Program semilského muzea v březnu

27.02.2012 10:57:55 | Autor: Petr Ježek a mpgs | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Program semilského muzea v březnu

V Muzeu a Pojizerské galerii v Semilech v březnu zahájí dvě nové výstavy. V neděli 4. března to bude výstava Páni kluci! Mapující tvorbu režisérky Věry Plívové - Šimkové, v pátek 9. 3. to bude Kámen, kov a šperk s ukázkami tvorby SUPŠ a VOŠ Turnov.

Akce v závěru března budou spojené s tématem jara. První bude Vítání jara v Zelené roubence, následovaná výtvarnou dílnou pod názvem Čtvero ročních dob: Jaro a lidové zvyky připomene Velikonoční jarmark.

Nabídka Muzea a Pojizerské galerie v Semilech v březnu 2012:

Neděle 4. 3.

VERNISÁŽ VÝSTAVY PÁNI, KLUCI!

Monografická FOTO: Výstavou Páni kluci vzdávají hold režisérce Plívové-Šimkové výstava o legendární režisérce dětských filmů Věře Plívové-Šimkové. Hold filmařce, která žije celý svůj život v Chuchelně u Semil a která do svých filmů obsazovala zdejší obyvatele i zdejší kraj. Ve spolupráci s kinem Jitřenka, kde proběhne kompletní retrospektiva jejích filmů. Začátek vernisáže v 16 hodin. Článek a fotogalerie z vernisáže

Související rozhovor se Zdeňkem Troškou, kde odpovídá i na otázku spolupráce s Věrou Plívovou - Šimkovou v začátcích své režisérské tvorby.

Pátek 9. 3.

VERNISÁŽ VÝSTAVY KÁMEN, KOV A ŠPERK

Obrazem: Šperkařské naděje v Pojizerské galeriiVýstava v Pojizerské galerii prezentuje tvorbu studentů SUPŠ a VOŠ Turnov - mladí rytci, brusiči, zlatníci, kováři a odlévači zde představí to nejlepší z maturitních prací posledních let a ukáží, že turnovská „šperkárna" má nejen slavnou minulost, ale i budoucnost. Od 17 hodin. Článek a fotogalerie

Pátek 16. 3.

HISTORKY Z NATÁČENÍ

Unikátní promítání jinak nedostupných dvou studentských filmů Věry Plívové - Šimkové a debutu „Chlapci, zadejte se" spojené s besedou s místními pamětníky a amatérskými herci z jejích filmů. Film „Než se rozhrne opona" zachycuje peripetie ochotnického divadla v Chuchelně. Od 18 hodin, běžné vstupné (30/15 Kč).

Neděle 18. 3.

VÍTÁNÍ JARA V ZELENÉ ROUBENCE

O.s. Semínko země zve děti a hravé rodiče na výtvarnou dílnu do Zelené roubenky. S dětmi si osázíme zahrádku za okno, s velkými si vyjasníme leckdy změť pojmů - zahrádka bio, permakulturní, přírodní (vyzkoušíme nové postupy péče o půdu). Od 10 do 15 hodin. Vstupné: příspěvek na materiál.

Neděle 25. 3.

ČTVERO ROČNÍCH DOB: JARO

Výtvarná dílna Galerie XY o.s. Vytvořte si dílko z galanterních materiálů pod vedením semilských výtvarnic Lenky a Kateřiny Jínových. V Zelené roubence v Jílovecké ulici od 14 hodin. Vstupné: příspěvek na materiál (nebo přineste, co doma najdete, hlavně zipy).

Sobota 31. 3.

VELIKONOČNÍ JARMARK FOTO: Velikonoční jarmark lákal k návštěvě muzea

Tradiční velikonoční jarmark v muzeu, na kterém najdete dekorace, kraslice, perníky, pomlázky i dobré občerstvení. Přijďte si ozdobit Velikonoce. Od 9 do 16 hodin v MaPG. Vstupné 10/5 Kč. Fotogalerie z loňského jarmarku

Otevírací doba semilského muzea je od úterý do neděle od 9 do 16 hodin.

Související články o semilském muzeu:

Obrazem: Šperkařské naděje v Pojizerské galerii

FOTO: Výstavou Páni kluci vzdávají hold režisérce Plívové-Šimkové

Obrazem: Zahájení třicáté výstavy Malíři Pojizeří

Obrazem: Zahájení třicáté výstavy Malíři Pojizeří

Program semilského muzea v únoru + odkazy na fotogalerie z vernisáží

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Sběrný dvůr Vesecko bude z technických důvodů uzavřen!

Turnovské odpadové služby, s. r.o. informují, že od středy 24. listopadu 2021 do středy 8. prosince 2021 bude zcela uzavřen Sběrný dvůr Vesecko. „Důvodem uzavření sběrného dvora je instalace nové mostní váhy. Váhu je nutné vyměnit za novou, budou se odbourávat betonové nájezdy a betonovat nové, které musí vytvrdnout. Omlouváme se za způsobené komplice a děkujeme za pochopení," uvedl jednatel TOS Turnov Libor Preisler.

Komise vybrala firmu, která postaví nový domov pro postižené v Nové Vsi

Radní Libereckého kraje schválili výběr firmy, která postaví nové domácnosti pro osoby se zdravotním postižením v Nové Vsi u Chrastavy. Jejich provozovatelem je krajská příspěvková organizace APOSS Liberec. Ze sedmi nabídek přihlášených do veřejné zakázky byla hodnotící komisí vybrána nabídka společnosti CL-EVANS Česká Lípa, která byla ekonomicky nejvýhodnější. „Základním hodnotícím kritériem pro zadání veřejné zakázky byla ekonomická výhodnost nabídek, tedy nejnižší nabídková cena. Tu nabídla společnost CL-EVANS," potvrdil Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kvůli počasí uzavírají pro kamiony silnici z Tanvaldu do Harrachova
Marschnerova louka je domovem pro vachtu i cvrčilku
Obrazem: Předvánoční Vrchlabí 2021
Turnov online rozsvítil vánoční strom
Turnovský Dalmach stačil Baníku Chomutov jen do poločasu

Nejčtenější články

29.11.: S prvním sněhem se v Libereckém kraji objevily i komplikace v dopravě
27.11.: Další krok přiblížil stavbu nové stanice HZS Jilemnice
27.11.: Český ráj nabízí i trasy pro návštěvníky s hendikepem

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT