Program semilského muzea v březnu

27.02.2012 10:57:55 | Autor: Petr Ježek a mpgs | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Program semilského muzea v březnu

V Muzeu a Pojizerské galerii v Semilech v březnu zahájí dvě nové výstavy. V neděli 4. března to bude výstava Páni kluci! Mapující tvorbu režisérky Věry Plívové - Šimkové, v pátek 9. 3. to bude Kámen, kov a šperk s ukázkami tvorby SUPŠ a VOŠ Turnov.

Akce v závěru března budou spojené s tématem jara. První bude Vítání jara v Zelené roubence, následovaná výtvarnou dílnou pod názvem Čtvero ročních dob: Jaro a lidové zvyky připomene Velikonoční jarmark.

Nabídka Muzea a Pojizerské galerie v Semilech v březnu 2012:

Neděle 4. 3.

VERNISÁŽ VÝSTAVY PÁNI, KLUCI!

Monografická FOTO: Výstavou Páni kluci vzdávají hold režisérce Plívové-Šimkové výstava o legendární režisérce dětských filmů Věře Plívové-Šimkové. Hold filmařce, která žije celý svůj život v Chuchelně u Semil a která do svých filmů obsazovala zdejší obyvatele i zdejší kraj. Ve spolupráci s kinem Jitřenka, kde proběhne kompletní retrospektiva jejích filmů. Začátek vernisáže v 16 hodin. Článek a fotogalerie z vernisáže

Související rozhovor se Zdeňkem Troškou, kde odpovídá i na otázku spolupráce s Věrou Plívovou - Šimkovou v začátcích své režisérské tvorby.

Pátek 9. 3.

VERNISÁŽ VÝSTAVY KÁMEN, KOV A ŠPERK

Obrazem: Šperkařské naděje v Pojizerské galeriiVýstava v Pojizerské galerii prezentuje tvorbu studentů SUPŠ a VOŠ Turnov - mladí rytci, brusiči, zlatníci, kováři a odlévači zde představí to nejlepší z maturitních prací posledních let a ukáží, že turnovská „šperkárna" má nejen slavnou minulost, ale i budoucnost. Od 17 hodin. Článek a fotogalerie

Pátek 16. 3.

HISTORKY Z NATÁČENÍ

Unikátní promítání jinak nedostupných dvou studentských filmů Věry Plívové - Šimkové a debutu „Chlapci, zadejte se" spojené s besedou s místními pamětníky a amatérskými herci z jejích filmů. Film „Než se rozhrne opona" zachycuje peripetie ochotnického divadla v Chuchelně. Od 18 hodin, běžné vstupné (30/15 Kč).

Neděle 18. 3.

VÍTÁNÍ JARA V ZELENÉ ROUBENCE

O.s. Semínko země zve děti a hravé rodiče na výtvarnou dílnu do Zelené roubenky. S dětmi si osázíme zahrádku za okno, s velkými si vyjasníme leckdy změť pojmů - zahrádka bio, permakulturní, přírodní (vyzkoušíme nové postupy péče o půdu). Od 10 do 15 hodin. Vstupné: příspěvek na materiál.

Neděle 25. 3.

ČTVERO ROČNÍCH DOB: JARO

Výtvarná dílna Galerie XY o.s. Vytvořte si dílko z galanterních materiálů pod vedením semilských výtvarnic Lenky a Kateřiny Jínových. V Zelené roubence v Jílovecké ulici od 14 hodin. Vstupné: příspěvek na materiál (nebo přineste, co doma najdete, hlavně zipy).

Sobota 31. 3.

VELIKONOČNÍ JARMARK FOTO: Velikonoční jarmark lákal k návštěvě muzea

Tradiční velikonoční jarmark v muzeu, na kterém najdete dekorace, kraslice, perníky, pomlázky i dobré občerstvení. Přijďte si ozdobit Velikonoce. Od 9 do 16 hodin v MaPG. Vstupné 10/5 Kč. Fotogalerie z loňského jarmarku

Otevírací doba semilského muzea je od úterý do neděle od 9 do 16 hodin.

Související články o semilském muzeu:

Obrazem: Šperkařské naděje v Pojizerské galerii

FOTO: Výstavou Páni kluci vzdávají hold režisérce Plívové-Šimkové

Obrazem: Zahájení třicáté výstavy Malíři Pojizeří

Obrazem: Zahájení třicáté výstavy Malíři Pojizeří

Program semilského muzea v únoru + odkazy na fotogalerie z vernisáží

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V lomnickém muzeu zahájili cyklus podzimních přednášek

Jako v letech minulých, navázali v lomnickém muzeu opět na úspěšný cyklus takzvaných podzimních přednášek. První ze série se uskutečnila v úterý 20. září, kdy se zde představila Eva Ulrychová z Jičína a pohovořila na téma Nejcennější archeologické nálezy a jejich historická hodnota. Následovat bude o týden později, taktéž v úterý 27. září od 17 hodin, v pořadí druhá historická přednáška PhDr. Evy Ulrychové nazvaná Kronikář Kosmas a jeho Kronika Čechů.

Kraj přispěje Mikroregionu Frýdlantsko na odkup nemovitostí

Celkem 3 400 000 korun poskytne kraj dobrovolnému svazku obcí Mikroregion Frýdlantsko na pořízení nemovitostí v rámci projektu Heřmanička - nádraží Frýdlant. Objekty v současné době slouží jako zázemí pro činnost spolku Frýdlantské okresní dráhy a Frýdlantsko je proto bezplatně spolku převede. „Dotace bude využita výhradně na pořízení nemovitostí v rámci projektu Heřmanička - nádraží Frýdlant. Objekty poté dostane k bezplatnému užívání Spolek Frýdlantské okresní dráhy, který je má prozatím pouze v pronájmu. Budou sloužit pro provoz železničního muzea, jež má v regionu mnohaletou tradici. Lze si tam prohlédnout několik zajímavých, převážně úzkorozchodných vozidel včetně provozuschopné motorové lokomotivy. Považuji za důležité připomínky historických dopravních a technických zajímavosti zachovávat i pro budoucí generace," uvedl hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Za příkladnou službu byli oceněni policisté Územního odboru Semily
Žitavská úzkokolejka zve ve svátek české fanoušky železnice
Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola
Nejvýše položená přehrada v Čechách je na Černé Nise u Bedřichova
Novinky v plaveckém bazénu na Výšince v Turnově

Nejčtenější články

22.09.: Fotbalové přípravky odehrály úvodní turnaj nového ročníku
23.09.: Okresní přebor: Plný počet bodů má stále Turnov B, druhý Stružinec
23.09.: I.B třída: Harrachov dotáhl na čele tabulky Pěnčín B

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT