Rekonstrukci můstků bude řídit společnost Klasický areál Harrachov

19.11.2023 23:10:26 | Autor: Hanka Veselá, pjs | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Harrachov

Rekonstrukci můstků bude řídit společnost Klasický areál Harrachov

Město Harrachov vstoupilo do společnosti Klasický areál Harrachov (KAH). Tato organizace bude do budoucna jediným provozovatelem areálu skokanských můstků v Harrachově, bude se starat o jeho provoz a dlouho očekávanou rekonstrukci. Ta začne na jaře 2024, očekávaná investice je 40 milionů Kč. Na té se bude podílet i Liberecký kraj.

K rozšíření KAH došlo v návaznosti na podpis českopolského memoranda o společném zájmu na pořádání mezinárodních sportovních akcí v Areálu pro klasické lyžování Harrachov a v Dolnoslezském sportovním centru Polana Jakuszycka.

Harrachovští zastupitelé schválili 27. září 2023 vstup města do společnosti Klasický areál Harrachov. V nejbližších týdnech by do ní měl vstoupit také Areál skokanských můstků, o.p.s. Tato společnost bude zajišťovat rekonstrukci a provoz areálu skokanských můstků. Předsedou by se měl stát starosta Harrachova Tomáš Vašíček, místopředsedou Lukáš Heřmanský ze Svazu lyžařů ČR. Svaz lyžařů ČR by měl mít i funkci revizora.


„Rozšíření organizační struktury Klasického areálu Harrachov vítáme. Vstup města Harrachov do společnosti má zásadní význam pro oživení areálu skokanských můstků a pro návrat Harrachova do kalendáře závodů Mezinárodní lyžařské federace FIS. Jsme vděčni, že město o skoky na lyžích, které mají v Harrachově ohromnou tradici, projevuje zájem a chce se aktivně podílet na jejich budoucnosti," řekl prezident Svazu lyžařů ČR David Trávníček.

„Po letech, kdy se tady v areálu nic nedělo a můstky alespoň částečně fungovaly jen díky iniciativě Bucharova spolku, se nám konečně společnými silami podařilo areál v Harrachově rozpohybovat. Jsme velmi rádi za aktuální situaci a to, že ve spolupráci s městem, Libereckým krajem a Českou unií sportu můžeme připravovat rekonstrukci a vybudování Národního sportovního centra," dodal Trávníček.

V srpnu 2023 bylo podepsáno českopolské memorandum o společném zájmu na pořádání mezinárodních sportovních akcí v Areálu pro klasické lyžování Harrachov a v Dolnoslezském sportovním centru Polana Jakuszycka. Dílčími body jsou:
1. rekonstrukce a modernizace skokanských můstků v Harrachově,
2. rekonstrukce a modernizace jakuszyckých běžeckých tratí,
3. přeshraniční napojení areálu skokanských můstků v Harrachově a Dolnoslezského centra sportu Polana Jakuszycka,
4. využití areálu Dolnoslezského centra sportu Polana Jakuszycka.

Memorandum podepsali Martin Půta (Liberecký kraj) Tomáš Vašíček (Harrachov), David Trávníček a Lukáš Heřmanský (Svaz lyžařů ČR), Josef Slavík (Areál skokanských můstků Harrachov, o.p.s.), Cezary Przybylski (Dolnoslezské vojvodství), Miroslav Graf (Město Szklarska Poreba), Adam Malysz a Jan Winkiel (Polský lyžařský svaz a Maciej Kl´óskla (Dolnoslezský park inovací a vědy A.S. Podpis memoranda dále umožní společné čerpání dotací z programu Interrac a pořádání přeshraničních akcí jako jsou nordic víkendy, kontinentální závody a do budoucna i Světové poháry.

První společnou akcí bude rekonstrukce můstku HS 162. Ta by měla započít na jaře 2024. „O první Kontinentální a Světový pohár se bude Harrachov ucházet v roce 2025," prozradil starosta horského střediska Tomáš Vašíček a pokračoval: „Dále by mělo být dosaženo rekonstrukce areálu malých skokanských můstků v Harrachově, zejména K90 a celé úsilí by mělo být završeno společnou kandidaturou na pořádání MS v klasickém lyžování."

Rekonstrukce by měla stát 40 milionů korun. Významnou částí se na ní bude podílet Liberecký kraj, o zbytek se bude organizace ucházet z dotací prostřednictvím Národní sportovní agentury a dalších.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Harrachově pracují na obnově skokanských můstků
Skokanské můstky v Harrachově má zachránit memorandum i sbírka
Zemřel trenér nejlepších českých skokanů Zdeněk Remsa
Harrachov si můžete podrobně prohlédnout i virtuálně
Obrazem: Jak se létalo i nelétalo v Harrachově
Mistrem světa v letech na lyžích je Freund, šestý skončil Koudelka
Všichni čeští letci postoupili do hlavní soutěže

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavírka na I/35 omezí provoz na Kyselovsku

Ve dnech 19. a 20. června 2024 bude v Turnově, Kyselovsku probíhat oprava silnice číslo I/35 v úseku kolem křižovatky se silnicí číslo III/27927 směr Pelešany. Tato křižovatka bude ve středu 19. června 2024 neprůjezdná od zhruba 7:30 hodin do asi 15:30 hodin. Ve čtvrtek 20. června 2024 od zhruba 7:30 hodin do asi 22:30 hodin. Dojde k frézování a pokládce nového povrchu, doprava v místě bude řízena semafory.

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Soutěž Sdílej s námi Liberecký kraj vrcholí putovní výstavou
Konference na kraji se zabývala domácím násilím
Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. června
Kraj pořídil svým organizacím dalších šestnáct elektromobilů

Nejčtenější články

22.06.: Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
21.06.: Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách
22.06.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. června

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT