Muž spadl z ferraty u Riegrovy stezky, hasiči našli v Jizeře už jen tělo

24.10.2014 22:01:00 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Muž spadl z ferraty u Riegrovy stezky, hasiči našli v Jizeře už jen tělo

Náročný zásah si připsali v pátek hasiči na Riegrově stezce. Celé odpoledne totiž hledali v korytě řeky Jizery muže, který se zřítil z ferraty Vodní brána naproti vstupu na známou stezku a dopadl z výšky 20 metrů do vody. Po dvou a půl hodinách hasiči vylovili mrtvé tělo po proudu řeky.

„Událost byla hasičům ohlášena před 15. hodinou odpolední. Na místě jako první zasahovali profesionální hasiči ze Semil, kteří ihned začali s člunem prozkoumávat koryto řeky. Problém byl, že se řeka po deštích hodně zakalila a dohlednost nebyla ani 20 centimetrů," popsala začátek zásahu tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.

Ve spolupráci s policisty bylo na Malé vodní elektrárně pod Spálovem domluveno zvýšení průtoku na stavidlech, aby v horní části nad splavem došlo k poklesu výšky hladiny, a hasiči s přivolanými potápěči Vodní a potápěčské záchranné služby Liberec mohli lépe prozkoumat dno řeky. Na místo byly povolány další jednotky hasičů, které monitorovaly břehy Jizery, a to i proti proudu směrem od Podspálova.

Pátrání po muži, který spadl z ferraty Vodní brána u Semil<br />Autor: HZS Libereckého kraje, Zdenka Štrauchová V půl šesté našli hasiči tělo muže zhruba 1,5 kilometru po proudu v korytě řeky zaklíněné mezi balvany. „Pomocí lezeckého vybavení ho vytáhli na břeh, naložili na nosítka a transportovali prudkým svahem k železnici. Zde tělo naložili na kolejový vozík a dopravili po železniční trati do Semil," upřesnila Štrauchová.

Celkem byly k události povolány čtyři jednotky - profesionální hasiči ze Semily, Turnova, dobrovolní hasiči z Železného brodu a Semil.

Na začátku září měli profesionální hasiči prověřovací cvičení přímo pro případ pádu z ferraty Vodní brána - podrobnosti zde. Ovšem na podobnou situaci se zřejmě zcela připravit nelze, vždy musí dbát horolezci především sami o svou bezpečnost, a to i na takovéto zdánlivě lehčí trase.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

FOTO: Nejméně tisíc turistů uctilo výročí Riegrovy a Palackého stezky
Na ferratě u Riegrovy stezky si hasiči vyzkoušeli záchranu zraněného
Záchranáři na Riegrově stezce nacvičovali transport osob
Semilští hasiči zachraňovali chlapce, který spadl na Riegrově stezce
U Semil čeká na zdatné jedince via ferrata Vodní brána

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 15 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hasiči zasahovali u požáru střechy chaty v Desné

Jednotky druhého stupně požární ochrany zasahovali v sobotu 1. října po 9. hodině v obci Desná u požáru střechy horské chaty. Hašení prováděli hasiči jedním vodním proudem a vysokotlakým hasícím zařízení COBRA, dále provedli i odvětrání půdních prostor. „Požár se podařilo díky včasnému zásahu během krátké doby lokalizovat a následně zlikvidovat. Výše škody a příčina požáru je v šetření," sdělili krajští hasiči na svém twitteru. Podrobnosti a fotografie na Našem Jablonecku

Dlouholetý tiskový mluvčí horské služby Zeman odchází

Po téměř třinácti letech služby odchází z pozice tiskového mluvčího Horské služby ČR Radek Zeman, nahrazen bude profesionálním horským záchranářem. Rozhodnutí vedení HS o změnách na této pozici je důsledkem částečné reorganizace, kterou Horská služba ČR o.p.s. nyní prochází. „Chceme se přiblížit způsobu práce jiných složek Integrovaného záchranného systému. Například Zdravotnická záchranná služba má tiskové mluvčí řešené formou částečného úvazku při práci záchranáře. Stejným směrem půjdeme nyní i my," komentoval situaci René Mašín, náčelník Horské služby ČR. Dodal, že jméno a kontakty na nového mluvčího budou známy nejpozději 1. prosince. Radek Zeman (1963) působí v Horské službě od 1. února roku 2010 a postupně nastavil dnes používané způsoby mediální komunikace HS. V médiích působil od roku 1990, podílel se na denním zpravodajství i publicistice v tištených titulech i v televizních stanicích. Od roku 2001 pracoval jako konzultant v renomovaných PR agenturách.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Můžete hlasovat pro fotografie ve Fotosoutěži Turnov 750
Veřejná sbírka kraje pomohla. Ukrajinský chlapec dostal invalidní vozík
Začnou přípravné práce na stavbě parkovacího domu u sídla kraje
Krkonošské muzeum v Jilemnici získalo Bludičku
Zpátky do života v železnobrodské galerii

Nejčtenější články

05.10.: V Roprachticích otevřeli stezku nazvanou Vlček, který nekouše
03.10.: FOTO: Jezdci vzpomínali na Šestidenní v roce 1972 v Krkonoších
03.10.: Turnov je nakonec rád za bod z utkání s Dobrovicí

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT