Okresní přebor: Stružinec obhájil titul a užil si mistrovskou oslavu

17.06.2014 11:22:17 | Autor: Petr Ježek a Jiří Máka | Rubrika: SPORT | Obce: Stružinec,Pojizeří

Je dobojováno! Posledním jarním kolem byl zakončen i okresní fotbalový přebor. Už jistý vítěz Sokol Stružinec na závěr remizoval s Malou Skálou, stříbrným celkem letošní sezony je Jívan Bělá, který remizoval s Lomnicí B a třetí místo patří Jiskře Libštát, která v posledním kole vysoko porazila Víchovou.

Bělá ve svém utkání přitom vedla už 2:0, ale hosté dokázali skóre ještě do poločasu otočit a pak dokonce vedli 3:5, až v závěru domácí zabrali a v nastaveném čase vyrovnali. V Libštátě domácí brzy vedli nad Víchovou 4:0, ale ve svém úsilí nepřestali - přidali další tři branky a ještě k tomu dvakrát nastřelili tyčku. Ve druhém poločase už se ale domácí fanoušci další branky nedočkali.

V dalších utkáních Košťálov B rozstřílel pěti brankami Roztoky, ale druhé branky dosáhli domácí hráči až v 60. minutě. Poměrně jasné bylo i utkání Vysokého s Novou Vsí, ve kterém dominovali fotbalovější hosté. V duelu Studence s Bozkovem hosté po využitých brejcích vedli 1:3, ve druhé části domácí snížili, ale vyrovnat se jim přes snahu nepodařilo. Utkání Mříčná - Horní Branná B bylo předehráno s výsledkem 3:0, podrobnosti zde

Stružinec - Malá Skála 2:2 (0:0)

Na domácím hřišti přivítali už jistí mistři předposlední tým tabulky SK Malá Skála, který bude zřejmě hrát v příští sezoně III. třídu Jablonecka. Přesto se chtěli domácí hráči rozloučit s tímto ročníkem výhrou, což se nakonec nezdařilo.

Okresní fotbalový přebor, utkání Stružinec - Malá Skála<br />Autor: Zdeněk Matura Domácí hráči se sice dostávali často do střeleckých pozic, ovšem branky nepřicházely. Ve druhém poločase si Stružinec nadále vytvářel šance, jenže v 54. minutě se hosté ujali vedení Flégrem, který je v posledních utkáních střelecky při chuti. Domácí odpověděli v 60. minutě po rohovém kopu Ševců, kdy na zadní tyč usměrnil balon střídající O. Bláha. Přišla 70. minuta a maloskalský Volek ze 20 metrů vystřelil přesně k tyči a znovu poslal hosty do vedení. V 80. minutě srovnal opět O. Bláha, když když dostal dobrou přihrávku od Vágenknechta. Závěrečné minuty si mohl užít na trávníku v domácím dresu i rekonvalescent Hamáček, jenž se vrátil po zranění ruky (v Libštátě, 19. 4. 2014). V 90. minutě Vágenknecht neproměnil vyloženou šanci, a tak utkání skončilo dělbou bodů.

Následovala závěrečná děkovačka Stružince domácím fanouškům za přízeň po celý ročník. Rozdělalo se šampáňo a nechyběly tradiční mistrovské doutníčky. Kaňkou na stružineckých oslavách byla skutečnost, že zde nebyli přítomni zástupci OFS Semily, kteří měli přivézt nový pohár pro vítěze.

Branky: 60. a 80. O. Bláha - 54. Flégr, 70. Volek. Rozhodčí: Procházka, ŽK: 0:2. Diváků: 140. Sestava Stružince: Kohout - Schreyer, Hloušek, Martinec, D. Bláha - M. Láska, Vágner, Ševců, Sehnoutek - P. Stránský, Matějka. Střídali: Škopán, O. Bláha, Vágenknecht, Hamáček. Fotogalerie z utkání i oslav, mistrovskou fotografii Stružince si můžete ve vyšším rozlišení také stáhnout pod článkem.

Mistrovské oslavy hráčů Sokola Stružinec<br />Autor: Zdeněk Matura

Další utkání 15. kola (26. hrané):

Košťálov B  - Roztoky 5:0 (1:0)
Branky: Hruška 2, P. Móro, T. Tulach, J. Sádek. Rozhodčí: Šubrt, ŽK: 2:1. Diváků: 100.

Bělá  - Lomnice B 5:5 (2:3)
Branky: Vorel 2, Kalenda, Čokina, Patz - Drahoňovský 2, Vávra, Dlouhý, Starý. Rozhodčí: Urbánek, ŽK: 0:0. Diváků: 150.

Vysoké - Nová Ves 2:5 (1:2)
Branky: Seidl, Pastorek - Saliga 2, Tomášek 2, Čížek. Rozhodčí: Šarbort, ŽK: 0:1. Diváků: 60.

Libštát - Víchová 7:0 (7:0)
Branky: L. Kobrle 2, Palounek 2, D. Kobrle, T. Koldovský, Mečíř. Rozhodčí: Štuk, ŽK: 3:5, ČK: 0:1. Diváků: 60.

Studenec - Bozkov B 2:3 (1:3)
Branky: V. Korotvička 2 - Prousek, Červený, Zeman. Rozhodčí: Mařatka, ŽK: 1:1. Diváků: 120.

Přehled všech fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola

Okresní soutěž: Semily B vysokou výhrou oslavily postup do přeboru + fotogalerie

Okresní fotbalová soutěž, utkání Semily B - Sport Future Studenec<br />Autor: Petr Ježek