Sáloví fotbalisté Jilemnice slaví stříbro z finále Českého poháru

18.03.2014 19:27:38 | Autor: Petr Ježek a Viktor Handl | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice

Národní finále Českého poháru v sálovém fotbale se konalo ve Východočeské Skutči v sobotu 15. března. Vítězství obhájil pražský Chemcomex, na pěkném druhém místě skončilo družstvo SK Sico SC Jilemnice.

Pro jilemnické hráče jsou stříbrné medaile náplastí za vypadnutí ve čtvrtfinále play off Celostátní ligy, navíc ještě vylepšili loňské třetí místo z poháru. „Excelentně na turnaji zachytal Michal Puš, který byl vyhlášen i gólmanem turnaje. Nejlepším naším střelcem byl se čtyřmi góly Ota Vašek, jenž navíc finále odehrál s nataženým svalem. I ostatní hráči odvedli slušný výkon a dobře reprezentovali Jilemnici," řekl prezident SK Sico SC Jilemnice.

Zápasy Jilemnice: Šakalí hněv Moravská Třebová - SK Sico SC Jilemnice 0:1, SK Sico SC Jilemnice - Chemcomex Praha 0:0, na penalty 0:2, FC Nikomu Plzeň - SK Sico SC Jilemnice 2:5.

Pořadí skupiny B: 1. Chemcomex 8 (10:1), 2. Jilemnice 7 (6:2), 3. Moravská Třebová 3 (9:6), 4. Plzeň 0 (4:20).

Semifinále:

FC Družba Vysoké Mýto - SK Sico SC Jilemnice 1:2 po prodloužení

Hrál se vyrovnaný zápas plný tvrdých osobních soubojů, ale dlouho bez branek. Na začátku druhé půle orazítkovala Jilemnice břevno. Do několika slibných příležitostí se dostal domácí Hermann, ale chyběl mu klid v zakončení. Po základní hrací době skončil zápas bezbrankovou remízou a následovalo prodloužení. Všichni najednou hráli aktivně a brankáři na obou stranách museli vytáhnout skvělé zákroky. Jilemnický brankář Puš konečky prstů vytlačil mimo tyče střelu Vally. Hned v první minutě druhé části prodloužení po samostatném úniku skóroval Vašek. Ve 48. minutě domácí Lebeda vyrovnal z devítimetrového kopu. Když už se všichni chystali na penalty, tak dostala i Jilemnice výhodu devítimetrového kopu. Ani Vašek nezaváhal a nechytatelnou střelou rozhodl o výsledku zápasu.

Druhé semifinále: Chemcomex Praha - Gioia Brno 6:3.

Zápas o 3. místo: Družba VM - Gioia Brno 4:2 po pokutových kopech.

Finále:

Chemcomex Praha - SK Sico SC Jilemnice 5:0

Sáloví fotbalisté Jilemnice ve finále Českého poháru 2014 O osudu zápasu rozhodly hned první minuty, kdy Chemcomex vstřelil dvě branky. Jilemničtí se zejména v prvním poločase snažili zápas ještě zdramatizovat, ale hráči Chemcomexu žádné drama nedopustili a ve druhém poločase přidali další branky, čímž dosáhli v letošním ročníku na vítězný double - vítězství v lize i vítězství v Národním poháru.

„Odehráli jsme turnaj v šesti lidech a ve finále už nám trochu odešly síly po třech hodinách zápasů. Těžko jsme mohli konkurovat plné sestavě Chemcomexu, který vyhrál zaslouženě," dodal k finále za Jilemnici Milan Szabo.

Branky: Holeček 2, Doša, Rott, Šnídl.

Individuální ceny turnaje: nejlepší hráč - Michael Lebeda (FC Družba Vysoké Mýto), nejlepší brankář - Michal Puš (SK Sico SC Jilemnice), nejlepší obránce - Milan Klimeš (GIOIA Brno), nejlepší střelec - Petr Šnídl (Chemcomex Praha), nejlepší útočník - Michal Holeček (Chemcomex Praha).