Pobočka Krajské knihovny Kunratická v novém

13.02.2024 22:05:34 | Autor: Kateřina Šidlofová | Rubrika: KULTURA | Obce: Liberecký kraj

Pobočka Krajské knihovny Kunratická v novém

Krajská vědecká knihovna v Liberci otevřela kompletně renovovanou a nově vybavenou pobočku na Kunratické.

Po měsíční uzavírce otevřela v pondělí 5. února liberecká knihovna opět svou pobočku na sídlišti Kunratická. Tato pobočka prošla během měsíce ledna celkovou renovací a je nyní vybavena zbrusu novým nábytkem.

„Krajskou vědeckou knihovnu nenavštěvují čtenáři jen v jejím hlavním sídle v centru města. Vítají právě možnost výpůjčky knihy, ale i kulturních a vzdělávacích programů v sousedství svého bydliště. Zvlášť senioři, školní děti nebo i maminky na mateřské dovolené vítají blízkost této nabídky," řekla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Na čtenáře čekají nejen nové knižní regály, ale také nová křesílka, židle a stolky. A nezapomněli jsme ani na naše dětské čtenáře. Pro ně máme v prostoru knihovny nové sedací vaky, truhly a speciální odpočinkové místo. Změny se dočkal i výpůjční pult a celkové zázemí paní knihovnice. Renovace byla umožněna díky mimořádné dotaci Libereckého kraje.

Slavnostní otevření pobočky pro pozvané hosty se uskutečnilo v pondělí 5. 2. ve 13:30. Od té doby je pobočka otevřena veřejnosti, a to v obvyklých otevíracích hodinách.

„Liberecká knihovna provozuje šest poboček na různých místech Liberce. Jedná se o menší knihovny komunitního typu, které nabízejí nejenom základní výběr literatury, ale zejména prostor pro setkání a trávení volného času. Věříme, že díky novému a modernějšímu vybavení a designu, nabídneme obyvatelům sídliště Kunratická i přilehlých oblastí důstojný a atraktivní prostor, který budou rádi a často využívat," vysvětlila ředitelka knihovny, PhDr. Dana Petrýdesová.

Pobočka sídlí v budově ZŠ Aloisina výšina na adrese Aloisina výšina 642, Liberec 15 na sídlišti Kunratická v blízkosti obchodního centra Luna. Díky umístění v budově základní školy knihovna významnou měrou plní též funkci školní knihovny. Žáky a učiteli tamější školy je hojně využívaná.

Bližší informace o jejím provozu a nabídce najdou zájemci na webové stránce knihovny na adrese www.kvkli.cz/kunraticka.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V liberecké knihovně opět začínají Krajské týdny pro neziskový sektor
Liberecký kraj zná vítěze soutěže Knihovník roku 2023
Krajská knihovna vydává básnickou znakoknihu
Liberecká knihovna se stala Knihovnou roku 2023
Novou službou krajské knihovny je online půjčování audioknih

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kraj pokračuje ve výstavbě fotovoltaik na střechách budov

Výstavba fotovoltaických elektráren na střechách krajských budov pokračuje. Fotovoltaikou bude osazena střecha Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou a budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje. Na tu bude kraj podávat žádost o dotaci do Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. „Naším dlouhodobým záměrem je energetická soběstačnost kraje a jeho příspěvkových organizací. Fotovoltaiky jsou budoucností v energetice. Fotovoltaická elektrárna na střeše objektu budovy D bude mít výkon 93,6 kWp, fotovoltaika na střeše budovy jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy pak 30,36 kWp. Oba projekty budou dokončeny v polovině května letošního roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Více informací v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V jilemnickém muzeu proběhne křest knihy o Hrádku u Nechanic
VIDEO: Zbourali most u Čtveřína
V Libereckém kraji se loni vytřídilo 1581 tun elektrozařízení
Oficiál Tříška i loupežník Karaba. Za pohádkou do Lužických hor
Panovnici Marii Terezii připomene v lomnickém muzeu Zbyněk Sviták

Nejčtenější články

15.04.: Hasiči zasahují u požáru paneláku v Železném Brodě
14.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek čtvrtého jarního kola
14.04.: Ve 20. ročníku Krajský výrobek roku se ucházelo o titul 123 produktů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT