Ohlédnutí za 32. ročníkem turnaje přípravek v Lomnici
17.06.2018 17:52:56 | Autor: FC Lomnice a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou
Koncem května byl stadion v Lomnici nad Popelkou již podvaatřicáté dějištěm tradičního fotbalového turnaje starších přípravek, kterého se zúčastnilo zhruba 300 nadějných fotbalistů. Turnaj vyhrálo družstvo Football Talent Academy před Hodonínem a třetími Pardubicemi. Nejlepším zahraničním týmem byl čtvrtý Baník Prievidza.
Patronát pod jednou z nejvýznamnější akcí pořádanou na území ČR převzalo Město Lomnice nad Popelkou spolu s FAČR, KFS Liberec, OFS Semily, rezortem školství a sportu Libereckého kraje a generálním sponzorem firmou RTW Trans.
Význam tohoto populárního turnaje podtrhla skutečnost, že po oba dny ho navštívilo několik osobností, z nichž většina z nich byla přítomna při závěrečném ceremoniálu při udílení cen, medailí a pohárů pro všechna družstva, nejlepším jednotlivcům celého turnaje i z každého družstva, jako třeba předseda OFS Petr Herz, místostarosta města Lomnice nad Popelkou Zdeněk Rajm, bývalý ligový hráč Martin Abraham, majitel firmy RTW Trans Michal Kupka a mnoho dalších.
Úvodní nástup mužstev, při kterém zazněly hymny zúčastněných států, se konal v sobotu po l. odehraném kole v 10 hodin. „Zajišťování účastníků turnaje probíhají prakticky od začátku října, samotná příprava později s menší či větší intenzitou. Všem týmům bylo vyhověno ke stoprocentní spokojenosti. Nepochybně velké poděkování patří všem větším, či menším sponzorům a „bezejmenným" osobám, které při přípravě, nebo přímo při turnaji účinkovaly. Bez jejich pomocných rukou si tak významnou akci nedovedeme představit. Veliké uznání zasluhují pánové rozhodčí P. Ouředník, P. Zboroň, M. Malena a M. Plíšek, kteří nezaujatě odpískali všechny zápasy. Celý turnaj proběhl za krásného počasí. O spokojenosti všech účastníků svědčí již 12 předběžných přihlášek na příští ročník," uvedl ředitel turnaje Michal Sucharda.
Konečné pořadí: 1. Football Talent Academy, 2. FK Hodonín, 3. FK Pardubice, 4. FC Baník Prievidza, 5. SK Kladno, 6. MFK Chrudim, 7. FC Slovan Liberec, 8. Miedž Legnica, 9. RMSK Cidlina Nový Bydžov, 10. FK Jablonec nad Nisou, 11. AC Sparta Praha U13 dívky, 12. FK Mladá Boleslav, 13. Sparta Brno, 14. FK Kolín, 15. SK Junior Teplice, 16. SK Petřín Plzeň, 17. SK Semily, 18. FK Slovan Hrádek nad Nisou, 19. Lomnice nad Popelkou, 20. FŠ Třebíč.
Nejlepší hráč: Nick Fatoma - Football Talent Academy
Nejlepší střelec: Josef Kořínek - FK Hodonín - 17 gólů
Nejlepší brankář: Zuzana Kožuriková - AC Sparta Praha
Nejmladší hráč: Matyáš Zajíc - FC Lomnice n. P.
Cena fair play: tým FC Baník Prievidza
Předchozí ročníky turnaje:
2017: Na turnaji přípravek v Lomnici triumfovali zaslouženě Sparťané
2016: Lomnický turnaj přípravek vyhrála Plzeň. Ve finále zdolala Pardubice
2015: FOTO: Finále 29. ročníku lomnického turnaje přípravek ovládla Sparta
2014: FOTO: 28. ročník lomnického turnaje přípravek kořistí Sparty Brno
2013: FOTO: Na lomnickém turnaji byla nejlepší přípravka Bohemians 1905
2012: Lomnický turnaj přípravek ovládli hráči FKP Turnov
2011: Turnaj přípravek v Lomnici vyhrál Baník Most
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 31 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Setkání turnovského starosty se seniory
Setkání se starostou města Tomášem Hockem proběhne ve čtvrtek 19. března 2026 od 13 hodin v Klubu aktivních seniorů v penzionu v ulici Žižkova. Připravte si dotazy, připomínky k tomu, co vás zajímá, těší i trápí. Určeno pro pravidelné návštěvníky klubu o další zájemce z řad veřejnosti.
Individuálními dotacemi podpoří kraj projekty v oblasti životního prostředí
Liberecký kraj poskytne individuální dotace na pět projektů v celkové výši 1.550.000 korun. Podpora z rozpočtu odboru životního prostředí a zemědělství je určena například pro Geopark Ralsko, Globální geopark UNESCO Český ráj, Nadaci Ivana Dejmala pro ochranu přírody, Správu Krkonošského národního parku nebo organizaci Hnutí DUHA Šelmy. Projekty budou uskutečněny v období od ledna do listopadu roku 2026. „Individuálními dotacemi podpoříme aktivity, které přispívají k ochraně přírody, rozvoji šetrného turismu i environmentálnímu vzdělávání. Důležité je také zapojování veřejnosti a dětí do aktivit, které posilují vztah k přírodě a krajině našeho regionu," uvedl náměstek hejtmana pro životní prostředí a zemědělství Jiří Klápště.
Nejnovější články
V obci Horka u Staré Paky hořel kolový nakladač
Hasiči pomohli zpět na nohy koni v Benešově u Semil
Na náměstí v Železném Brodě chystají velikonoční trhy
Ukliďme Česko 2026: Pokračování úspěšného Boje o vodu
Katapult zahraje legendární hity opět v Bozkově
Nejčtenější články
19.03.: Katapult zahraje legendární hity opět v Bozkově
18.03.: Jeden svět v Semilech oslaví deset let a přivítá řadu osobností
18.03.: V Turnově oslaví Světový den vody!
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.