Polyfunkční komunitní centrum je v Turnově dokončeno

03.05.2021 14:59:01 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Polyfunkční komunitní centrum je v Turnově dokončeno

Krásná moderní stavba, která vyrostla tak rychle, že si Turnovští ani nestačili všimnout. Objekt Polyfunkčního komunitního centra se nachází v ulici Skálova za Novou radnicí a je z něho úchvatný výhled do údolí řeky Jizery a na Příhrazské skály.

Předání staveniště proběhlo 1. 2. 2020 a stavba začala demoličními pracemi původního objektu. K dokončení díla došlo 15. 3. 2021, poté následovalo řešení vnitřního vybavení a od pondělí 3. 5. 2021 přivítá centrum své klienty.

Bohužel protiepidemiologická opatření neumožnila slavnostně otevřít budovu za účasti široké veřejnosti. Přání úspěšného startu neopomněl starosta Turnova Tomáš Hocke se svým týmem z radnice. Na setkání přinesl pro připomenutí místa fotografií, kde Fokus sídlil, a také cedulku, která upozorňuje, že je daný objekt v majetku města Turnova. „Věřte, že na tomto objektu ve mně vzbuzuje tabulka tu správnou hrdost. Snažíme se vytvářet podmínky, ale vtisknout život stavbě dává okruh nadšených lidí. Přeji proto štěstí, partu skvělých spolupracovníků a ať se vám tu daří."

Objekt Polyfunkčního komunitního centra v ulici Skálova za Novou radnicí v Turnově<br />Autor: Zdenka Štrauchová Stavbu objektu realizovala firma MBQ, s.r.o., všechny termíny byly bez problémů dodrženy, vzájemná spolupráce všech zainteresovaných subjektů proběhla více než příkladně. Cena zhotovitele, za kterou byl areál realizován včetně demolice, byla 24 118 160 Kč vč. DPH. Městu Turnov se podařilo na stavbu získat dotaci - dotace činí 90% z celkových způsobilých nákladů (85% Evropská unie a 5% Státní rozpočet) - podle rozhodnutí činí maximální dotace 17 994 667,22 Kč. Zbylá část půjde z městské kasy.

Vybavení domu včetně grafických návrhů potom na základě výběrového řízení realizovala turnovská firma Zpromotion, s.r.o., přičemž finance byly získány převážně díky dotaci z programu IROP.

Budova je bezbariérová, pohyb do 1. patra zajišťuje klientům výtah, v každém podlaží je i bezbariérová toaleta. Objekt bude využíván pro potřeby občanů s duševním onemocněním a mentálním postižením.

Především zde získá odpovídající zázemí Fokus Turnov. „Fungovat zde bude jeho Centrum denních služeb pro mentálně postižené a Sociálně terapeutická dílna pro duševně nemocné a psychiatrické klienty," přiblížila Lenka Meixnerová. Jak doplnila, velké změny Fokus plánuje ve struktuře a organizaci práce, kdy pro duševně nemocné chce vytvořit nabídku motivačních, aktivizačních či socializačních programů.

Polyfunkční centrum bude přístupné převážně v odpoledních hodinách i jiným organizacím města. Počítá se, že bude sídlo využívané na různé besedy na téma duševního zdraví, komunitních služeb, nebude chybět konzultační místnost pro poradenství (například sociálně znevýhodněných občanů nebo lidí v těžkých životních situacích).

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Polyfunkční centrum v Turnově před dokončením, řeší vnitřní vybavení
Kvůli krizi a novému určení daní musí šetřit na investicích i v Turnově
Objekt Fokusu za Novou radnicí v Turnově jde k zemi
Rok 2020 se v Turnově ponese ve stavebním duchu
Nová radnice v Turnově poskytne prostor pro 55 úředníků a 18 strážníků
Odbory Městského úřadu Turnov se již stěhují do nové radnice
Pro Fokus Turnov postaví nové zázemí

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Češi a Poláci chtějí společně zlepšit přeshraniční silniční spojení

Bezpečně a plynule přes hranice. Takový je název chystaného česko-polského projektu, jehož cílem je modernizace přeshraničních silničních spojení mezi těmito dvěma zeměmi. O plánovaných možnostech a vizích rokovali na krajském úřadu zástupci Libereckého kraje, zhořeleckého okresu, měst Hrádek nad Nisou a Bogatynia, ministerstva pro místní rozvoj, Euroregionu Nisa a dalších zúčastněných organizací. V rámci projektu je možné uvažovat o dvou propojeních, která by zkvalitnila dopravu a přeshraniční cestování v kraji. Prvním z nich je trasa z Rynoltic do Hrádku nad Nisou a přes česko-polský hraniční přechod dál do polského Porajówa. Druhá trasa by pak vedla z polské Bogatynie přes hraniční přechod Bogatynia/Kunratice na Frýdlant. Mělo by se jednat o úpravy silnic včetně mostů.

Hasiči zasahovali při požáru lesa na Prosečském hřebeni

V Liberci Vratislavicích na Prosečském hřebeni zasahovali hasiči v pátek 24. června u požáru lesa o rozloze cca 20x 20 metrů. Použili při akci hasicí D program a zařízení PRO/pak, které díky svým vlastnostem zefektivňuje využití hasební vody.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Skleněná šatna představí v Železném Brodě modely i šperky z přehlídek
Fotbalisté FK Přepeře zažili nejúspěšnější sezonu ve své historii
Kraj podpoří opravu věže kostela svatého Mikuláše v Horní Branné
Do lomnického Aionu přijede Honza Křížek
Kraj opět žádá ministerstvo o dotaci na zajištění sociálních služeb

Nejčtenější články

25.06.: Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu
26.06.: Obrazem: Libštátský jarní běh 2022
26.06.: Osmý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým Proseč C. F.

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT