Ohlédnutí za Skleněným městečkem 2015

06.10.2015 11:56:29 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Železný Brod

Ohlédnutí za Skleněným městečkem 2015

Čas neúprosně plyne a proběhlé akce je třeba hodnotit. Vedení Města Železný Brod se proto v krátkosti ohlédlo za letošním Skleněným městečkem. Devátý ročník tradiční akce se setkal s velkým zájem, například Muzeum a galerii Detesk navštívilo úctyhodných 2 200 osob, celková návštěva města se odhaduje na 6 000 lidí.

„Letošní rozpočet se vyšplhal na zhruba 500 tisíc korun. Hlavním dílem byl financován Městem Železný Brod, které na městečko věnovalo 289 tisíc korun. Vedení města se podařilo získat finanční podporu Česko-německého fondu budoucnosti, OHK v Jablonci nad Nisou, Agentury CzechTourism, Libereckého kraje, společnosti Syner, společnosti Severočeské komunální služby a dalších sponzorů," upřesnila tisková mluvčí města Železný Brod Jitka Kolová.

 Těžko odhadovat celkový počet návštěvníků, ale v sobotu v odpoledních hodinách Železným Brodem proudily davy. Jak trefně poznamenali dlouholetí strážníci Městské policie v Železném Brodě, tolik lidí jako při vystoupení zpěvačky Petry Janů na Malém náměstí ještě neviděli. Skleněné městečko v Železném Brodě 2015<br />Autor: Petr Červa

„Během víkendu navštívilo Městskou galerii Vlastimila Rady hrubým odhadem více jako 800 osob, Městské muzeum zhruba 500 návštěvníků a Muzeum a galerii společnosti Detesk úctyhodných 2 200 osob, neupřesněný počet návštěvníků prošel pak výstavy v „Kotelně" a v Galerii Libenský-Brychtová, stejně tak výstavní prostory ve sklářské škole. Celkový odhad návštěvnosti se pohybuje okolo hranice 6 000 osob," doplnila Jitka Kolová.

Je patrné, že Skleněné městečko rok od roku nabývá na významu a láká více a více návštěvníků. Zájem ze strany veřejnosti i médií je pak velkým zadostiučiněním pro organizátory této akce.

„Troufám si říci, že se Skleněné městečko, stejně jako v předešlých letech, velmi vydařilo. Musím poděkovat všem, kteří se jakkoliv podíleli na přípravách - jmenovitě Informační a kulturní středisko, SUPŠ sklářská, Občanská beseda, Městské muzeum a Městská policie v Železném Brodě. Organizace akce fungovala skvěle a navíc nám přálo i počasí, což je velkou devizou každé venkovní události. Dobrá odezva byla i od sklářských a bižuterních podnikatelů, kteří prezentovali a prodávali svoje výrobky. S akcí vyslovili velkou spokojenost rovněž zástupci institucí (např. náměstek ministryně školství, předseda představenstva Svazu výrobců bižuterie a skla, náměstci hejtmana a radní Libereckého kraje a ostatní hosté). Nyní zpracováváme celkové hodnocení akce, shromažďujeme náměty a postřehy, abychom mohli do budoucna jen zlepšovat. Rovněž jsme již započali vyhledávání vhodných dotačních titulů a sponzorů pro příští ročník," dodal starosta Železného Brodu František Lufinka.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Železný Brod se promění už podeváté ve Skleněné městečko
Výstavou v Železném Brodě připomenou Aloise Meteláka
Skleněné plastiky a soubory Ivany Houserové vystavuje Galerie Detesk
V rámci Skleněného městečka se uskuteční Festival skleněných nástrojů
Ohlédnutí za Skleněným městečkem 2014

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Krajský úřad Libereckého kraje bude 29. září uzavřen

V pátek 29. září 2023 bude budova Krajského úřadu Libereckého kraje z provozních důvodů uzavřena.

Výzkum, vývoj a inovace podpoří kraj více než čtyřmi miliony

Více než čtyři miliony korun rozdělí Liberecký kraj na podporu inovativních a neotřelých nápadů, začínajících podnikatelů nebo spolupráce podniků s výzkumnými centry v rámci svého Regionálního inovačního programu. Úspěšným projektům tyto finanční prostředky rozdělí formou inovačních, startovacích a technologických voucherů až do výše 200 tisíc korun. Záměr musí ještě schválit krajské zastupitelstvo. Žádat mohli zájemci od 1. května do 14. června. Konzultovat myšlenky a projekty bylo možné s pracovníky Libereckého kraje i podnikatelského inkubátoru Lipo.ink. Kraj přijal celkem 35 žádostí v celkové výši 6.254.504 korun do všech typů voucherů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola
Na Frýdlantsku se narodila vlčata
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 29. září do 1. října
Kraje se zavázaly ke spolupráci při podpoře geoparků
V Lomnici představí opravené SVČ Sluníčko

Nejčtenější články

28.09.: Příznivci traktorů se opět sjedou do Bozkova
29.09.: Vernisáž představila benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky 2024
30.09.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 29. září do 1. října

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT