Ohlédnutí za Skleněným městečkem 2015

06.10.2015 11:56:29 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Železný Brod

Ohlédnutí za Skleněným městečkem 2015

Čas neúprosně plyne a proběhlé akce je třeba hodnotit. Vedení Města Železný Brod se proto v krátkosti ohlédlo za letošním Skleněným městečkem. Devátý ročník tradiční akce se setkal s velkým zájem, například Muzeum a galerii Detesk navštívilo úctyhodných 2 200 osob, celková návštěva města se odhaduje na 6 000 lidí.

„Letošní rozpočet se vyšplhal na zhruba 500 tisíc korun. Hlavním dílem byl financován Městem Železný Brod, které na městečko věnovalo 289 tisíc korun. Vedení města se podařilo získat finanční podporu Česko-německého fondu budoucnosti, OHK v Jablonci nad Nisou, Agentury CzechTourism, Libereckého kraje, společnosti Syner, společnosti Severočeské komunální služby a dalších sponzorů," upřesnila tisková mluvčí města Železný Brod Jitka Kolová.

 Těžko odhadovat celkový počet návštěvníků, ale v sobotu v odpoledních hodinách Železným Brodem proudily davy. Jak trefně poznamenali dlouholetí strážníci Městské policie v Železném Brodě, tolik lidí jako při vystoupení zpěvačky Petry Janů na Malém náměstí ještě neviděli. Skleněné městečko v Železném Brodě 2015<br />Autor: Petr Červa

„Během víkendu navštívilo Městskou galerii Vlastimila Rady hrubým odhadem více jako 800 osob, Městské muzeum zhruba 500 návštěvníků a Muzeum a galerii společnosti Detesk úctyhodných 2 200 osob, neupřesněný počet návštěvníků prošel pak výstavy v „Kotelně" a v Galerii Libenský-Brychtová, stejně tak výstavní prostory ve sklářské škole. Celkový odhad návštěvnosti se pohybuje okolo hranice 6 000 osob," doplnila Jitka Kolová.

Je patrné, že Skleněné městečko rok od roku nabývá na významu a láká více a více návštěvníků. Zájem ze strany veřejnosti i médií je pak velkým zadostiučiněním pro organizátory této akce.

„Troufám si říci, že se Skleněné městečko, stejně jako v předešlých letech, velmi vydařilo. Musím poděkovat všem, kteří se jakkoliv podíleli na přípravách - jmenovitě Informační a kulturní středisko, SUPŠ sklářská, Občanská beseda, Městské muzeum a Městská policie v Železném Brodě. Organizace akce fungovala skvěle a navíc nám přálo i počasí, což je velkou devizou každé venkovní události. Dobrá odezva byla i od sklářských a bižuterních podnikatelů, kteří prezentovali a prodávali svoje výrobky. S akcí vyslovili velkou spokojenost rovněž zástupci institucí (např. náměstek ministryně školství, předseda představenstva Svazu výrobců bižuterie a skla, náměstci hejtmana a radní Libereckého kraje a ostatní hosté). Nyní zpracováváme celkové hodnocení akce, shromažďujeme náměty a postřehy, abychom mohli do budoucna jen zlepšovat. Rovněž jsme již započali vyhledávání vhodných dotačních titulů a sponzorů pro příští ročník," dodal starosta Železného Brodu František Lufinka.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Železný Brod se promění už podeváté ve Skleněné městečko
Výstavou v Železném Brodě připomenou Aloise Meteláka
Skleněné plastiky a soubory Ivany Houserové vystavuje Galerie Detesk
V rámci Skleněného městečka se uskuteční Festival skleněných nástrojů
Ohlédnutí za Skleněným městečkem 2014

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Schválili stotisícový příspěvek pro rodinu zemřelého dobrovolného hasiče

Obec Skalice u České Lípy společně s místní jednotkou sboru dobrovolných hasičů uspořádala veřejnou sbírku pro rodinu dobrovolného hasiče Jana Dvořáka. Ten zahynul při zásahu u požáru roubeného domu v Novém Boru-Arnultovicích ve středu 30. listopadu. Krajští radní schválili na svém jednání poskytnutí příspěvku do sbírky ve výši sto tisíc korun. „Ztráta života je vždy smutná a bolestivá událost. Upřímnou soustrast rodině, blízkým a všem přátelům. Čest jeho památce a poděkování všem hasičům, kteří při snaze pomoci svým bližním a ochránit jejich majetek při každém výjezdu riskují své životy," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Sbírka nese název Vždycky s námi, Inžo a číslo transparentního účtu u České spořitelny je 638 636 0339/0800.

Z Výpřeže do Světlé pod Ještědem jezdí řidiči od 5. prosince bez omezení

Rekonstrukce silnice III/2784 Světlá pod Ještědem - Výpřež pokračuje. Přes zimní období bude možné se sníženou rychlostí úsekem projíždět. Až do jara příštího roku také platí, že komunikací řidiči projedou, aniž by je zdržovali semafory. Opatření platí od pondělí 5. prosince 2022. „Doposud platilo, že firma stavěla tak, aby provoz nebyl během rekonstrukce omezen zcela, ale byl v určitém režimu umožněn. Jsem rád, že vše jde podle plánu. Na zimní období bude úsek zprůjezdněn bez semaforů, pouze s označením projíždíte stavbou a s nutností snížit rychlost na 30 kilometrů za hodinu," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek pro resort dopravy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Adventní postavy ze Žižkovky opět pomohly rozsvítit vánoční strom
Policisté se opět zaměřili na bary a diskotéky v kraji
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 9. až 11. prosince
Jak funguje odchytové zařízení v Turnově?
Děti z dětského domova navštívily semilské policisty

Nejčtenější články

09.12.: Adventní postavy ze Žižkovky opět pomohly rozsvítit vánoční strom
07.12.: Pachatele zadrželi na místě činu, třikrát se vloupal do chaty v Želechách
09.12.: Děti z dětského domova navštívily semilské policisty

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Vyrobíme pro şişli escort Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT