Rekonstrukci můstků bude řídit společnost Klasický areál Harrachov

19.11.2023 23:10:26 | Autor: Hanka Veselá, pjs | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Harrachov

Rekonstrukci můstků bude řídit společnost Klasický areál Harrachov

Město Harrachov vstoupilo do společnosti Klasický areál Harrachov (KAH). Tato organizace bude do budoucna jediným provozovatelem areálu skokanských můstků v Harrachově, bude se starat o jeho provoz a dlouho očekávanou rekonstrukci. Ta začne na jaře 2024, očekávaná investice je 40 milionů Kč. Na té se bude podílet i Liberecký kraj.

K rozšíření KAH došlo v návaznosti na podpis českopolského memoranda o společném zájmu na pořádání mezinárodních sportovních akcí v Areálu pro klasické lyžování Harrachov a v Dolnoslezském sportovním centru Polana Jakuszycka.

Harrachovští zastupitelé schválili 27. září 2023 vstup města do společnosti Klasický areál Harrachov. V nejbližších týdnech by do ní měl vstoupit také Areál skokanských můstků, o.p.s. Tato společnost bude zajišťovat rekonstrukci a provoz areálu skokanských můstků. Předsedou by se měl stát starosta Harrachova Tomáš Vašíček, místopředsedou Lukáš Heřmanský ze Svazu lyžařů ČR. Svaz lyžařů ČR by měl mít i funkci revizora.


„Rozšíření organizační struktury Klasického areálu Harrachov vítáme. Vstup města Harrachov do společnosti má zásadní význam pro oživení areálu skokanských můstků a pro návrat Harrachova do kalendáře závodů Mezinárodní lyžařské federace FIS. Jsme vděčni, že město o skoky na lyžích, které mají v Harrachově ohromnou tradici, projevuje zájem a chce se aktivně podílet na jejich budoucnosti," řekl prezident Svazu lyžařů ČR David Trávníček.

„Po letech, kdy se tady v areálu nic nedělo a můstky alespoň částečně fungovaly jen díky iniciativě Bucharova spolku, se nám konečně společnými silami podařilo areál v Harrachově rozpohybovat. Jsme velmi rádi za aktuální situaci a to, že ve spolupráci s městem, Libereckým krajem a Českou unií sportu můžeme připravovat rekonstrukci a vybudování Národního sportovního centra," dodal Trávníček.

V srpnu 2023 bylo podepsáno českopolské memorandum o společném zájmu na pořádání mezinárodních sportovních akcí v Areálu pro klasické lyžování Harrachov a v Dolnoslezském sportovním centru Polana Jakuszycka. Dílčími body jsou:
1. rekonstrukce a modernizace skokanských můstků v Harrachově,
2. rekonstrukce a modernizace jakuszyckých běžeckých tratí,
3. přeshraniční napojení areálu skokanských můstků v Harrachově a Dolnoslezského centra sportu Polana Jakuszycka,
4. využití areálu Dolnoslezského centra sportu Polana Jakuszycka.

Memorandum podepsali Martin Půta (Liberecký kraj) Tomáš Vašíček (Harrachov), David Trávníček a Lukáš Heřmanský (Svaz lyžařů ČR), Josef Slavík (Areál skokanských můstků Harrachov, o.p.s.), Cezary Przybylski (Dolnoslezské vojvodství), Miroslav Graf (Město Szklarska Poreba), Adam Malysz a Jan Winkiel (Polský lyžařský svaz a Maciej Kl´óskla (Dolnoslezský park inovací a vědy A.S. Podpis memoranda dále umožní společné čerpání dotací z programu Interrac a pořádání přeshraničních akcí jako jsou nordic víkendy, kontinentální závody a do budoucna i Světové poháry.

První společnou akcí bude rekonstrukce můstku HS 162. Ta by měla započít na jaře 2024. „O první Kontinentální a Světový pohár se bude Harrachov ucházet v roce 2025," prozradil starosta horského střediska Tomáš Vašíček a pokračoval: „Dále by mělo být dosaženo rekonstrukce areálu malých skokanských můstků v Harrachově, zejména K90 a celé úsilí by mělo být završeno společnou kandidaturou na pořádání MS v klasickém lyžování."

Rekonstrukce by měla stát 40 milionů korun. Významnou částí se na ní bude podílet Liberecký kraj, o zbytek se bude organizace ucházet z dotací prostřednictvím Národní sportovní agentury a dalších.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Harrachově pracují na obnově skokanských můstků
Skokanské můstky v Harrachově má zachránit memorandum i sbírka
Zemřel trenér nejlepších českých skokanů Zdeněk Remsa
Harrachov si můžete podrobně prohlédnout i virtuálně
Obrazem: Jak se létalo i nelétalo v Harrachově
Mistrem světa v letech na lyžích je Freund, šestý skončil Koudelka
Všichni čeští letci postoupili do hlavní soutěže

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Dvě slunce Anety Langerové aneb Jak je krásné být milován

Koncertní turné s kapelou a smyčcovým triem nazvané Dvě slunce právě absolvuje zpěvačka Aneta Langerová. V úterý 5. prosince od 19 hodin zavítá do jabloneckého divadla. Aneta Langerová se po vzácném čase Na Radosti vydala domů do svého nitra a stala se pozorovatelem nových příběhů.

Dva drony pro bezpečnější Jablonec

Dva drony, jeden vybavený i termokamerou, v celkové hodnotě 240 tisíc korun bez DPH zakoupilo statutární město Jablonec nad Nisou. Nyní je zapůjčilo na základě smlouvy Policii ČR, Územnímu odboru Jablonec, a drony se zapojí do systému ochrany veřejného pořádku v městě. Jablonec nad Nisou je prvním městem v Libereckém kraji, který bude mít drony k dispozici. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

První adventní neděle znamenala pro Dalmach tři body
Ježíškova vánoční pošta je v turnovském infocentru otevřená
Prosincové akce Gymnázia Ivana Olbrachta
Již 26. ročník soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky se blíží
Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina

Nejčtenější články

02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
02.12.: Adventní a vánoční Valdštejn začíná
02.12.: Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT