Polyfunkční komunitní centrum je v Turnově dokončeno

03.05.2021 14:59:01 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Polyfunkční komunitní centrum je v Turnově dokončeno

Krásná moderní stavba, která vyrostla tak rychle, že si Turnovští ani nestačili všimnout. Objekt Polyfunkčního komunitního centra se nachází v ulici Skálova za Novou radnicí a je z něho úchvatný výhled do údolí řeky Jizery a na Příhrazské skály.

Předání staveniště proběhlo 1. 2. 2020 a stavba začala demoličními pracemi původního objektu. K dokončení díla došlo 15. 3. 2021, poté následovalo řešení vnitřního vybavení a od pondělí 3. 5. 2021 přivítá centrum své klienty.

Bohužel protiepidemiologická opatření neumožnila slavnostně otevřít budovu za účasti široké veřejnosti. Přání úspěšného startu neopomněl starosta Turnova Tomáš Hocke se svým týmem z radnice. Na setkání přinesl pro připomenutí místa fotografií, kde Fokus sídlil, a také cedulku, která upozorňuje, že je daný objekt v majetku města Turnova. „Věřte, že na tomto objektu ve mně vzbuzuje tabulka tu správnou hrdost. Snažíme se vytvářet podmínky, ale vtisknout život stavbě dává okruh nadšených lidí. Přeji proto štěstí, partu skvělých spolupracovníků a ať se vám tu daří."

Objekt Polyfunkčního komunitního centra v ulici Skálova za Novou radnicí v Turnově<br />Autor: Zdenka Štrauchová Stavbu objektu realizovala firma MBQ, s.r.o., všechny termíny byly bez problémů dodrženy, vzájemná spolupráce všech zainteresovaných subjektů proběhla více než příkladně. Cena zhotovitele, za kterou byl areál realizován včetně demolice, byla 24 118 160 Kč vč. DPH. Městu Turnov se podařilo na stavbu získat dotaci - dotace činí 90% z celkových způsobilých nákladů (85% Evropská unie a 5% Státní rozpočet) - podle rozhodnutí činí maximální dotace 17 994 667,22 Kč. Zbylá část půjde z městské kasy.

Vybavení domu včetně grafických návrhů potom na základě výběrového řízení realizovala turnovská firma Zpromotion, s.r.o., přičemž finance byly získány převážně díky dotaci z programu IROP.

Budova je bezbariérová, pohyb do 1. patra zajišťuje klientům výtah, v každém podlaží je i bezbariérová toaleta. Objekt bude využíván pro potřeby občanů s duševním onemocněním a mentálním postižením.

Především zde získá odpovídající zázemí Fokus Turnov. „Fungovat zde bude jeho Centrum denních služeb pro mentálně postižené a Sociálně terapeutická dílna pro duševně nemocné a psychiatrické klienty," přiblížila Lenka Meixnerová. Jak doplnila, velké změny Fokus plánuje ve struktuře a organizaci práce, kdy pro duševně nemocné chce vytvořit nabídku motivačních, aktivizačních či socializačních programů.

Polyfunkční centrum bude přístupné převážně v odpoledních hodinách i jiným organizacím města. Počítá se, že bude sídlo využívané na různé besedy na téma duševního zdraví, komunitních služeb, nebude chybět konzultační místnost pro poradenství (například sociálně znevýhodněných občanů nebo lidí v těžkých životních situacích).

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Polyfunkční centrum v Turnově před dokončením, řeší vnitřní vybavení
Kvůli krizi a novému určení daní musí šetřit na investicích i v Turnově
Objekt Fokusu za Novou radnicí v Turnově jde k zemi
Rok 2020 se v Turnově ponese ve stavebním duchu
Nová radnice v Turnově poskytne prostor pro 55 úředníků a 18 strážníků
Odbory Městského úřadu Turnov se již stěhují do nové radnice
Pro Fokus Turnov postaví nové zázemí

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Tajemnou Barmu představí v Železném Brodě cestovatelka Pavla Bičíková

Cestovatelská přednáška Tajemná Barma se bude konat 17. ledna od 18 hodin v kině v Železném Brodě. V únoru 2020, těsně před vypuknutím koronavirové pandemie, se cestovatelka Pavla Bičíková s Pavlem vydali do tajemné země ležící v jihovýchodní Asii na břehu Bengálského zálivu. „Objevili jsme zde kromě tisíců pagod, buddhistických chrámů a zlatých soch Buddhy i jezera, vodopády, krápníkové jeskyně, vysoké hory, rýžová pole, pláže, neprostupnou džungli a stále se usmívající místní obyvatele," dodala Pavla Bičíková. Více podrobností v předchozím článku

Mezinárodní rok skla v Křišťálovém údolí přinese velký letní festival

Mezinárodní rok skla letos vyhlásila Organizace spojených národů. Stejně jako další světové sklářské regiony i Křišťálové údolí využije této mimořádné příležitosti a zapojí se řadou akcí. Chystá se velký skleněný festival, krajinu ozdobí dekorace ze skla, bude také možné nahlédnout do sklářských provozů a výrobu skla si vyzkoušet. Již týden před Velikonocemi, a sice 9. a 10. dubna, se budou moci návštěvníci podívat na řadě míst přímo do výroby. Největší novinkou bude velký letní festival Crystal Valley Week v Liberci, který se uskuteční od 23. do 28. srpna. „Představíme zde Křišťálové údolí z mnoha nových úhlů nejen místním, našim cílem je pozvat k nám návštěvníky z celé republiky i ze zahraničí," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Florbal TJ Turnov: Mladší žáci zcela opanovali domácí turnaj
Moderátor Háma v televizi představí Liberecký kraj z karavanu
Do Tříkrálové sbírky přispěl i kraj. Burza knih vynesla několik tisíc
Občané Železného Brodu se mohou zeptat na cokoliv hejtmana!
Sedmi zchátralým krkonošským nádražním budovám svítá naděje

Nejčtenější články

16.01.: Po mrznoucím dešti na silnici I35 z Turnova do Liberce několik nehod
15.01.: Hořel rodinný dům v obci Líšný
15.01.: Semilští policisté dopadli pachatele loupeže

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT