vyrůstat stěny tolik potřebného zázemí se skladovými prostory.

Původně se mělo začít s vestavbou zhruba o dva měsíce později. Jelikož však pandemie zastavila provoz zimního stadionu a stavební firma měla volné kapacity, celá záležitost se urychlila.

Vestavba na Zimním stadionu Ludvíka Koška v Turnově<br />Autor: Zdenka Štrauchová Vestavba „šaten" je jakýmsi pracovním názvem celé akce. V nových místnostech budou šatny pouze provizorně zhruba jednu sezónu. „Doufáme, že se nám podaří po další sezóně získat finance od Národní sportovní agentury a s pomocí města budeme moci zhotovit venkovní přístavbu šaten zimního stadionu, čímž bychom uspokojili nezbytné potřeby provozu zimního stadionu," doplnil Tomáš Špinka.

Přístavba vytvoří na objektu (ze strany od centra města) jakýsi prstenec, ve kterém budou plnohodnotné šatny se sociálním zázemím a sprchami. V horní části haly vznikne ochoz s tribunou. Druhá etapa bude finančně mnohem náročnější, vyžádá si více než 10 milionů korun.

Odstávku z provozu využije Městská sportovní Turnov, s.r.o. také k realizaci chemické úpravy vody, která výrazně sníží energetické nároky na chlazení, sníží spotřebu vody, přispěje k vyšší kvalitě ledu, ale hlavně zamezí devastaci technologického zařízení, rolby a rozvodů vody v areálu. „Tato investice bude stát kolem dvou milionů korun, přičemž by její část měla být financována z dotace na úsporu energie, o kterou společnost požádala," nastínil jednatel Jiří Veselka.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

O Vánocích v Turnově lákal zimní stadion
FOTO: Hokejisté Turnova ve finále podlehli Jičínu a slaví stříbro
Turnovští hokejisté vstoupí naplno do sezony rovnou derby s Lomnicí
FOTO: Hokejovým mistrem Libereckého kraje je HC Turnov 1931!
Turnovští hokejisté představili nového trenéra i realizační tým
U zimního stadionu v Turnově připomněli výročí narození Ludvíka Koška
FOTO: Čeští hokejoví veteráni pokřtili turnovský stadion tuctem gólů
FOTO: Za pomoci hokejových legend otevřeli v Turnově zimní stadion
Hokejisté v Turnově chtějí navázat na slavnou tradici
Turnovský stadion pojmenují po letci RAF Ludvíku Koškovi
Obrazem: Zimní stadion v Turnově roste jako z vody

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj hledá poskytovatele telekomunikačních služeb

Celkem 232 organizací z regionu pověřilo Liberecký kraj, aby zadal veřejnou zakázku na nákup telekomunikačních služeb na příští roky. Předpokládaná hodnota zakázky včetně opce činí 84 300 568 korun bez DPH. „Předmětem veřejné zakázky je poskytování telekomunikačních služeb. Poptáváme celkem devět tarifů, které nabízejí různé možnosti využití dat, volání a psaní SMS. Smlouva o poskytování služeb pak bude podepsána námi, jakožto centrálním zadavatelem, a vítězem zakázky. Jednotlivé dílčí smlouvy mezi pověřujícími organizacemi pak budou obsahovat specifikaci konkrétních služeb. Organizace si tak budou moci vybrat tarify, které jim budou nejlépe vyhovovat," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Omezení provozu hradu Valdštejn v úterý 9. srpna

Z důvodu plánované odstávky elektřiny bude hrad Valdštejn v úterý 9. srpna 2022 fungovat v omezeném režimu. „Upozorňujeme návštěvníky hradu Valdštejn, že po dobu odstávky 9. srpna 2022 nebudou v areálu hradu fungovat toalety a platba na pokladně bude možná pouze v hotovosti. V omezeném režimu bude fungovat i občerstvení u hradu, kde rovněž nebudou fungovat toalety a k dispozici bude pouze venkovní stánek s grilem. Děkujeme za pochopení," uvedl za Turnovské památky a cestovní ruch Radim Štícha.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Co se hraje o víkendu za fotbaly?
Prostory v pasáži u turnovské radnice už čekají na nájemce
Vzpomínky a příběhy opanovaly Den otevřených dveří v Hornychově vile
V archeologické sbírce Severočeského muzea jsou i pravěká chrastítka
Krajský Toxi tým rozprášil skupinu výrobců a distributorů drog

Nejčtenější články

10.08.: K tragické havárii motocyklisty došlo u Železného Brodu
09.08.: Obrazem: Na rockovém mejdanu v Libštátě zahrály tři kapely
09.08.: I.A třída: Výhru si v úvodním kole připsal jen Košťálov/ Libštát

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT